Προς το περιεχόμενο

Προτίμηση στις streaming υπηρεσίες μουσικού και τηλεοπτικού περιεχομένου, δείχνουν οι Ευρωπαίοι


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδελφέ που ζεις;  δίνω τα μισα για vdsl απο καφαο , εσύ θες να δίνεις τα διπλά για 3.5g ;

Κατι τέτοιοι χαλατε την αγορά

εσυ μενεις στην αθηνα για ρωτα μερικους στα χωρια που δεν εχουν γραμμη οτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά δεν θα έπρεπε να υπήρχε περιορισμός με MB - ας ήταν καλύτερα απεριόριστο ίντερνετ με 10€ για 1 μήνα.

 

Θα γίνει και αυτό με το 5G που θα επιτρέπει πολλές περισσότερες ταυτόχρονες συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έλεος με το ράδιο. Μην κοιτάτε την ανυπαρκτη ελληνική αγορά. Στο εξωτερικό δεν ακουει πρακτικα κανεις ραδιο. Εχουν πακετα με 10-15GB και ειναι ολοι σε streaming υπηρεσίες. Στην Ελλάδα ειναι λογικό να ακους γιατι εχουμε ελάχιστα MB. Η κάθε εταιρεία ομως δεν θα βάζει μια λειτουργεία που κανεις δεν ασχολείται επειδη 5-10 ανθρωποι στην Ελλάδα το θελουν.

 

Και ειλικρινά μας έχετε πρήξει με το ράδιο. Εχουν περάσει τοσα χρόνια που δεν βάζουν. Πάρτε το αποφαση δεν θα ξαναβάλουν. Αν ο κοσμος το ήθελε θα το επανεφεραν οπως εκανε πχ η Samsung με την MicroSD. Στο κατω κατω αν το θελετε τοσο πολυ με 20 ευρω περνεις hands free με ραδιοφωνο. Ελεος δηλαδή

Ναι σας έχουμε πρήξει γιατί ζητάμε το αυτονόητο. Οι κάτοικοι των ΗΠΑ μάλλον και αυτοί πρηχτες είναι αφού με απόφαση του κράτους από εδώ και πέρα το ραδιακι θα βρίσκεται αναγκαστικά ενσωματωμενο στις συσκευές κινητής. Ήδη στο s7/s7 edge με τον snapdragon (που υπάρχει ενσωματωμενο) δώσανε update και το ενεργοποιησανε.Το ότι ξεκίνησε κάτι η apple (κατάργησης ράδιο) για να προωθήσει της δικές της μουσικές υπηρεσίες δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Απλά ακολουθήσαν και οι υπόλοιπες ,αφού είδαν την κονόμα. Επίσης δώσε μας την ενναλακτικη με 20 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σας έχουμε πρήξει γιατί ζητάμε το αυτονόητο. Οι κάτοικοι των ΗΠΑ μάλλον και αυτοί πρηχτες είναι αφού με απόφαση του κράτους από εδώ και πέρα το ραδιακι θα βρίσκεται αναγκαστικά ενσωματωμενο στις συσκευές κινητής. Ήδη στο s7/s7 edge με τον snapdragon (που υπάρχει ενσωματωμενο) δώσανε update και το ενεργοποιησανε.Το ότι ξεκίνησε κάτι η apple (κατάργησης ράδιο) για να προωθήσει της δικές της μουσικές υπηρεσίες δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Απλά ακολουθήσαν και οι υπόλοιπες ,αφού είδαν την κονόμα. Επίσης δώσε μας την ενναλακτικη με 20 ευρω

 

Μπορεις να μου δωσεις ενα link γι΄αυτα που αναφέρεις; Γιατι με ενα search που εκανα δεν βρήκα κανενα απο τα δυο. Μονο η Verizon και η Τ-Mobile το ενεργοποίησαν που ειναι απο κοινού δημιουργοι τηε πλατφόρμας Next radio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες link για handsfree
Με ραδιο ενσωματομενο;;;;;; Καλα σοβαρολογεις;;;;;; Δεν το γνωριζες;;; Εαν οχι με 20 με 30€. 50 εχει ενα της sony που εχω :):):) ρε εχετε κατι σκαλωματα μερικοι..... Απορω πως ξεπερασες το θεμα με τα ringtones που δαν μπαινουν ευκολα στο iphone. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ράδιο πέθανε! Πάνε οι εποχές που ψάχναμε στα ερτζιανά, σταθμούς να παίζουν σωστή μουσική και όχι επαναλαμβανόμενη, όπως είναι το 99,9% των σταθμών της Αθήνας (επαρχία δε γνωρίζω), με ένα playlist 15 τραγουδιών στο repeat 24/7!

 

Το streaming είναι το επόμενο βήμα!

 

Ναι σας έχουμε πρήξει γιατί ζητάμε το αυτονόητο. Οι κάτοικοι των ΗΠΑ μάλλον και αυτοί πρηχτες είναι αφού με απόφαση του κράτους από εδώ και πέρα το ραδιακι θα βρίσκεται αναγκαστικά ενσωματωμενο στις συσκευές κινητής. Ήδη στο s7/s7 edge με τον snapdragon (που υπάρχει ενσωματωμενο) δώσανε update και το ενεργοποιησανε.Το ότι ξεκίνησε κάτι η apple (κατάργησης ράδιο) για να προωθήσει της δικές της μουσικές υπηρεσίες δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό. Απλά ακολουθήσαν και οι υπόλοιπες ,αφού είδαν την κονόμα. Επίσης δώσε μας την ενναλακτικη με 20 ευρω

 

Περισσότερο προπαγάνδα μου μυρίζει φίλε μου! Άλλη κουλτούρα εκεί, άλλα συστήματα, NSA, FBI, CIA, KKK, κλπ παίζουν ότι θέλουν, λένε ότι θέλουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, καταλάβαμε, το ραδιακι δεν θα ξαναεπιστρεψει στις ναυαρχιδες και θα καταργηθεί σταδιακά και στις mid/low κατηγορίες smartphones.

Ε βέβαια από το ραδιακι δεν κονομανε!

 

Σωσθά, από το ραδιάκι κονομάει η gangsterική κωμωδία που λέγεται ΑΕΠΙ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωσθά, από το ραδιάκι κονομάει η gangsterική κωμωδία που λέγεται ΑΕΠΙ

και όχι μόνο.. τίποτα να μην έχεις στο μαγαζί... ούτε ράδιο ούτε pc.. μια τηλεόραση να έχεις μόνο σου λέει ότι εφόσον ακούγονται τραγούδια στις διαφημίσεις πρέπει είτε να έχεις κλειστό τον ήχο κατα τη διάρκεια των διαφημίσεων είτε να πληρώσεις...

καλά για streaming αν χρησιμοποιείς δεν το συζητάω.. το θεωρούν πέρα από αυτονόητο ότι πρέπει να τους πληρώσεις..

"..αλλιώς το πάμε δικαστικά και δεν έχεις ελπίδα μπροστά σε ένα στρατό δικηγόρων, όποιος τα έβαλε μαζί μας έχασε.."

αυτά και πολλά άλλα ωραία πράγματα συμβαίνουν στην Ευρωπαϊκή μας χώρα... αλλά εμάς μας πειράζει μόνο η χαμηλή ταχύτητα που προσφέρουν οι πάροχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vagelisda εισαι θεος...... Ρε σεις;;;;; Μιλαμε γι mobile ιντερνετ και ο αλλος λεει για vdsl....

Ειμαι σιγουορος οτι οι περισοτεροι απο εδω μεσα δεν εχουν ιδεα τη μπορουν να κανουν εαν ειχαμε για παραδειγμα 50gb με 30-40€ .....τωρα τη να συζηταμε οταν καπιοι ασχολουντε ακομα με τορεντ κτλ κτλ κτλ. Τελος παντων. Καλο απογευμα.

Είμαι ευχαριστώ .

Δεν ξέρω αν ζεις στην ίδια χώρα ,αλλα ξέρεις το vdsl ειναι οπτικη ινα ,το πιο γρηγορο και ακριβό ίντερνετ στην χώρα που ονομάζεται Ελλάδα .

Κι εσύ θες να δώσεις τα διπλά λεφτά για πολυ λιγότερη υπηρεσία .

Για μικρότερη ταχύτητα δηλαδή ,σε mobile .

Δεν ξέρω γιατί αδυνατεις να αντιληφθείς το κωμικοτραγικο αυτου που προτείνεις .

Αν θες περαιτέρω διευκρινίσεις για την αστειότητα του ευσεβούς πόθου σου θα χαρώ.

εσυ μενεις στην αθηνα για ρωτα μερικους στα χωρια που δεν εχουν γραμμη οτε?

Οπότε τι ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες link για handsfree

Με ραδιο ενσωματομενο;;;;;; Καλα σοβαρολογεις;;;;;; Δεν το γνωριζες;;; Εαν οχι με 20 με 30€. 50 εχει ενα της sony που εχω :):):) ρε εχετε κατι σκαλωματα μερικοι..... Απορω πως ξεπερασες το θεμα με τα ringtones που δαν μπαινουν ευκολα στο iphone. :)

Ναι δώσε μου ένα λινκ, που να βγάζει σοβαρό ήχο και να μην είναι κουμουτσα. Ουσιαστικά να αντικαθιστά το βάρος και την ποιότητα των in ear ακουστικών μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι ευχαριστώ .

Δεν ξέρω αν ζεις στην ίδια χώρα ,αλλα ξέρεις το vdsl ειναι οπτικη ινα ,το πιο γρηγορο και ακριβό ίντερνετ στην χώρα που ονομάζεται Ελλάδα .

Κι εσύ θες να δώσεις τα διπλά λεφτά για πολυ λιγότερη υπηρεσία .

Για μικρότερη ταχύτητα δηλαδή ,σε mobile .

Δεν ξέρω γιατί αδυνατεις να αντιληφθείς το κωμικοτραγικο αυτου που προτείνεις .

Αν θες περαιτέρω διευκρινίσεις για την αστειότητα του ευσεβούς πόθου σου θα χαρώ.

Οπότε τι ;

Χρεώνεται και η φορητότητα όμως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spotify Και podcasts. Παλιά πέρναγα και μουσική αλλά πλέον με το spotify έχω τη μουσική που θέλω τη στιγμή που θέλω και ανακαλύπτω και νέα μουσική με τον καιρό. 

Βέβαια συνεχίζω να αγοράζω τα cd από τις αγαπημένες μου μπάντες.

Το ίδιο και με το Netflix βλέπω στην Tv μου στο σαλόνι, σταματάω το επεισόδιο το συνεχίζω από το pc ή απο το tablet την ώρα που ξαπλώνω. Για μένα είναι μεγάλο + αυτό.

 

Τώρα για όσους θέλουν ραδιόφωνο. Τους καταλαβαίνω αν και ποτέ ο ίδιος δεν άκουγα ελληνικό ραδιόφωνο. Όλοι παίζουν τα ίδια και τα ίδια τραγούδια ξανά και ξανά. Οπότε το έχω κόψει πολλά χρόνια...

Μόνο για κάποιες εκπομπές θα ακούσω. Βέβαια τώρα που αρχίζουν και ανεβαίνουν τα podcasts και στην Ελλάδα θεωρώ πως θα δούμε σιγά σιγά και αρκετές ραδιοφωνικές εκπομπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεώνεται και η φορητότητα όμως!

σωστο ,αλλα με μετρο .

ενα πραγμα εχουμε σε αυτη τη χωρα που δεν ειναι εξωφρενικο ,ιντερνετ με λογικες τιμες .

ενας δυο τετοιοι να σκανε στα φορα ,καληνυχτα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spotify Και podcasts. Παλιά πέρναγα και μουσική αλλά πλέον με το spotify έχω τη μουσική που θέλω τη στιγμή που θέλω και ανακαλύπτω και νέα μουσική με τον καιρό. 

Βέβαια συνεχίζω να αγοράζω τα cd από τις αγαπημένες μου μπάντες.

Το ίδιο και με το Netflix βλέπω στην Tv μου στο σαλόνι, σταματάω το επεισόδιο το συνεχίζω από το pc ή απο το tablet την ώρα που ξαπλώνω. Για μένα είναι μεγάλο + αυτό.

 

Τώρα για όσους θέλουν ραδιόφωνο. Τους καταλαβαίνω αν και ποτέ ο ίδιος δεν άκουγα ελληνικό ραδιόφωνο. Όλοι παίζουν τα ίδια και τα ίδια τραγούδια ξανά και ξανά. Οπότε το έχω κόψει πολλά χρόνια...

Μόνο για κάποιες εκπομπές θα ακούσω. Βέβαια τώρα που αρχίζουν και ανεβαίνουν τα podcasts και στην Ελλάδα θεωρώ πως θα δούμε σιγά σιγά και αρκετές ραδιοφωνικές εκπομπές.

δεν το βλεπω για τα podcast λιγα ειναι δυστιχως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...