Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή εταιρείας παροχής ηλεκτρισμού αξίζει;


Χάρης Μυλωνίδης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Είμαι στην ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηλεκτρισμό) το λέει άλλωστε το όνομα της ROTFLOL, το ερώτημα είναι με συμφέρει να αλλάξω εταιρεία;

Αν ναι ποια;

Εσείς ποιες χρησιμοποιείτε είστε ευχαριστημένοι;

1) Βρήκα έναν οδηγό απο τη χε αξίζει να το χρησιμοποιήσω θα έχει αποτέλεσμα ή είναι μούφα;

2) Τον λογαριασμό θα μπορώ να τον πληρώνω σε πρακτορεία οπαπ ή στην wind όπως έκανα και με τη ΔΕΗ;

3) Και με τα άλλα που έχει τι γίνεται τα πληρώνεις ερτ κτλ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά σε όσους απαντήσουν. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Είμαι στην ΔΕΗ (Δεν Έχουμε Ηλεκτρισμό) το λέει άλλωστε το όνομα της ROTFLOL,

Ευχαριστώ προκαταβολικά σε όσους απαντήσουν. :-)

 

 

Που το ειδες αυτο φιλε μου ??? Ακομα και τα πιο αποκαμρυσμενα ελληνικα χωρια εχουν ρευμα απο την ΔΕΗ...Γιατι οι αλλοι παροχοι που νοιαζονται για εμας δεν πανε και κατα κει μερια ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι καθαρά θέμα λογιστικής το ρεύμα και ότι έχεις το ίδιο ρεύμα απλά αλλάζει η τιμολόγηση.

 

Φυσικα και ειναι το ιδιο ρευμα αφου ανεξαρτητα απο παραγωγο μεταφερεται απο τον ΑΔΜΗΕ στο Κεντρο υψηλης Τασης στην πολη (Στο Κρυονερι για Αττικη) και στα σπιτια μεταφερται απο τον ΔΕΔΔΗΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Που το ειδες αυτο φιλε μου ???

ΔΕΗ= Δεν έχουμε ηλεκτριμό

ΟΤΕ= Ούτε τηλέφωνα έχουμε

ΕΟΤ= Έχουμε όμως τουρισμό

 

κτλπ

 

http://www.slang.gr/lemma/23201-paparonymia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΗ= Δεν έχουμε ηλεκτριμό

ΟΤΕ= Ούτε τηλέφωνα έχουμε

ΕΟΤ= Έχουμε όμως τουρισμό

 

κτλπ

 

http://www.slang.gr/lemma/23201-paparonymia

 

Στην πραγματικοτητα ομως δεν ισχυει κατι τετοιο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον τελευταιος θα αλλαξω εγω , μπειτε ολοι εσεις πρωτα... και βλεπουμε..

αρχικα τι προσφερουν αυτες? καλυτερο ρευμα? με τα ιδια καλωδια δεν θα ερχεται? φανταζομαι δανιζονται το δικτυο της δεη ετσι? δεν νομιζω οτι παραγουν ρευμα οι ιδιες... ας μας πει καποιος...

δευτερον, πριν 2-3 χρονια δεν ειχε ξαναγινει ζητημα με μια εταιρια ή 2 που ειχαν μολις μπει στον χωρο, και τελικα ηταν scam και εκλεισαν και πηραν και στον λαιμο τους τους 500-1000 φουκαραδες που τους πιστεψαν για κατι φθηνοτερο? κανω λαθος?

και μην γελιομαστε, δεν νομιζω να ειναι ακριβη η δεη σαν δεη... τα τελη, ερτ,ενφια ξενφια , φπα και λοιπες εξυπναδες κανουν ασυμφωρο τον λογαριασμο θεωρω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν τα γλύτωναν θα πήγαιναν όλοι και δεν θα έμενε κανείς στη ΔΕΗ :P

 

Το μόνο φτηνότερο είναι το ρεύμα κι αυτό στα κοινά τιμολόγια, όχι κοινωνικά ή αυτά για υπαλλήλους/συνταξιούχους ΔΕΗ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον τελευταιος θα αλλαξω εγω , μπειτε ολοι εσεις πρωτα... και βλεπουμε..

αρχικα τι προσφερουν αυτες? καλυτερο ρευμα? με τα ιδια καλωδια δεν θα ερχεται? φανταζομαι δανιζονται το δικτυο της δεη ετσι? δεν νομιζω οτι παραγουν ρευμα οι ιδιες... ας μας πει καποιος...

δευτερον, πριν 2-3 χρονια δεν ειχε ξαναγινει ζητημα με μια εταιρια ή 2 που ειχαν μολις μπει στον χωρο, και τελικα ηταν scam και εκλεισαν και πηραν και στον λαιμο τους τους 500-1000 φουκαραδες που τους πιστεψαν για κατι φθηνοτερο? κανω λαθος?

και μην γελιομαστε, δεν νομιζω να ειναι ακριβη η δεη σαν δεη... τα τελη, ερτ,ενφια ξενφια , φπα και λοιπες εξυπναδες κανουν ασυμφωρο τον λογαριασμο θεωρω...

 

 

Αυτους τους φουκαραδες ηταν υποχρεωμενη να τους δωσει ρευμα η κακια ΔΕΗ σαν προμηθευτης τελευταιου καταφυγιου (επισημη ονομασια)!!! Για καποιους λιγους μηνες ειχαν μια αυξημενη τιμη κιλοβατωρας.

αμα πας σε αυτες τις μαιμουδοεταιρειες τα γλυτωνεις τα τελη κλπ?

 

 

Οχι βεβαια !!!

 

και μην γελιομαστε, δεν νομιζω να ειναι ακριβη η δεη σαν δεη... τα τελη, ερτ,ενφια ξενφια , φπα και λοιπες εξυπναδες κανουν ασυμφωρο τον λογαριασμο θεωρω...

 

Ετσι ακριβως.Αν σκεφτεις τι πληρωνουμε για τηλεφωνα και οχι μονο  η ΔΕΗ σαν ΔΕΗ ειναι πολυ φτηνη και κινει τα παντα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή λοιπόν ένας εναλλακτικός πάροχος ρεύματος στήθηκε από λαμόγια ας στηρίξουμε για καμιά εκατοστή χρόνια ακόμα το μονοπώλιο της ΔΕΗ ε; Δουλεύετε και οι 2 στη ΔΕΗ και είστε τόσο αμερόληπτοι ή από χόμπι;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δείξει ο χρόνος αν είναι λαμόγια ή όντως θέλουν να επενδύσουν στον χώρο της ενέργειας.

πάντως αν κάποιος θέλει να μάθει λεπτομέρειες ας κοιτάξει στο διπλανό φόρουμ να δει και ας ρίξει μια ματιά στις τιμές απο το σάιτ της ραε.

Πάντως το άνοιγμα της αγοράς στον χώρο της ενέργειας μόνο θετικά μπορώ να το κρίνω, ωφελημένοι θα βγούμε όλοι.

Προς το παρόν μένω στη ΔΕΗ και παρακολουθώ το πως θα πάνε αυτές οι εταιρείες.

 

Ευχαριστώ όσους απάντησαν στο ερώτημα μου :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...