Προς το περιεχόμενο

Φροντηστηριο β λυκειου


Kazuya21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια ειμαι αισιος στην 2α λυκειου...ετσι λοιπον αποφασισα με τους γονεις μου 2α λυκειου να μην παω φροντηστηριο και να παω κατευθειαν στην τριτη...ετσι λοιπον αποφασισα να κανω μια προσπαθεις μονος μου...ευτυχως εχω πεσει σε καλους καθηγητες στο σχολειο...θελω να παω στο 5ο επιστημονικο πεδιο αρα χρειαζομαι μαθηματικα αεεπ αοθ και εκθεση...εκτος απο τα βοηθηματα εχετε να μου προτεινετε υλικο απο το ιντερνετ το οποιο θα με βοηθησει να κατανοησω καλυτερη τα μαθηματικα κυριως?επισης πιστευετε γινεται να αποφυγω το φροντηστηριο με αρκετη προσωπικη προσπαθεια?

 

υγ μετριος μαθητης ημουν στις προηγουμενες ταξεις(17)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μέτριος 17????

 

ρωτα τους καθηγητές. αυτοι ξερουν

ε τι ειναι το 17,αριστο;

λοιπον παιδια ειμαι αισιος στην 2α λυκειου...ετσι λοιπον αποφασισα με τους γονεις μου 2α λυκειου να μην παω φροντηστηριο και να παω κατευθειαν στην τριτη...ετσι λοιπον αποφασισα να κανω μια προσπαθεις μονος μου...ευτυχως εχω πεσει σε καλους καθηγητες στο σχολειο...θελω να παω στο 5ο επιστημονικο πεδιο αρα χρειαζομαι μαθηματικα αεεπ αοθ και εκθεση...εκτος απο τα βοηθηματα εχετε να μου προτεινετε υλικο απο το ιντερνετ το οποιο θα με βοηθησει να κατανοησω καλυτερη τα μαθηματικα κυριως?επισης πιστευετε γινεται να αποφυγω το φροντηστηριο με αρκετη προσωπικη προσπαθεια?

 

υγ μετριος μαθητης ημουν στις προηγουμενες ταξεις(17)

και στην εκθεση θελεις πολλη δουλεια απ'οτι φαινεται... παντως ναι,γινεται να το αποφυγεις αλλα θελει διαβασμα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέτριος 17????

 

ρωτα τους καθηγητές. αυτοι ξερουν

 

Στην εποχη μου το 17 ηταν αριστα .Τωρα ειναι απλα καλος μαθητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εποχη μου το 17 ηταν αριστα .Τωρα ειναι απλα καλος μαθητης.

Τωρα ειναι μετριος μαθητης. Στο 18 ειναι καλος κι απο 19 και πανω αριστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εποχη μας το 17 θεωρειται μετριος μαθητης...στην εκθεση καλα παω αν ειχα καποια συνακτικα λαθη πιο πανω ειναι γτ πληκτρολογω λιγο γρηγορα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πώς είναι μέτριο το 17 ρε παιδιά θα μας τρελάνετε; Το 12 και το 13 τότε τι είναι;

  • Κακώς 0 – 5
  • Ανεπαρκώς 5,1 – 9,4
  • Σχεδόν καλώς 9,5 – 13
  • Καλώς 13,1 – 16
  • Λίαν καλώς 16,1 – 18
  • Άριστα 18,1 – 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το khan academy κοιτα. Εχει πολυ υλικο για μαθηματικα και οχι μονο. Αν ομως δεν σου λυσει τις αποριες το khan μπορεις να ψαξεις ο, τι θες, στο ιντερνετ εισαι στο κατω κατω. Μπορεις επισης να κανεις και ερωτησεις στο http://math.stackexchange.com/

https://www.khanacademy.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

 

Πώς είναι μέτριο το 17 ρε παιδιά θα μας τρελάνετε; Το 12 και το 13 τότε τι είναι;

  • Κακώς 0 – 5
  • Ανεπαρκώς 5,1 – 9,4
  • Σχεδόν καλώς 9,5 – 13
  • Καλώς 13,1 – 16
  • Λίαν καλώς 16,1 – 18
  • Άριστα 18,1 – 20

σχεδόν καλός ο μαθητης του 9.5 -13;;;;;;;;;;; Α δεν είμαστε καλά. γι'αυτό τα σημερινά παιδιά είναι όλα ανορθόγραφα. τέτοια τους λέτε.

 

0-9 απαραδεκτος

10-12 κακιστος

13-15 κακος προς υπερβολικα μετριος

16 μετριος

17 μετριος προς καλος

18 καλος

19+ αριστος

 

πως μπορεις να λες ενα μαθητη του 9 σχεδον καλο;;;; που εχει περασει την ταξη ισα-ισα και δεν γνωριζει τιποτα;

σχεδον καλο λες αυτον με το 17,ουτε καν με το 16. ημαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωριζω και πολλα για το mathsteki αλλα με τα 2000 αποτελεσματα που βγαζει το google συμπαιρενεις οτι ειναι μικρη κοινοτητα, με ο, τι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

σχεδόν καλός ο μαθητης του 9.5 -13;;;;;;;;;;; Α δεν είμαστε καλά. γι'αυτό τα σημερινά παιδιά είναι όλα ανορθόγραφα. τέτοια τους λέτε.

 

0-9 απαραδεκτος

10-12 κακιστος

13-15 κακος προς υπερβολικα μετριος

16 μετριος

17 μετριος προς καλος

18 καλος

19+ αριστος

 

πως μπορεις να λες ενα μαθητη του 9 σχεδον καλο;;;; που εχει περασει την ταξη ισα-ισα και δεν γνωριζει τιποτα;

σχεδον καλο λες αυτον με το 17,ουτε καν με το 16. ημαρτον.

 

Η τυχαία κατάταξη που βγάζει ο καθένας απ' το μυαλό του δεν έχει και πολλή σημασία. Τώρα από πού βγάζεις ότι κάποιος είναι ανορθόγραφος επειδή "τέτοια του λέμε" είναι κάτι που μόνο εσύ ξέρεις. Τέλος πάντων, δεν πρόκειται να συνεχίσω. Είτε συμφωνείς είτε διαφωνείς, η κατάταξη που έβαλα είναι αυτή που ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθητής Γ' λυκείου εδώ.

Καταρχήν παιδιά το 17 είνια πολύ κομπλέ βαθμός, αλλά δεν είναι πραγματικό 17. Παλιότερα δεν ξέρω τι γινότανε, αλλά τώρα πια οι καθηγητές, υπερβαθμολογούν και βοηθάνε πολύ!
 

Τέλος πάντων, πιστεύω πως έστω στα μαθηματικά είναι απαράιτητο το φροντιστήριο ή τα ιδιαίτερα. Για ΑΟΘ και ΑΕΕΠ δεν γνωρίζω. Έκθεση δεν νομίζω να υπάρχει ανάγκη.

Πάντως για του χρόνου εννοείται πρέπει να τα κάνεις όλα έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαθητής Γ' λυκείου εδώ.

 

Καταρχήν παιδιά το 17 είνια πολύ κομπλέ βαθμός, αλλά δεν είναι πραγματικό 17. Παλιότερα δεν ξέρω τι γινότανε, αλλά τώρα πια οι καθηγητές, υπερβαθμολογούν και βοηθάνε πολύ!

 

Τέλος πάντων, πιστεύω πως έστω στα μαθηματικά είναι απαράιτητο το φροντιστήριο ή τα ιδιαίτερα. Για ΑΟΘ και ΑΕΕΠ δεν γνωρίζω. Έκθεση δεν νομίζω να υπάρχει ανάγκη.

 

Πάντως για του χρόνου εννοείται πρέπει να τα κάνεις όλα έτσι...

Γιαυτο το 17 ειναι μετριο,γιατι πλεον οι βαθμοι μπαινουν πιο ευκολα απο παλια,που σημαινει πως μπορεις πιο ευκολα να βγαζεις καλυτερους βαθμους,αρα και το 17 το βγαζεις με μετριο διαβασμα. Κακο δεν ειναι οντως,κομπλε το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

OP δες το mathematica.gr. Είναι φόρουμ μαθηματικών για όλα τα επίπεδα, από Δημοτικό μέχρι τριτοβάθμια. Είναι (ή τουλάχιστον ήταν πριν 5-6 χρόνια που το είχα πρωτοβρεί, τώρα δεν ξέρω) αρκετά ενεργό με πάρα πολλά θέματα, ασκήσεις, λύσεις και ό,τι άλλο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...