Προς το περιεχόμενο

Wind: Την παλεύουνε;;;


Miracle Worker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι παρομοιο ειχα και εγω με Wind, 1 μηνα τηλεφωνα για να μην κοψω το συμολαιο και παω σε Q. Βεβαια εμενα μου την εφεραν οταν πηγα εξωτερικο.

Ειχα καρτοσυμβολαιο με 300MB και αλλα 1000MB δωρο, ρωταω και μου λενε πως αμα δωσω 5Ε θα ενεργοποιησω το data roam και θα εχω δωρεαν τα MB και εξω.

Παω εξωτερικο, ειμαι στην δουλεια και χρειαζομαι internet και ενω κανω απλα πραγματα αρχιζει να με χρεωνει και να κοβετε το ιντερνετ μολις τελειωσουν τα λεφτα της καρτας. Να βαζω 5ευρα στην καρτα και να χανονται σε 1 ημερα.

Περνω τηλ και μου λενε πως δωρεαν ειναι τα 300ΜΒ του βασικου προγραμματος, οχι τα 1000ΜΒ του δώρου, αλλα το προγραμμα τραβαει πρωτα απο τα 1000...Δηλαδη επρεπε να δωσω γυρω στα 120Ε να καταναλωσω τα 1000ΜΒ και μετα να εχω δωρεαν τα 300ΜΒ στο εξωτερικο. Μου φανηκε πολυ αρρωστο αυτο που σκεφτηκαν και απο τοτε ειπα ποτε ξανα wind συμβολαιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει ενα πολυ ωραιο πραγματακι που λεγεται "φορητοτητα αριθμου".

Κανεις την αιτηση στην αλλη εταιρια,και αστους μετα να χτυπιουνται και να σου δινουν τον ουρανο με τ αστρα για να την ακυρωσεις.

Αυτό πήγα να κάνω στην αρχή, αλλά η Voda ζητάει πλέον 30 ευρώ για να το μεταφέρεις εκεί. Οπότε είπα ας γλιτώσω προς τα παρόν το 30άρι και παράλληλα να αποφύγω τυχόν παρατράγουδα με τη Wind, με έξτρα χρεώσεις, τηλέφωνα κλπ. Μετά όταν έχεις κάρτα δε μπορούν να σου παίξουν πουστιά.

Λες να μου το πει όμως; Δεν νομίζω να το πει, εκτός αν υπάρχει άλλος τρόπος να το μάθεις.

Το όνομα το λένε πάντα, αλλά όπως είπε και ο Θρές δεν μπορείς να το πιάσεις με την πρώτη. Αλλά εμένα δε με νοιάζει τόσο η συμπεριφορά της συγκεκριμένης, παρά η διαπίστωση για το πως αντιμετωπίζει μία εταιρία τον πελάτη της, ειδικά σε ένα τόσο ευαίσθητο τομέα από διάφορες απόψεις.

Αυτό το "τέλος αποσύνδεσης" το έχει κάνει και η Vodafone. Μόνο η Cosmote δεν έχει μπει στο πάρτυ (ακόμα). Αλλά που θα πάει, θα το φροντίσει κι αυτή. Και ναι, είναι ένα ποσό που το δίνεις "αέρα" απλά και μόνο για να τερματίσουν το συμβόλαιό σου (ακόμα και αν δεν είσαι δεσμευμένος χρονικά και έχει λήξει). Δε θα μπει στην κάρτα.

 

Λες και κάποιος που θέλει να διακόψει ένα πανάκριβο και με δεσμεύσεις συμβόλαιο θα "κωλώσει" για ένα 10-ευρω (το οποίο με χρήση καρτοκινητού θα έχει πάρει πίσω σε 1-2 μήνες στη χειρότερη περίπτωση).

Το τέλος αποσύνδεσης είναι διαφορετικό από το 10άρι για την κάρτα. Η αλλαγή θα μου πάει σύνολο 20 ευρώ, απλά εγώ φυσιολογικά υπέθεσα ότι τα 10 ευρώ για την κάρτα θα έχουν μέσα 10 ευρώ χρόνο ομιλίας, όπως όταν αγοράζεις μία καινούρια κάρτα. Η κιουρία από τη Wind άφησε να εννοηθεί ότι η νέα κάρτα που θα παραλάβω θα είναι κενή. Ελπίζω ακόμα ότι κάνει λάθος ή ήταν παρανόηση. 

εγω ειμαι 16 χρονια στη wind !! απο telestet ξεκινησα και μεχρι σημερα...απο ενα σημειο και μετα εχει γινει πια συνηθεια και βαριεσαι να αλλαξεις..

Και εγώ κάπου εκεί, 14-15, ήταν ο πρώτος μου αριθμός. Απλά έφαγα τρελή φρίκη μία χρονιά. Το τηλέφωνο δεν έπιανε πουθενά στο κτίριο της δουλειάς και πουθενά στην μερικών χιλιομέτρων έκταση της τοπικής παραλίας και επειδή παράλληλα έψαχνα και για άλλη δουλειά με έχει μαμήσει. Όλες τις καθημερινές 8πμ-3μμ/7μμ ήμουνα εκτός εμβέλειας.

 

Απλά αυτό είναι το γαμώτο, τη μία δίνουν κώλο για να κάνεις νέο συμβόλαιο και την άλλη 14-15 χρόνια πελάτης και κοιτάνε πως να σου φάνε το 10αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πήγα να κάνω στην αρχή, αλλά η Voda ζητάει πλέον 30 ευρώ για να το μεταφέρεις εκεί. Οπότε είπα ας γλιτώσω προς τα παρόν το 30άρι και παράλληλα να αποφύγω τυχόν παρατράγουδα με τη Wind, με έξτρα χρεώσεις, τηλέφωνα κλπ. Μετά όταν έχεις κάρτα δε μπορούν να σου παίξουν πουστιά.

 

 

 

Γιατι? Δεν το ηξερα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...