Προς το περιεχόμενο

Τα προβλήματα για την Samsung συνεχίζονται μετά την δεύτερη… αυτανάφλεξη Galaxy S7 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας αφαιρέσει το QC, να βάλει επεξεργαστή με λογικές θερμοκρασίες και να βγάλει επιτέλους τον καρκίνο που έχει για λειτουργικό σύστημα και να βάλει Stock Android στυλ CM με μερικά Tweaks για το πενάκι. Να δεις μετά πως θα πηγαίνει το κινητό.

Αυτα τα καραγκιοζιλικια τα εκαναν και στα σαξοραλα το 2000. Δεν εχει καμια λογικη αυτο απο λες και επισης γελαει ο κοσμος με την εμμονη σου με το ποστ. Ενταξει...εχεις iPhone, το καταλαβαμε. Ηρεμησε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καθε ποστ της Samsung ειστε οι ιδιοι και οι ιδιοι και λετε την πιπα σας. Θα ηθελα να'ξερα...δεν εχετε να κανετε κατι στη ζωη σας; Μα ολοι ιδικοι με καθε ειδους συσκευη ειστε ολοι εδω; Ο αλλος μιλαει για 'συνεχη προβληματα' λες και του ετυχαν πολλα. Ο αλλος λεει οτι μετα το Note 4 εσβησε. Ευχτυχως που ειστε κι εσεις, να μας πειτε ποια συσκευη να παρουμε, γιατι δεν ξερουμε. Ναι τα ΝΟΤΕ ηταν αποτυχια και ευτυχως για ολους, τα πηραν πισω. Τα πηραν ομως...τελειωσε αυτο! Δεν εβγαλαν ουτε 'ειδικες θηκες' ουτε εδωσαν προχειρες λυσεις. Φτανει πια με τους ανιδεους 'γνωστες' σε αυτα τα ποστ. Πηρα φωτια ενα δευτερο S7 εδω και 6 μηνες, στα τοσα εκατομμυρια και βγηκαν τα σαλιγκαρια να πουνε τα δικα τους. Και τα Cayenne αρπαζουν φωτια και εχουν καει τοσοι φετος...δεν εγινε ειδηση ομως πουθενα...τεχνολογια δεν εχει εκει; Επειδη δε μπορειτε να τα αγορασετε, δε σας νοιαζει ομως ε; Κουρασατε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετος τι μου αρεσει εμένα, μου κάνει εντύπωση με το πάθος που κατηγορούν κάποιοι την μια και την αλλη εταιρία... γκετ α λάιφ να πω; μετοχές έχετε ρε παιδια ή απλα σας κάνει να νιώθετε καλυτερα η αποτυχία του "αλλού"; Αν υπάρχει ανταγωνισμός μονο καλο θα κάνει σε εμας τους ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σύμφωνα με τα παραπανω site, (ο ενας έπεσε πανω στο κινητό και ο αλλος έκατσε επάνω του) μιλάμε για ανθρώπινη επέμβαση μέ άσκηση φορτίου μηχανική παραμόρφωση και αστοχία, λογικό ειναι μιας και οι μπαταρίες βραχυκύκλωσαν δεν σχεδιάστικαν να πέφτεις πανω τους ούτε να τις πιέζεις με πρέσσα άλλωστε οι μπαταρίες λιθίου είναι σχετικά πιο ευαίσθητες. Το θέμα με την Samsung είναι οτι μιλάμε για ανάφλεξη / έκρηξη χωρίς καμία ανθρώπινη επέμβαση ηταν απλά στην πρίζα.

φιλε μου καποιο λαθος κανεις ο τυπος το ειχε απλα στη τσεπη του και εκανε ποδηλατακι και του εσκασε και πηρε φωτια το ποδι του επαθε μεγαλη ζημια ο ανθρωπος και υπαρχουν παρα πολλες περιπτωσεις με iphone που περνανε φωτια οι μπαταριες φουσκωνανε .. ειχα ολα τα iphone 

ψηνοτανε το κεφαλι μου απο το sar και ζεσταινοντουσαν με το παραμικρο

 

Οσο για το SAR ετσι για να ξερετε και να μην ειστε επικινδυνοι .. το σαρ ειναι μικροκυματικη ακτινοβολια και ΨΗΝΕΙ τον ιστο .. Αυτα που λενε καποιοι (απιστευτο πραγματικα) οτι δεν ειναι "ιονιζουσα" δηλαδη οχι ραδιενεργη ε ειναι αστεια .. κανονικα εχω διαβασει αποψεις επιστημονων το sar πρεπει να ειναι κατω απο 1 και ιδανικα κατω απο μισο για να ειναι οκ.. Οσο καιρο ειχα iphone μετα απο κανα 20σαλεπτο τηλεφωνημα με ποναγε παντα το κεφαλι μου και εκαιγε πραγματικα , ενω και το κινητο ισα που μπορουσες να το πιασεις (και το 6 τα ιδια)

 

 http://www.redmondpie.com/this-womans-iphone-6-plus-exploded-while-charging-on-bedside-table/

 

οριστε εκρηξη iphone ενω φορτιζε 

 

http://www.dailydot.com/debug/iphone-6-explosion/

 

οριστε και αλλη που του σκασε ενω μιλαγε το ipnonaki

 

 

ας μην ημαστε φαν ..

 

εμενα μαρεσουν ολα και iphone φυσικα και σονυ και τα κινεζικα .. τοχω γυρισει σε σαμσουνγκ στις τελευταιες συσκευες γιατι εχουν τη καλυτερη οθονη , σημα , σαρ ,ποιοτητα , κληση .. αυτο βλεπω ,, αν αυριο αυτο αλλαξει και το εχει η lg ΘΑ ΕΧΩ lg ναστε σιγουροι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μαλλον η γρήγορη φόρτιση δεν ειναι κ πολύ καλο πράμα, οπως κ το να αφηνουμε το κινητο στον φορτιστή το βράδυ κ εξηγουμε.

εχω ενα sony z5c οταν λοιπον το βαζω για φορτηση χωρις να υποστηριζει γρηγορη ο φορτιστης του (ασχετο αυτο) το κινητο μολις φθανει στο 90% αναβει πρασσινο led απο κοκκινο σαν να σου λεει :οκ μεγαλε ειμαστε κομπλε βγαλε με.γιατι το εχει μονταρει ετσι ο ιαπωνας;επισης στα καινουργια xperia γιατι σου λεει εχει συστημα εκμαθησεις της συνηθειας του χρηστη κ μολις το βαζεις για φορτιση παει μεχρι το 90 κ μετα αναλογα με το ξυπνητηρι η τις συνηθειες του χρηστη περνει τον χρονο του για το υπολοιπο 10% με αποτελεσμα 2 φορες ζωη για την μπαταρια;στις υποσχεσεις του ιαπωνα δεν δυσπιστω.

Αρα μηπως παιδια να μη τα σκαμε στην φορτιση;μηπως να γραψουμε στα παπακια μας την γρηγορη φορτιση που κ καλα μαμαει αλλα μαλλον μαμαει την μπαταρια;

Επισης η αμηχανη στιγμη να βλεπεις μια sammy να τα εχει θερησει ολα κ η sony που παντα εκτιμουσα να παραπατα.

ολα τα κινιτα ετσι δουλευουν (3 step charging) και οχι μονο κινιτα οτιδήποτε εχει μπαταρια lithion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καποιο λαθος κανεις ο τυπος το ειχε απλα στη τσεπη του και εκανε ποδηλατακι και του εσκασε και πηρε φωτια το ποδι του επαθε μεγαλη ζημια ο ανθρωπος

Όχι, έπεσε κάτω.

"the phone caught fire when he fell off his bicycle."

http://www.bbc.com/news/technology-36955531

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, έπεσε κάτω.

"the phone caught fire when he fell off his bicycle."

http://www.bbc.com/news/technology-36955531

επεσε και ο ιδιος ειπε οτι το ειχε στο πλαι δεν επεσε πανω του ..αλλα μη κολας εκει .. βλεπεις οτι εχω βαλει αλλα δυο που στο ενα εσκασε στα μουτρα της ενω μιλαγε και η αλλη ενω φορτιζε.. συμβαινουν αυτα σε ολα τα κινητα με τις μπαταριες αδελφε.. αλλα τα iphone να ξερεις εχουν ιστορια .. απο τα 3αρια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά απογοήτευση για την samsung ήμουν fan αλλα δεν πρόκειται να ξαναπάρω τέλος, παλι σήμερα διάβαζα πως και με την καινούργια παρτίδα note 7 υπάρχει ξανα θεμα με την μπαταρια και εκανε ξανα ανάκληση σήμερα τραγικό τελείωσε η samsung για μένα τουλάχιστον ... 

http://www.wsj.com/articles/complaints-arise-over-replacement-batteries-for-samsung-galaxy-note-7-1474631157

καλα ρε μεγαλε θα ζήση η samsung και χωρίς εσένα !! τέτοια πίκρα χρονια έχω να δω..και κάτι άλλοι που λένε για να πέσει η τιμή ...θέλετε κατά βάθος να το τσιμπήσετε ε ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστα είναι αυτά όταν δεν υπάρχουν τραυματισμοί. Πρέπει να αρχίσουν να πονάνε οι εταιρίες γιατί το έχουν παρακάνει με την μείωση του κόστους παραγωγής και από την άλλη με τις εξωφρενικά, σχεδόν αστείες τιμές πώλησης.

Υ.Γ.: Θα πρέπει στο GoGadget εκτός από το αν το έχω, το είχα, το θέλω, να προσθέσει " ανατινάχτηκε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαιο το γεγονος να φανταστω που και τα 2 περιστατικα εγιναν μετα την παρουσιαση του iphone 7 και μετα την ιστορια με το Note 7(τωρα πανω στην τρελα για να γινει πιο μεγαλη ειδηση)...

Τοσους μηνες στην αγορα το S7 edge και τωρα καιγονται.Χμμμ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...