Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αφου εχουμε πει ολοι στο εδω θεμα οτι μονο και μονο για το single player απο πλευρας περιεχομενου και ποιοτητας αξιζει και με το παραπανω τα 50-60ευρω αρχικης τιμης,αρα που κολλανε τα σχολια περι Online και 20ευρω?

Παρε το παιχνιδι παιξε το single player και το online μην το ακουμπησεις καθολου,οπως κανει ο κοσμος και σε ποσα αλλα παιχνιδια.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To τελειωσα το Σαββατο .

Πρεπει να ειναι πρωτη φορα που βλεπω ολους τους τιτλους τελους σε game και ας ειχαν διαρκεια πανω απο μιση ωρα .Η ατελειωτη λιστα των ανθρωπων που εργαστηκαν σε ολα τα ποστα σε κανει να  συνειδητοποιεις το μεγεθος ενος τετοιου  παιχνιδιου  ως παραγωγη .

Ο κοσμος που δημιουργησε η R*    ειναι εντυπωσιακος για   αυτην την  γενια, με τους τεχνικους περιορισμους που εχουμε στις κονσολες .  Αλλα αυτο που  το  κανει να ξεχωριζει  ειναι η  ιστορια  ,η αναπτυξη των χαρακτηρων και η αλληλεπιδραση με τον κοσμο  του, σε βαθμο που δεν το εχει καταφερει  κανενα αλλο studio στο παρελθον .H οργανικοτητα λοιπον και  το περιβαλλον  που "ουρλιαζει " απο ζωντανια και ρεαλιστικοτητα ,οι δευτερευοντες χαρακτηρες που ειναι  προσεγμενοι,ιδιαιτεροι   ,η μουσικη που ειναι κινηματογραφικου επιπεδου  και τελος ο πρωταγωνιστης που  ασυναισθητα σε βυθιζει στην ιστορια   του και σε κανει στο τελος κομματι του  συμπασχοντας μαζι του καθως ξετυλιγεις το κουβαρι της ζωης τους .

Ο Αrthur  ειναι ο επιδραστικοτερος ηρωας που εβγαλε ποτε η βιομηχανια γιατι ειναι ο πιο ανθρωπινος ,ο πιο αληθινος  και το Red dead  Redemption  2   ειναι για μενα η δευτερη καλυτερη   gaming εμπειρια που ειχα ποτε μετα το lineage 2 (παντα θα ειναι το lineage  2 και για προσωπικους λογους ).

Με αυτο τον τροπο  η  Rockstar μας παραδιδει ενα αριστουργημα που θα μνημονευεται ως ενα απο τα καλυτερα ολων των εποχων   φερνοντας  πιο κοντα την τεχνη με αυτο που αγαπαμε  ολοι εμεις  οι  gamers , δαπανωντας  οτι πολυτιμοτερο εχει ενας ανθρωπος που   ειναι ο χρονος  του  .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 8
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες εντόπισα ένα τύπο στο δρόμο βράδυ και με κάλεσε στη φωτιά και άρχισε κάτι για μία χήρα σε μία λίμνη που παρακολουθεί

 και πάτησα λάθος απάντηση σε ένα ερώτημα και την έκανε με το άλογο του,

ολοκλήρωσε κανείς άλλος αυτό το διάλογο?

Επίσης στους βάλτους βράδυ πέτυχα ένα μαύρο που μου είπε οτι έχουν μπουκάρει σπίτι του κάποιοι και κρατάνε τη γυναίκα του

απο λάθος μπήκα σε λάθος χωράφι και μου την έπεσαν καμιά 20ρια και με καθάρισαν.

Αυτά τα side missions ξαναβγαίνουν εν ολίγοις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το τερμάτισα και είναι ένα από τα καλυτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ μου. 

Αυτό το παιχνίδι έχει κάνει πολλές ταινίες του Hollywood να είναι γατάκια μπροστά του... 

Θα αρχίσω τώρα το assasins creed odessy (pc) και φοβάμαι ότι θα ξενερώσω... 

 

Μία παρατήρηση. Είναι τέτοια η ποιότητα του τίτλου που αν προσέξατε οι δημιουργοί αποφάσισαν να μην έχουν ούτε μια βρισιά στο παιχνίδι. Κάτι που προσωπικά θα με χαλούσε. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Θα αρχίσω τώρα το assasins creed odessy (pc) και φοβάμαι ότι θα ξενερώσω... 

αρχισα fallout4 μετα απο red dead και το σταματησα στη μιαμιση ωρα μολις ειδα την προχειρατζα. μετα ξεκινησα origins και μουρθε να σπασω την οθονη απο το repeat που εχει το παιχνιδι. τοξερα οτι μετα απο red dead θα παθω ακραιο ελιτισμο γιατι σε τετοιο mood σε βαζει η rockstar. περιμενω κανα remake resident 2 μπας και μου φυγει η καταθλιψη που εχω κλεισει κονσολες και pc.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, babality είπε

αρχισα fallout4 μετα απο red dead και το σταματησα στη μιαμιση ωρα μολις ειδα την προχειρατζα. μετα ξεκινησα origins και μουρθε να σπασω την οθονη απο το repeat που εχει το παιχνιδι. τοξερα οτι μετα απο red dead θα παθω ακραιο ελιτισμο γιατι σε τετοιο mood σε βαζει η rockstar. περιμενω κανα remake resident 2 μπας και μου φυγει η καταθλιψη που εχω κλεισει κονσολες και pc.

Το fallout 4 είναι καλό παιχνίδι. Το είχα προχωρήσει αρκετά πριν πολύ καιρό και το άφησα στην μεση. Τώρα όντως αν το συνεχίσω μπορεί να πάθω και εγώ τα ίδια με αυτά που λες... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, babality είπε

αρχισα fallout4 μετα απο red dead και το σταματησα στη μιαμιση ωρα μολις ειδα την προχειρατζα. μετα ξεκινησα origins και μουρθε να σπασω την οθονη απο το repeat που εχει το παιχνιδι. τοξερα οτι μετα απο red dead θα παθω ακραιο ελιτισμο γιατι σε τετοιο mood σε βαζει η rockstar. περιμενω κανα remake resident 2 μπας και μου φυγει η καταθλιψη που εχω κλεισει κονσολες και pc.

Μπες σε αλλο ειδος  παιχνιδιου να μην εχει νοημα να συγκρινεις.αν εχεις κανα switch παιξε κανα mario

Αυτο κανω εγω τωρα με καλο αποτελεσμα.γιατι δεν με γεμιζε κανενα παιχνιδι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, babality είπε

αρχισα fallout4 μετα απο red dead και το σταματησα στη μιαμιση ωρα μολις ειδα την προχειρατζα. μετα ξεκινησα origins και μουρθε να σπασω την οθονη απο το repeat που εχει το παιχνιδι. τοξερα οτι μετα απο red dead θα παθω ακραιο ελιτισμο γιατι σε τετοιο mood σε βαζει η rockstar. περιμενω κανα remake resident 2 μπας και μου φυγει η καταθλιψη που εχω κλεισει κονσολες και pc.

να προτεινω resident evil 0 remaster αν δεν το εχεις παιξει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2018 στις 9:55 ΠΜ, babality είπε

αρχισα fallout4 μετα απο red dead και το σταματησα στη μιαμιση ωρα μολις ειδα την προχειρατζα. μετα ξεκινησα origins και μουρθε να σπασω την οθονη απο το repeat που εχει το παιχνιδι. τοξερα οτι μετα απο red dead θα παθω ακραιο ελιτισμο γιατι σε τετοιο mood σε βαζει η rockstar. περιμενω κανα remake resident 2 μπας και μου φυγει η καταθλιψη που εχω κλεισει κονσολες και pc.

Δεν είναι τυχαίο που όλα δείχνουν μέτρια μετά το RDR2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το rdr 2 δοκίμασα assassin's Creed Odyssey και το έκανα ανισταλ. Γελάει η ηλιαδα και η Οδύσσειας μαζί. 

Μην ακουμπάτε open world rpg 

Εγώ το ξεπέρασα παίζοντας thronebreaker /τελείως διαφορετική κατηγορία 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 ώρες πριν, LeoTheAkuma είπε

Δεν είναι τυχαίο που όλα δείχνουν μέτρια μετά το RDR2

 

10 ώρες πριν, costacurta είπε

Μετά το rdr 2 δοκίμασα assassin's Creed Odyssey και το έκανα ανισταλ. Γελάει η ηλιαδα και η Οδύσσειας μαζί. 

Μην ακουμπάτε open world rpg 

Εγώ το ξεπέρασα παίζοντας thronebreaker /τελείως διαφορετική κατηγορία 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω  και ξεκινησα την σειρα του Βioshock  τουλαχιστον να εχω μια  δυνατη ιστορια .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω  και ξεκινησα την σειρα του Βioshock  τουλαχιστον να εχω μια  δυνατη ιστορια .

bioshock προσκυνημα. αυτο μαλιστα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...