Προς το περιεχόμενο

Πως να απαλλαγειτε απο τηλεφωνα και προσφορες εταιρειων.


opcorsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομιζω ειναι χρησιμο για ολους, πλεον εχουν καταντησει κουραστηκοι, να περνουν τηλεφωνα για την ταδε/δεινα προσφορα και ειδικως μεσημερι που ο κοσμος κοιμαται...

μου ηρθε χθες μηνυμα για αυτο τον καινουργιο τροπο, φαινεται Legit, το εκανα και ελπιζω να μην ξαναενοχληθω ουτε στο κινητο ουτε στο σταθερο...

προτεινω να το κανετε και εσεις :)

αλλωστε αν εχω αναγκη για προγραμμα τιβι, ιντερνετ κλπ θα παω απο μονος μου στο καταστημα να ρωτησω

 

Για κοσμοτε στελνεις 11 στο 1256

περισσοτερα εδω

https://www.cosmote.gr/mitroo11/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως όμως παίρνουν κοπέλες με ωραία φωνή.

 

"Ας αφήσουμε τις προσφορές και ας μιλήσουμε λίγο για εμάς" :devil:

 

Αν σε καταγράψουν ως ανώμαλο μετά δεν ξαναπαίρνουν ή παίρνουν λιγότερο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως επειδη η κοπελα μου η πρωην εκανε "παρομοια" δουλεια, καταλαβαινω τους εργαζομενους και το κλεινω επιτοπου...99% δεν ξαναπερνουν καταλαβαινουν το μηνυμα.. ετσι δεν τους χαλαω τον χρονο και μπορουν να πανε να πωλησουν σε αλλους εαν θελουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σπαμ που ειναι μονιμο ειναι αυτο το 13888. Αφου τους λεω με ευγενικο τροπο,να πα να γα σταματανε και ξανααρχιζουν μετα απο 3 μηνες.

 

Μαλιστα αφου ξερω τον αριθμο,μια κοπελιτσα αρχισε τα σουξου μουξου και τις λεω δεν ενδιαφερομαι για την προσφορα σας και μου λεει: μα δεν ακουσατε καν την προσφορα μας, τις λεω: ακριβως,γεια σας.

 

 

Για την cyta πως γίνεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως επειδη η κοπελα μου η πρωην εκανε "παρομοια" δουλεια, καταλαβαινω τους εργαζομενους και το κλεινω επιτοπου...99% δεν ξαναπερνουν καταλαβαινουν το μηνυμα.. ετσι δεν τους χαλαω τον χρονο και μπορουν να πανε να πωλησουν σε αλλους εαν θελουν

 

Αρκεί να πεις ότι δεν θέλεις η συνομιλία σου να καταγράφεται και η κλήση τελειώνει αμέσως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί να πεις ότι δεν θέλεις η συνομιλία σου να καταγράφεται και η κλήση τελειώνει αμέσως.

ναι αλλα θα ξαναπαρουν αυριο μεθαυριο παραμεθαυριο.. το θεμα ειναι μην ξαναπαρουν ποτε... ελπιζω να γινει ετσι τωρα με αυτο που εβγαλε η κοσμοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω ειναι χρησιμο για ολους, πλεον εχουν καταντησει κουραστηκοι, να περνουν τηλεφωνα για την ταδε/δεινα προσφορα και ειδικως μεσημερι που ο κοσμος κοιμαται...

μου ηρθε χθες μηνυμα για αυτο τον καινουργιο τροπο, φαινεται Legit, το εκανα και ελπιζω να μην ξαναενοχληθω ουτε στο κινητο ουτε στο σταθερο...

προτεινω να το κανετε και εσεις :)

αλλωστε αν εχω αναγκη για προγραμμα τιβι, ιντερνετ κλπ θα παω απο μονος μου στο καταστημα να ρωτησω

 

Για κοσμοτε στελνεις 11 στο 1256

περισσοτερα εδω

https://www.cosmote.gr/mitroo11/

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία.

Ήδη έκανα φραγή σε σταθερό και κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την πληροφορία.

Ήδη έκανα φραγή σε σταθερό και κινητό.

πως το εκανες? πηρα τηλεφωνο , πατησα το 1 και λεει να παω σε καταστημα ή να κανω ηλεκτρονικα (?) αίτηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλε και εμένα μήνυμα η cosmote για να γραφτώ στο μητρώο οπότε φαντάζομαι ότι θα στείλει σε όλους τους συνδρομητές της. Αν και εμένα δεν με έχουν ενοχλήσει ποτέ στο κινητό με προσφορές κλπ.

πως το εκανες? πηρα τηλεφωνο , πατησα το 1 και λεει να παω σε καταστημα ή να κανω ηλεκτρονικα (?) αίτηση ?

στέλνεις 11 στο 1256 με μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί το αγνοούν το μητρώο 11. Είτε έχεις γραφτεί ή όχι, ορισμένοι τηλεφωνούν. :) Εν τω μεταξύ το μητρώο 11 υπάρχει εδώ και χρόνια, απλά τώρα πρέπει να επιβεβαιώσουν την εγγραφή τους ακόμα και όσοι ήταν ήδη γραμμένοι σε αυτό!

 

Εμένα ο ΟΤΕ δε με πολυ-ενοχλεί, ίσως φταίει που είμαι συνδρομητής τους. Η WIND καλεί συχνά - πυκνά, όχι ότι το σηκώνω ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω λίγο τι συμβαίνει.
Αυτή η διαδικασία, βάσει της ΑΠΔΠΧ υπάρχει αρκετά χρόνια, και ο κάθε συνδρομητής κάνει αίτηση στον πάροχο του για να εξαιρεθεί από μη ζητηθείσες κλήσεις.

Η "καημένη" η wind όμως (και κάποιοι άλλοι εναλλακτικοί αλλά περισσότερο η wind) κατηγορούσαν τον οτε ότι είχε αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό συνδρομητών γραμμένους στο μητρώο 11 (υπερδιπλάσιο των άλλων), μιας και προστάτευε τους πελάτες του περισσότερο από ότι έκαναν οι υπόλοιποι με τους δικούς τους πελάτες όσον αφορά την ένταξη στο μητρώο 11 και τις "μη ζητηθείσες" κλήσεις. Η ΑΠΔΠΧ βγάζει απόφαση να υπάρξει επιβεβαίωση της λίστας του οτε και πάλι. Γι' αυτό και έστειλε τα sms. "Χαλαστήκανε" δηλαδή οι υπόλοιποι πάροχοι επειδή ο οτε ενημέρωνε περισσότερο (από τους υπόλοιπους παρόχους) τους συνδρομητές του σχετικά με την ένταξη στο μητρώο σε σχέση με των υπόλοιπων που δεν δίνανε καμία σημασία.

Και όλα αυτά που περιγράφω, συνοπτικά στην απόφαση της ΑΠΔΠΧ.

 

http://www.dpa.gr/APDPXPortlets/htdo...209,240,112,66

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω λίγο τι συμβαίνει.

Αυτή η διαδικασία, βάσει της ΑΠΔΠΧ υπάρχει αρκετά χρόνια, και ο κάθε συνδρομητής κάνει αίτηση στον πάροχο του για να εξαιρεθεί από μη ζητηθείσες κλήσεις.

 

Η "καημένη" η wind όμως (και κάποιοι άλλοι εναλλακτικοί αλλά περισσότερο η wind) κατηγορούσαν τον οτε ότι είχε αρκετά μεγαλύτερο ποσοστό συνδρομητών γραμμένους στο μητρώο 11 (υπερδιπλάσιο των άλλων), μιας και προστάτευε τους πελάτες του περισσότερο από ότι έκαναν οι υπόλοιποι με τους δικούς τους πελάτες όσον αφορά την ένταξη στο μητρώο 11 και τις "μη ζητηθείσες" κλήσεις. Η ΑΠΔΠΧ βγάζει απόφαση να υπάρξει επιβεβαίωση της λίστας του οτε και πάλι. Γι' αυτό και έστειλε τα sms. "Χαλαστήκανε" δηλαδή οι υπόλοιποι πάροχοι επειδή ο οτε ενημέρωνε περισσότερο (από τους υπόλοιπους παρόχους) τους συνδρομητές του σχετικά με την ένταξη στο μητρώο σε σχέση με των υπόλοιπων που δεν δίνανε καμία σημασία.

 

Και όλα αυτά που περιγράφω, συνοπτικά στην απόφαση της ΑΠΔΠΧ.

 

http://www.dpa.gr/APDPXPortlets/htdo...209,240,112,66

Ελλαδάρα. Προφανώς και ενοχληθήκανε γιατί τις περισσότερες πωλήσεις τους τις βγάζουν από αυτές τις προσφορές που παίρνουν και τα πρήζουν. Δεν μπορώ να καταλάβω είναι τόσο ηλίθιοι? Αν ο άλλος γραφτεί στο μητρώο για να μην τον ενοχλούν σημαίνει ότι δεν πρόκειται να αγοράσει όσο και να του τα πρήξεις.

Για το σταθερο εννοω,συγνωμη που δεν διευκρίνησα !

Έχει ποστάρει ενα λινκ ο θεματοθέτης στο πρώτο του ποστ, αν το πατήσεις θα βρεις την απάντηση που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...