Προς το περιεχόμενο

Τον Οκτώβριο η Nvidia θα κυκλοφορήσει τις GeForce GTX 1050 Ti και GTX 1050


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε έχεις δίκαιο.Και η αλήθεια είναι ότι μια gtx 950-960 καλύπτει όλους τους gamers και το 80 % του φόρουμ εδώ (εκτός από αυτούς που παίζουν 4k ανάλυση) άσχετα που πολλοί έχουν πολύ καλύτερες κάρτες (και βάζω τον εαυτό μου μέσα που έχω την 780ti.)Μια μέτρια κάρτα και μια gtx 750 ti μπορεί να καλύψει τον οποιοδήποτε gamer αλλά φυσικά υπάρχει ο εγωισμός του ότι πρέπει το game να το τρέξουμε ultra.

Ο εγωισμός πληρώνεται πανάκριβα φιλε μου. Ειτε το πιστευεις ειτε οχι εγω με Athlon X4 845 +8GB DDR3 + r9 270x 4gb παίζω Doom Ultra High στα 60fps 1920 x 1080, κι αν θελετε το πιστευετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εγωισμός πληρώνεται πανάκριβα φιλε μου. Ειτε το πιστευεις ειτε οχι εγω με Athlon X4 845 +8GB DDR3 + r9 270x 4gb παίζω Doom Ultra High στα 60fps 1920 x 1080, κι αν θελετε το πιστευετε...

Ετσι ειναι γιατι πριν από λιγο καιρο εφιταξα ιδιο συστημα για φιλο με την διαφορα ότι εβαλε 960 οπου παιζει καλυτερα σε χαμηλες cpu λογω του καλυτερου cpu overhead των NVidia drivers...το πρόβλημα σε τέτοιους επεξεργαστες είναι ότι ενας Celeron δινει καλυτερα fps σε παιχνίδια όπως τα wow/lol/dota/hots/starcraft λογω του καλυτερου single thread...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://videocardz.com/63813/asus-geforce-gtx-1050-ti-mini-pictured

 

The card in the middle appears to be manufactured by ASUS. It’s a dual slot and single-fan design, which is likely not requiring any power connectors. The picture also shows two boxes for GTX 1050 Ti graphics cards, but this time from ZOTAC and EVGA. It appears that EVGA is preparing SuperClocked 4GB model. I think all these cards are designed in small form factor, something that was very popular for GeForce GTX x50 graphics in the past.

 

Για να δούμε τί θα δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...