Προς το περιεχόμενο

Καλώδιο ηλεκτρικής κουζίνας


Vetsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί παίρνουν τρελά λεφτά για αυτό που προσφέρουν, χωρίς να έχουν αφιερώσει χρόνια απο την ζωή τους για να σπουδάσουν όπως κάνουν τόσα παιδιά που έχουν τελειώσει πανεπιστήμια και μεταπτυχιακά και δνε έχουν δουλειά ή παίρνουν 400 ευρώ, ενώ αυτοί βαράνε στα αυτιά και απόδειξη τελευταία φορά έκοψαν με δραχμές....

αφού οι σύνδεση μια κουζίνας είναι τόσο επικερδής εργασία ας αφήσουν την εργασία των 400ευρω και να πιάσουν τις κουζίνες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί παίρνουν τρελά λεφτά για αυτό που προσφέρουν, χωρίς να έχουν αφιερώσει χρόνια απο την ζωή τους για να σπουδάσουν όπως κάνουν τόσα παιδιά που έχουν τελειώσει πανεπιστήμια και μεταπτυχιακά και δνε έχουν δουλειά ή παίρνουν 400 ευρώ, ενώ αυτοί βαράνε στα αυτιά και απόδειξη τελευταία φορά έκοψαν με δραχμές....

 

Πρόσεχε γιατί στην κουζίνα περνάει δυνατό ρεύμα μην έχεις αλλα,καλυτερα να το κάνει κάποιος που ξέρει γιατι τα 40-50€ δεν έχουν αξια μπροστά στην ζωή.

 

Ελπίζω να σου απάντησε ο φίλος.

 

Και αυτός που καθαρίζει τα τζάμια σε ουρανοξύστες έχει σπουδάσει κάτι αλλά με ένα λάθος ή αναποδιά σκέψου τι γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που ξέρω από πρωτο χερι κιόλας είναι ότι βγάζει πολύ κόσμος χολή για τα συγκεκριμένα επαγγέλματα και είναι όλο γκρίνια ότι βγάζουν πολλά €€€ μαύρα και τέτοια.

 

Sorry για το offtopic ts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι ηλεκτρολόγοι και υδραυλικοί επιστήμονες είναι μην το συζητάς, πόσο κάνουν 1-2 χρόνια στο επάλ? Ας χρεώνουν όσα θέλουν δεν με νοιάζει, που το παίζουν και πονηροί με νοιάζει. Και κλαίγονται μια ζωή όλοι τους

 

 

Μόνο ένας μάστορας ήταν μάγκας που είχα φέρει, ο οποίος έκατσε και μου εξήγησε όλη την διαδικασία συντήρησης του καυστήρα του καλοριφέρ για να το κάνω μόνος μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ένας μάστορας ήταν μάγκας που είχα φέρει, ο οποίος έκατσε και μου εξήγησε όλη την διαδικασία συντήρησης του καυστήρα του καλοριφέρ για να το κάνω μόνος μου. 

 

Καλή φάση το DIY, μόνο που δεν αυξάνει το ΑΕΠ... ελπίζω να το κάνεις κι εσύ με τους πελάτες σου (όταν και αν αποκτήσεις).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα....... αρα εγινες και συ μάστορας.........μηπως καθαρίζεις και τούς καυστήρες των διπλανών σου ταζαμπα .............μήπως εισαι και υπεύθυνος των πραξεων σου απεναντι στο νομο ......ετσι και τιναχετει στον αερα ..........η ετσι απλώς να χαμε να λεγαμε.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ηταν μαγκας,κανα θυμα ,που μαλλον εβγαινε στην συνταξη,θα ηταν.γνωση που αποκτηθικε με εργασια,και οχι με διαβασμα,δεν την μοιραζεσαι με τον οποιονδηποτε.αν θωρεις οτι λεχτρολογος υδραυλικος μηχανικος κλπ,δεν αξιζουν τα λεφτα που ζητανε,καντα μονος σου.και εγω σαν εσενα σκεφτομανε,και αναγκάστικα να τα μαθω για να μην χρυσοπληρωνω.οταν δεν μπορεις,τα σκας,και σκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι ηλεκτρολόγοι και υδραυλικοί επιστήμονες είναι μην το συζητάς, πόσο κάνουν 1-2 χρόνια στο επάλ? Ας χρεώνουν όσα θέλουν δεν με νοιάζει, που το παίζουν και πονηροί με νοιάζει. Και κλαίγονται μια ζωή όλοι τους

 

 

Μόνο ένας μάστορας ήταν μάγκας που είχα φέρει, ο οποίος έκατσε και μου εξήγησε όλη την διαδικασία συντήρησης του καυστήρα του καλοριφέρ για να το κάνω μόνος μου. 

 

Είσαι ωραίος εσύ.

Ελπίζω ποτέ να μην πέσεις τόσο χαμηλά σε αυτή την επιστήμη, όπως λες, και να χρειαστεί να κάνεις αυτό το επάγγελμα. 

 

Υ.Γ.: Σκέψου αν εσύ έχεις 1 πιθανότητα να σε χτυπήσει το ρεύμα, φαντάσου αυτοί οι επαγγελματίες πόσες έχουν.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλοι οι ηλεκτρολόγοι και υδραυλικοί επιστήμονες είναι μην το συζητάς, πόσο κάνουν 1-2 χρόνια στο επάλ? Ας χρεώνουν όσα θέλουν δεν με νοιάζει, που το παίζουν και πονηροί με νοιάζει. Και κλαίγονται μια ζωή όλοι τους

 

 

Μόνο ένας μάστορας ήταν μάγκας που είχα φέρει, ο οποίος έκατσε και μου εξήγησε όλη την διαδικασία συντήρησης του καυστήρα του καλοριφέρ για να το κάνω μόνος μου. 

Ξερεις πολλους ηλεκτρολογους/υδραυλικους απο τα επαλ?Επειδη πηραν ενα χαρτι που πιστοποιει καποιες στοιχειωδεις θεωρητικες γνωσεις νομιζεις πως γιναν ηλεκτρολογοι?Το επαγγελμα χτιζεται στην εργασιακη εμπειρια(με ενσημα παντα) και καποιες εξετασεις,ετσι αποκτας επαγγελματικα δικαιωματα,ετσι βγαζεις αδεια.Δηλαδη τι παραπανω γνωσεις περιμενες να εχουν οταν προκειται για ηλεκτρολογους εγκαταστατες?Και τι σε κανει να πιστευεις πως ολοι ειναι ηλεκτρολογοι εγκαταστατες και πως ολοι ειναι απο ΤΕΕ ενω υπαρχουν εκατονταδες ηλεκτρολογοι απο ΤΕΙ εως Πολυτεχνειο.

 

 

 

Φυσικα και θα κλαιγονται οταν τους αφηνουν απληρωτους και η οικοδομη εχει πεθανει.Ολοι οι επαγγελματιες κλαιγονται για τους δικους τους λογους.

Επεξ/σία από Muchacho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ, η "κουζίνα" είναι μόνο φούρνος εντοιχισμένος (χωρίς εστίες), τότε το 2,5άρι είναι μια χαρά.

Αυτό το ανακάλυψα όταν μετακομίσαμε στο δικό μας σπίτι και όταν πήγα να συνδέσω το φούρνο, ανακάλυψα πως είχε 2,5άρι καλώδιο και μάλιστα με φις σούκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι μπορεί να αλλάξει ο τίτλος του θρεντ σε κάτι του στυλ: ηλεκτρολόγοι, μια σχέση αγάπης-μίσους, και να συνεχίσετε απτόητοι.

 

Αγαπάμε Ινσομνια για τις off topic επικές μάχες :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...