Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια στο PlayStation 4 [PS4]


Πανος999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, hoakin1981 είπε

Eυχαριστώ για την πρόταση.

Είσαι σίγουρος? Πίστευα ότι θα ήταν το επόμενο (πριν βγεί) αλλά μετά όντως έπεσε αρκετό θάψιμο και είπα άστο καλύτερα. 

Παρα πολυ καλο κατα τη γνωμη μου,

Δες κανα βιντεακι στο yt. 

Το εχουν θαψει γιατι εχει καποια glitches, αλλα τιποτα που να σου χαλαει τοσο πολυ την εμπειρια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, dakangr είπε

Παρα πολυ καλο κατα τη γνωμη μου,

Δες κανα βιντεακι στο yt. 

Το εχουν θαψει γιατι εχει καποια glitches, αλλα τιποτα που να σου χαλαει τοσο πολυ την εμπειρια. 

Θα το έχω σοβαρά υπόψιν

Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από crash bandicoot, spyro, ratchet and clank , υπάρχουν άλλα αξιόλογα platform? Μου δίνεται η εντύπωση πως τα έχουν παραμελήσει λίγο αυτά τα παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, theoritikos είπε

Πέρα από crash bandicoot, spyro, ratchet and clank , υπάρχουν άλλα αξιόλογα platform? Μου δίνεται η εντύπωση πως τα έχουν παραμελήσει λίγο αυτά τα παιχνίδια

shovel knight(μακραν το αγαπημενο μου), hollow knight, salt n sanctuary και η λιστα συνεχιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Shovel knight το έπαιξα στο 3ds  και το λάτρεψα. Έκτοτε ψάχνω να το αγοράσω physical και στο ps4 αλλά δεν το βρίσκω πουθενά. Έχει εξαντληθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2019 στις 3:27 ΜΜ, hoakin1981 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Σύντομα θα τελειώσει και το εξαιρετικό RDR2 oπότε θα πρέπει να επιλέξω το επόμενο παιχνιδάκι που θα μου κάνει παρέα για ένα διάστημα...

Προς το παρόν έχουν περάσει από τα χέρια μου τα παρακάτω

  • Uncharted, Nathan Drake Collection
  • Uncharted 4
  • The Last of Us
  • God of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Witcher 3
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Batman Arkham Knight

Νομίζω ότι το/α είδος/η που προτιμάω είναι προφανές/η αλλά είμαι ανοιχτός σε νέες προτάσεις.

Πέρα απο το να είναι ωραίο (προφανώς) οι μοναδικές προυποθέσεις που θέτω είναι να είναι χορταστικό σε διάρκεια (μην τελειώνει σε ένα 5-ωρο π.χ.) και να είναι φυσιολογικής δυσκολίας (στο normal) διάβαζα π.χ. για το bloodborne ότι είναι ωραίο αλλά εκνευριστικά δύσκολο και δεν ψήνομαι να θέλω να σπάσω το χειριστήριο..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Παντως για το Bloodborne ειναι κριμα να χασεις ενα τοσο εντυπωσιακο game λογω δυσκολιας. Θα σου προτεινα αν εχεις δυσκολια σε καποια σημεια,να διαβασεις και κανα guide/tip online,επισης το παιχνιδι εχει ενσωματωμενο co-op,οπου καλεις αλλους παικτες/NPCs να σε βοηθησουν να περασεις πιστες/bosses και το κανει αισθητα πιο ευκολο.  Δεν καθεται τυχαια στο 92 στο Metacritic. Αυτη την στιγμη κοστιζει 13€ στο skroutz 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Παντως για το Bloodborne ειναι κριμα να χασεις ενα τοσο εντυπωσιακο game λογω δυσκολιας. Θα σου προτεινα αν εχεις δυσκολια σε καποια σημεια,να διαβασεις και κανα guide/tip online,επισης το παιχνιδι εχει ενσωματωμενο co-op,οπου καλεις αλλους παικτες/NPCs να σε βοηθησουν να περασεις πιστες/bosses και το κανει αισθητα πιο ευκολο.  Δεν καθεται τυχαια στο 92 στο Metacritic. Αυτη την στιγμη κοστιζει 13€ στο skroutz 

Καλα τα λες, αλλα δεν ειναι για ολους τα παιχνιδια του μιγιαζακι. Εμενα, αν δεν ηταν το Σεκιρο, δεν θα ειχα ασχοληθει με τα υπολοιπα. Ισως το Σεκιρο να ειναι πιο προσιτο σε καποιο νεο σε αυτο το στυλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το επανεξετάσω το Bloodborne...

Ποιά είναι η γενικότερη γνώμη για το MGS V - Phantom Pain?

Σε κριτικές κλπ το βγάζουν καλό αλλά κάτι με απωθεί..Ίσως ότι  φαίνεται να διαδραματίζεται όλο στο Αφγανιστάν στην έρημο κλπ (δεν ξέρω αν ισχύει) και αυτό με χαλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/9/2019 στις 3:01 ΜΜ, theoritikos είπε

Πέρα από crash bandicoot, spyro, ratchet and clank , υπάρχουν άλλα αξιόλογα platform? Μου δίνεται η εντύπωση πως τα έχουν παραμελήσει λίγο αυτά τα παιχνίδια

Στο Astrobot στο PSVR ειναι το καλυτερο ολων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 16/09/2019 at 15:27, hoakin1981 said:

Καλησπέρα σε όλους.

Σύντομα θα τελειώσει και το εξαιρετικό RDR2 oπότε θα πρέπει να επιλέξω το επόμενο παιχνιδάκι που θα μου κάνει παρέα για ένα διάστημα...

Προς το παρόν έχουν περάσει από τα χέρια μου τα παρακάτω

  • Uncharted, Nathan Drake Collection
  • Uncharted 4
  • The Last of Us
  • God of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Witcher 3
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Batman Arkham Knight

Νομίζω ότι το/α είδος/η που προτιμάω είναι προφανές/η αλλά είμαι ανοιχτός σε νέες προτάσεις.

Πέρα απο το να είναι ωραίο (προφανώς) οι μοναδικές προυποθέσεις που θέτω είναι να είναι χορταστικό σε διάρκεια (μην τελειώνει σε ένα 5-ωρο π.χ.) και να είναι φυσιολογικής δυσκολίας (στο normal) διάβαζα π.χ. για το bloodborne ότι είναι ωραίο αλλά εκνευριστικά δύσκολο και δεν ψήνομαι να θέλω να σπάσω το χειριστήριο..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Όπως έχω αναφέρει πάλι, ΔΕΝ είμαι φαν, Souls games. Το Bloodborne το έβαλα να το παίξω όταν το έδωσε δωρεάν. Μου έσπασε τα νεύρα, το απεγκατέστησα τρεις φορές τουλάχιστον. Στο τέλος το τελείωσα και το αγόρασα κιόλας για να παίξω το DLC όπου και το έκανα Platinum. Πολύ καλό παιχνίδι αλλά θέλει όρεξη και νεύρα ήρεμα.

Εδιτ: Nier Automata πολύ καλό και εύκολο σχετικά.

Επεξ/σία από VonLoutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Όπως έχω αναφέρει πάλι, ΔΕΝ είμαι φαν, Souls games. Το Bloodborne το έβαλα να το παίξω όταν το έδωσε δωρεάν. Μου έσπασε τα νεύρα, το απεγκατέστησα τρεις φορές τουλάχιστον. Στο τέλος το τελείωσα και το αγόρασα κιόλας για να παίξω το DLC όπου και το έκανα Platinum. Πολύ καλό παιχνίδι αλλά θέλει όρεξη και νεύρα ήρεμα.

Εδιτ: Nier Automata πολύ καλό και εύκολο σχετικά.

Το μόνο που δεν είναι τα νεύρα μου αυτήν την περίοδο είναι...ήρεμα! 🤣😂😀

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, hoakin1981 said:

Το μόνο που δεν είναι τα νεύρα μου αυτήν την περίοδο είναι...ήρεμα! 🤣😂😀

Nier Automata τότε που είναι και σε καλή τιμή (να ξέρεις το Goty δεν δίνει κάτι σπουδαίο αν δεις μεγάλες διαφορές στην τιμή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PDS13 είπε

Στο Astrobot στο PSVR ειναι το καλυτερο ολων.

Σωστά.. το ξέχασα αυτό το παιχνίδι επειδή δεν έχω vr , και δεν με συγκινεί να το αγοράσω για ένα παιχνίδι μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2019 στις 2:27 ΜΜ, hoakin1981 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Σύντομα θα τελειώσει και το εξαιρετικό RDR2 oπότε θα πρέπει να επιλέξω το επόμενο παιχνιδάκι που θα μου κάνει παρέα για ένα διάστημα...

Προς το παρόν έχουν περάσει από τα χέρια μου τα παρακάτω

  • Uncharted, Nathan Drake Collection
  • Uncharted 4
  • The Last of Us
  • God of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Witcher 3
  • Shadow of the Tomb Raider
  • Batman Arkham Knight

Νομίζω ότι το/α είδος/η που προτιμάω είναι προφανές/η αλλά είμαι ανοιχτός σε νέες προτάσεις.

Πέρα απο το να είναι ωραίο (προφανώς) οι μοναδικές προυποθέσεις που θέτω είναι να είναι χορταστικό σε διάρκεια (μην τελειώνει σε ένα 5-ωρο π.χ.) και να είναι φυσιολογικής δυσκολίας (στο normal) διάβαζα π.χ. για το bloodborne ότι είναι ωραίο αλλά εκνευριστικά δύσκολο και δεν ψήνομαι να θέλω να σπάσω το χειριστήριο..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Αν σου άρεσε το Batman Arkham Knight, θα σου αρέσει λογικά και το Spiderman γιατί έχει παρόμοια mechanics στη μάχη και είναι αρκετά απολαυστικό όταν εξερευνείς τον χάρτη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...