Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο PlayStation 4 [PS4]


Πανος999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προτάσεις για παιχνίδι σε Playstation 4

Γεια χαρά παίδες, δεν ασχολούμαι με video games καθόλου η μέχρι προχθές τουλάχιστον που αγόρασα το ps4 pro, αφορμή στάθηκε η επίσκεψη σε έναν φίλο όπου ο γιος του έπαιζε το Assassin's Creed Origins δεν θα σας περιγράψω τη ένιωσα αλλά ήταν αρκετό ώστε να πάω την επόμενη μέρα να το αγοράσω.

Από εσάς θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά Video Games, από που να ξεκινήσω,ποια ήταν αυτά που σας μαγεψαν, συγκλόνισαν, χαθηκατε στον κόσμο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο πωλητής στο κατάστημα μου πρότεινε το Call of Duty ww2 και το Grand Theft Auto V, μου είπε ότι είναι τα πιο εμπορικά κ εννοείτε από βδομάδα θα τα πάρω.

 

Ευχαριστώ comfuzio τα έβαλα στην λίστα.

Call of duty ww2

Grand theft auto v

The last of us

Uncharted..

 

Ευχαριστώ panther_512 θα το κοιτάξω. Μπορείς να μου προτείνεις ένα top 10 που θεωρείς ότι αξίζει να αγοραστούν βάση προσωπικής επιλογής που να έχουν την μαγεία του Assassin's creed origins?

 

Ακόμα όποιος μπορεί και θέλει να μου δώσει και το δικό του top 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το call of duty και το gta δεν ανηκουν στην κατηγορια που θα σε "μαγεψουν" και θα σε ταξιδεψουν.
Θα σου προτεινα να ανεβασεις στη λιστα σου το the last of us και το uncharted..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Horizon zero down , metal gear solid, tekken , gran turismo, από εμένα, αν και αν μας έλεγες τι είδους παιχνιδια σου αρεσουν θα βοηθούσε περισσότερο παρά να βασιστείς στο κάθε metacritic

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσε το assassin creed παρε το the witcher 3 και τo shadow of mordor για αρχη.Φυσικα uncharted 4 και αν θες να το πας  με τη σειρα παρε και το uncharted colλection (1-2-3) του ps3 remastered

Παντως call of duty μη παρεις αν δεν το εχεις δει ποτε και απλα στο ειπε ο πωλητης,βαλε κανα youtube και δεστο πρωτα και μετα αποφασισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παίδες για τις προτάσεις τις συμβουλές που μου δώσατε, τώρα που πλησιάζει το black Friday έχει δεν έχει προσφορές σε αυτήν την κατηγορία θέλω να πάρω ένα πακέτο των 10 video games να εντρυφήσω στον χώρο, το top 10 πχ που έχει να επιδείξει η κονσόλα.

 

Μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει τα εξής

Call of duty ww2

Grand theft auto v

The last of us

Uncharted

The witcher 3

Horizon Zero Dawn

Middle earth

 

Μου έστειλε ένα μέλος το vgchartz.com μεγάλη βοήθεια σχετικά με την εμπορικοτητα, τα video games που βγαίνουν ανά χρόνο θα δω και στο youtube, γενικά ψάχνω πιο πολύ games σαν το Assassin's Creed.

Έχω παραλείψει κάποιο game στην παραπάνω λίστα που αξίζει να προστεθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν είχες προηγουμένως επαφή με video games, δεν ξέρεις ακόμα τί σου αρέσει και τί δεν σου αρέσει.

 

Οπότε, δες τη λίστα του metacritic και gameplay videos  των παιχνιδιών αυτών ώστε να έχεις μία ιδέα του τί είναι το καθένα.

 

Τα πιό κοντινά παιχνίδια στο Assasin's Creed είναι τα Uncharted, The Last of Us, Tomb Raider, Middle Earth: Shadow of Mordor, Horizon.

 

Η λίστα που έχεις κάνει μέχρι τώρα είναι καλή, εφόσον φυσικά τα παίξεις και σου αρέσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με αυτό που σου έγραψαν παραπάνω. Ένα - Ένα τα games. Και 1000 να πάρεις μαζί δεν θα εντρυφήσεις. Απλώς θα τα εχεις εκει δίπλα να κάθονται. Από την στιγμή που σου άρεσε το AC πάρε αυτό και λιώστο. Για το επόμενο διάβασε κριτικές κι αν εχεις όρεξη διάβασε και κριτικές χρηστών. Μετά δες gameplay videos από άλλα και προχωρησε με την επόμενη αγορά σου. Για μένα ο μόνος λόγος να πάρεις 2-3 παιχνίδια μαζεμένα είναι αν βγει σε προσφορά κάποιο από τα παιχνίδια που έχεις στην λίστα σου ή θες να τσιμπήσεις καμιά συλλεκτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...