Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 4 Review


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το αρνητικο της miui (δικαιως γιατι θεωρουνται bloated roms με κακη διαχειρηση μνημης) ισοφαριζεται απο την υποστηριξη πολυ καλων και πολλων xda roms οπως σε ολα τα xiaomi

Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλές roms. Νομίζω για σταθερότητα αναγκαστικά miui....

Κάτοχος redmi 3s prime

Και γενικά μου αρέσουν stock-cyanogen based...

 

Ως rom έχει κάποια παραμετροποίηση... Αλλά επειδή δεν έπαιζα ποτέ με original αλλά είτε vanilla είτε stock based έχω λιγότερες δυνατότητες σε σχέση με πχ g2 ή note 2 omni rom ή s4 mini cyanogen κλπ....

Δεν έχω βρει ούτε καν πως έχει ήχο που να ξεκινάει από χαμηλά και να ανεβαίνει στην πορεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τη resurrection remix την ξέρω από εποχή s2.... Το θέμα είναι τη σταθερότητα και κατανάλωση έχουν αυτές και ενώ πχ δεν δίνει source code η xiaomi.... Γιατί μπορεί να μην με βολεύει πολύ και να μην μου αρέσει εμφανησιακά αλλά έχω 8 ώρες sot συνήθως... Και χωρίς battery saving....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη resurrection remix την ξέρω από εποχή s2.... Το θέμα είναι τη σταθερότητα και κατανάλωση έχουν αυτές και ενώ πχ δεν δίνει source code η xiaomi.... Γιατί μπορεί να μην με βολεύει πολύ και να μην μου αρέσει εμφανησιακά αλλά έχω 8 ώρες sot συνήθως... Και χωρίς battery saving....

 

στο mi4c η ΜΜ RR ειναι μια χαρα σταθερη με καλυτερο sot κ antutu απο τις miui

 

δεν ξερω τι κανει η smiui βεβαια ,σημερα θα την δοκιμασω

 

http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/

Επεξ/σία από filter_bubble
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ετσι νόμιζα μεχρι που μετα από ενα χρόνο το s6 edge έχασε πάνω απο 50% χωρητικότητας λόγο του qc

 

2,5 χρόνια με OnePlus One φόρτιση πάντα με QC η μπαταρία παραμένει διαμάντι. Έτυχες σε κλασική μάπα μπαταρία Samsung (παθών με αντικατάσταση μπαταρίας σε Tab S, τα έφτυσε στο εξάμηνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​ευτυχης κάτοχος redmi note 3 pro 3/32. Μηδέν lag φοβερή η miui rom με τρομερή παραμετροποιηση, μπαταρία τέρας (βγάζω 8ωρες sot άνετα και 2μερες αναμονη με ενα καρο συχρονισμους και 145apps. Κοντράρει πολύ ακριβότερες συσκευές.....τελος εβδομαδιαία OTA updates με την global official developer που εχει και την ελληνική γλωσσα μέσα με την οποια δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.....απλα RESPECT....φυσικα συμφωνω με τα παιδια που ειπαν ότι αν έχεις το 3pro δεν αξίζει να πάρεις το 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​ευτυχης κάτοχος redmi note 3 pro 3/32. Μηδέν lag φοβερή η miui rom με τρομερή παραμετροποιηση, μπαταρία τέρας (βγάζω 8ωρες sot άνετα και 2μερες αναμονη με ενα καρο συχρονισμους και 145apps. Κοντράρει πολύ ακριβότερες συσκευές.....τελος εβδομαδιαία OTA updates με την global official developer που εχει και την ελληνική γλωσσα μέσα με την οποια δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.....απλα RESPECT....φυσικα συμφωνω με τα παιδια που ειπαν ότι αν έχεις το 3pro δεν αξίζει να πάρεις το 4.

Με το note 8 ώρες sot? Πολύ περίεργο... Μόνο wifi και ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το note 8 ώρες sot? Πολύ περίεργο... Μόνο wifi και ?

και WiFi & 4G.....γιατι σου φαίνεται περίεργο ? στο αντίστοιχο νήμα του myphone έχω ανεβάσει αρκετά screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και WiFi & 4G.....γιατι σου φαίνεται περίεργο ? στο αντίστοιχο νήμα του myphone έχω ανεβάσει αρκετά screenshot

Γιατί τόσο δεν πιάνω στο 2ήμερο με το redmi 3s prime για αυτό μου φάνηκε περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δυστυχώς, τόσο το RN4 όσο και ο φορτιστής του δεν ενσωματώνουν τεχνολογία φόρτισης ισάξια με τις πρόσφατες Quick Charge 2.0 και 3.0 της Qualcomm."

 

να υποθέσω δεν ήξερες πως λέγεται το αντίστοιχο της mediatek :) 

 

(Pump Express που μάλλον δεν το έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Δυστυχώς, τόσο το RN4 όσο και ο φορτιστής του δεν ενσωματώνουν τεχνολογία φόρτισης ισάξια με τις πρόσφατες Quick Charge 2.0 και 3.0 της Qualcomm."

 

να υποθέσω δεν ήξερες πως λέγεται το αντίστοιχο της mediatek :) 

 

(Pump Express που μάλλον δεν το έχει)

 

Μη βάζεις στοίχημα... :P

 

Pump Express υποστηρίζει το SoC, αλλά χρειάζεται να υποστηριχθεί από κατάλληλη υλοποίηση στο υπόλοιπο hardware (κύκλωμα φόρτισης και φορτιστής). Αν αυτή λείπει, το Pump Express είναι σαν να μην υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το note 8 ώρες sot? Πολύ περίεργο... Μόνο wifi και ?

Και εγώ βγάζω πολύ υψηλά νούμερα. Συνήθως 7 ώρες οθονη με 2ημερες αδιακοπτης χρήσης και τα πάντα ανοιχτά. Redmi note 3 pro international με dev έκδοση. Η Xaiomi έχει απίστευτη διαχείριση ενέργειας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...