Προς το περιεχόμενο

Hellas direct Ασφαλειες αυτοκινητου


micha24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, andreaspA είπε

 

Χαιρομαι που κανει προσπαθεια να ανεβασει τα ασφάλιστρα. Ελπίζω να τα καταφέρει με το πελατολόγιο που έχει εστιάσει. Πολλές φορές δεν χρειαζεται να εχεις κάποια συγκεκριμενη ενημέρωση για να έχεις άποψη. Η εμπειρία δεν μεταβιβάζεται. Αναγνωρίζω πότε ένα ασφάλιστρο πχ ειναι πτωχευτικό και πότε όχι. Το έχω ξαναδεί το σίριαλ δεκάδες φορές ακόμα.

Δηλαδή λες ότι έχει φουντάρει και δεν το λέει;

Αποψη έχουμε όλοι,το πόσο σωστή είναι το θέμα.

Ασφαλιστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή λες ότι έχει φουντάρει και δεν το λέει;

Αποψη έχουμε όλοι,το πόσο σωστή είναι το θέμα.

Ασφαλιστής;

σε καμια των περιπτωσεων δεν ειπα κατι τετοιο. Ειπα οτι τα ασφαλιστρα την τελευταια φορα που ειδα ηταν εξαιρετικα χαμηλα. Χαμηλα ασφαλιστρα καταληγουν σε πτώχευση. Μαγικα δεν γινονται στις ασφαλειες. Μακάρι να διορθώσει πορεία και να πάει καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η HD είναι ακόμα στις πολύ αρχές της.

Ο λόγος του χαμηλού ασφαλίστρου είναι ότι :

1) Το μοντέλο της είναι insurtech, άρα δεν έχει ασφαλιστές, άρα δεν δίνει προμήθειες, άρα μπορεί να προσφέρει χαμηλότερα ασφάλιστρα

2) Προσπαθεί μέσω του χαμηλού ασφαλίστρου στο αυτοκίνητο να δημιουργήσει πελατολόγιο για να επεκταθεί στο μέλλον και σε άλλους κλάδους.

Αν είσαι πελάτης της και έχεις καμιά ζημιά στον φιλικό διακανονισμό θα σε πληρώσει άερα.

Αν δεν είσαι πελάτης της και σε τρακάρει όχημα τους και ειδικά σε σωματικές βλάβες δεν θα πάρεις δραχμή, θα τρέχεις στα δικαστήρια.

Γενικά είναι μια ανερχόμενη εταιρεία αλλά σε σχέση με τους μεγάλους παίχτες στην ασφαλιστική αγορά είναι σε βρεφικό επίπεδο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmav93 είπε

 

Αν δεν είσαι πελάτης της και σε τρακάρει όχημα τους και ειδικά σε σωματικές βλάβες δεν θα πάρεις δραχμή, θα τρέχεις στα δικαστήρια.

 

 

 

Απο φόρα που έχω διαβάσει πληρώνει γρήγορα.Εχεις διαβάσει το αντίθετο;

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

τι εννοείς ακριβώς ; 

Εννοώ ότι σε ζημιές φιλικού διακανονισμού (σε αυτές δηλάδή που δεν φταίει ο πελάτης τους και πληρώνουν εκ μέρους της άλλης εταιρείας) πληρώνουν άερα. Στις μικρές ζημιές δεν στέλουν ούτε πραγματογνώμονα για να γλυτώσουν το κόστος, σου λένε τράβα φωτογραφίες εσύ, έχουν κάποιον in-house πραγ/να που βγάζει κόστος και σε πληρώνουν. Πολλές φορές χωρίς καν  τα απαραίτητα δικαιολογητικά, τιμολόγια κοκ.

 

 

 

 

 

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Απο φόρα που έχω διαβάσει πληρώνει γρήγορα.Εχεις διαβάσει το αντίθετο;

 

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι, τους ξέρω. Άνθρωπος της αγοράς είμαι ξέρω τι κάνουν.

Όπως είπα τον φιλικό διακανονισμό τον πληρώνουν ταχύτατα γιατί απλά ότι δώσουν θα το πάρουν πίσω από τις υπαίτιες εταιρείες. Τις μεγάλες ζημιές ευθύνης πελάτη τους (πχ. πελάτης της έκανε ζημιά 15000€ σε όχημα ή πελάτης τους χτύπησε μοτο και έσπασε χέρι / πόδι) τις στέλνουν όλες δικαστήριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, jmav93 είπε

Παιδιά η HD είναι ακόμα στις πολύ αρχές της.

Ο λόγος του χαμηλού ασφαλίστρου είναι ότι :

1) Το μοντέλο της είναι insurtech, άρα δεν έχει ασφαλιστές, άρα δεν δίνει προμήθειες, άρα μπορεί να προσφέρει χαμηλότερα ασφάλιστρα

Αυτα περι προμηθειων ειναι τα παραμυθια που λέει στους χρήστες του FB που απο εκεί αλιευει πελατολόγιο. Το κόστος της ιντερνετικης διαφημισης ειναι μεγαλυτερο απο την προμηθεια του ασφαλιστή.

Πέρα απο αυτό, εννοειται και πουλάει μέσω μεσίτη. Συνεπώς μια χαρά προμήθεια δίνει και ειναι και παχυλή! σε πληροφορώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2016 στις 6:47 ΜΜ, moure είπε

Εχει καποιος αποψη για αυτην την ασφαλιστικη που να ειχε ατυχημα.

Με προβληματιζει αυτη η εταιρια γιατι αναφερει πως σε περιπτωση ατυχηματος θα πρεπει οπωσδηποτε να καλεσεις την τροχαια κατι που καμια αλλη εταιρια δεν απαιτει και που δεν ειναι και πολυ βολικο για τον ασφαλισμενο.

Eιμαι λιγο ψειρας σε αυτα για ξερω οτι με τις ασφαλιστικες ο διαβολος κρύβεται στις λεπτομερειες και ψαχνουν συνεχως αφορμες για να μην αποζημιώσουν 

Ειχα το οχημα στην HD και σε σοβαρο ατυχημα(ολικη καταστροφη οχηματος) οταν τους καλεσα μου είπαν οτι ΔΕΝ ερχεται δικος τους πραγματογνωμονας και να καλεσω την τροχαια.
Μονο σε περιπτωση που εχω τραυματιστει σοβαρα θα ερθουν.
Επισης μου ειπαν να βγαλω εγω φωτογραφιες και να τους τις στειλω με Viber για να κανουν εξ'αποστασεως την πραγματογνωμοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yanpas είπε

Ειχα το οχημα στην HD και σε σοβαρο ατυχημα(ολικη καταστροφη οχηματος) οταν τους καλεσα μου είπαν οτι ΔΕΝ ερχεται δικος τους πραγματογνωμονας και να καλεσω την τροχαια.
Μονο σε περιπτωση που εχω τραυματιστει σοβαρα θα ερθουν.
Επισης μου ειπαν να βγαλω εγω φωτογραφιες και να τους τις στειλω με Viber για να κανουν εξ'αποστασεως την πραγματογνωμοσυνη.

Kαι τι έγινε;Αποζημιώθηκες όπως έπρεπε;

2 ώρες πριν, andreaspA είπε

Αυτα περι προμηθειων ειναι τα παραμυθια που λέει στους χρήστες του FB που απο εκεί αλιευει πελατολόγιο. Το κόστος της ιντερνετικης διαφημισης ειναι μεγαλυτερο απο την προμηθεια του ασφαλιστή.

Πέρα απο αυτό, εννοειται και πουλάει μέσω μεσίτη. Συνεπώς μια χαρά προμήθεια δίνει και ειναι και παχυλή! σε πληροφορώ.

Ασφαλιστής είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Kαι τι έγινε;Αποζημιώθηκες όπως έπρεπε;

Ασφαλιστής είσαι;

Φαίνεται αυτό ναι δεν χρειάζεται ερώτημα 

Κάνουν ζημιά στον κλάδο όσοι ασφαλίζονται μόνοι τους και αυτό είναι το πρόβλημα 

Υπαρχουν και πιο ακριβές ασφάλειες που πάλι μπορούμε να ασφαλιστούμε από μόνοι μας 

Ουτε αυτές είναι καλές…

8 ώρες πριν, yanpas είπε

Ειχα το οχημα στην HD και σε σοβαρο ατυχημα(ολικη καταστροφη οχηματος) οταν τους καλεσα μου είπαν οτι ΔΕΝ ερχεται δικος τους πραγματογνωμονας και να καλεσω την τροχαια.
Μονο σε περιπτωση που εχω τραυματιστει σοβαρα θα ερθουν.
Επισης μου ειπαν να βγαλω εγω φωτογραφιες και να τους τις στειλω με Viber για να κανουν εξ'αποστασεως την πραγματογνωμοσυνη.

Ήμουν σε δυο ατυχήματα μπροστά 

Φωτογραφίες έβγαλε αυτός από την οδική βοήθεια που είναι και Ειδικός συνεργάτης της ασφαλιστικής 

Οχι Hd. Άλλες ασφάλειες είχαν 

Κι αυτός με Viber τις έστειλε μετά στην εταιρεία 

 

Προχωράει η τεχνολογία και η κοινωνία και έτσι δουλεύουν 

Αυτο που θα κάνει αυτός το ίδιο μπορείς να κανείς κι εσυ 

Ποιος δεν ξέρει να βγάζει φωτογραφίες; 
 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, yanpas είπε

Ειχα το οχημα στην HD και σε σοβαρο ατυχημα(ολικη καταστροφη οχηματος) οταν τους καλεσα μου είπαν οτι ΔΕΝ ερχεται δικος τους πραγματογνωμονας και να καλεσω την τροχαια.
Μονο σε περιπτωση που εχω τραυματιστει σοβαρα θα ερθουν.
Επισης μου ειπαν να βγαλω εγω φωτογραφιες και να τους τις στειλω με Viber για να κανουν εξ'αποστασεως την πραγματογνωμοσυνη.

Βασικά σοβαρό ατύχημα θα έλεγα πως είναι μόνο όταν υπάρχει τραυματισμός, και αυτός που έρχεται στην περίπτωση τραυματισμού (ή αυτός που σε άλλες ασφαλιστικές έρχεται ούτως ή άλλως) ΔΕΝ είναι πραγματογνώμονας, είναι απλώς κάποιος που κάνει καταγραφή του ατυχήματος (αποτυπώνει τις θέσεις των οχημάτων, φωτογραφίζει οχήματα και δρόμους, σημειώνει τα στοιχεία των οδηγών κτλ), η διαδικασία αυτή είναι τόσο απλή που μπορεί να την κάνει οποιοσδήποτε, ακόμα και ο εμπλεκόμενος.

Επίσης τις φωτογραφίες δεν τις στέλνεις για πραγματογνωμοσύνη, τις στέλνεις για να κρίνουν την υπαιτιότητα, ο πραγματογνώμονας της ασφαλιστικής θα χρειαστεί να δει ο ίδιος το αυτοκίνητο και να βγάλει δικές του φωτογραφίες ώστε να συντάξει την πραγματογνωμοσύνη.

Εγώ προσωπικά πάντως μετά από αρκετές μικροζημιές στα αυτοκίνητα της οικογένειας που ήταν ασφαλισμένα στην HD έχω διαπιστώσει πως το να κάνει ο οδηγός την καταγραφή είναι προτιμότερο από το να περιμένει να έρθει η φροντίδα ατυχήματος. Εκτός και αν ο οδηγός είναι υπερήλικας και δεν ξέρει/μπορεί ούτε να βγάλει φωτό ούτε να στείλει ένα mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Kαι τι έγινε;Αποζημιώθηκες όπως έπρεπε;

Ασφαλιστής είσαι;

Ναι.

 

13 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Φαίνεται αυτό ναι δεν χρειάζεται ερώτημα 

Κάνουν ζημιά στον κλάδο όσοι ασφαλίζονται μόνοι τους και αυτό είναι το πρόβλημα 

Υπαρχουν και πιο ακριβές ασφάλειες που πάλι μπορούμε να ασφαλιστούμε από μόνοι μας 

Ουτε αυτές είναι καλές…

 

Σε ολες μπορεις να ασφαλιστεις μονος σου. Ειτε Online , είτε απευθείας στα γραφεία τους.

Εχει γινει δεδομενο στο insomnia πια αυτο. Δεν ειναι πια forum ανταλλαγης απόψεων. Υπαρχει ενα κλιμα μόνιμης ειρωνιας σε οποιαδηποτε συζήτηση απο καποιους που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα και δεν εχουν καμια θεληση να μαθουν κατι που τους έρχεται δωρέαν.

Δεν πα να ασφαλιστεις και στην χειρότερη Βουλγάρικη...  Το ιδιο μου κανει λεβέντη μου. Δεν εισαι πιθανος πελατης πρακτορειου ασφαλειων. Εσυ εισαι σιγουρη ταλαιπωρια πρακτορειου ασφαλειων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Ναι.

 

Σε ολες μπορεις να ασφαλιστεις μονος σου. Ειτε Online , είτε απευθείας στα γραφεία τους.

Εχει γινει δεδομενο στο insomnia πια αυτο. Δεν ειναι πια forum ανταλλαγης απόψεων. Υπαρχει ενα κλιμα μόνιμης ειρωνιας σε οποιαδηποτε συζήτηση απο καποιους που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα και δεν εχουν καμια θεληση να μαθουν κατι που τους έρχεται δωρέαν.

Δεν πα να ασφαλιστεις και στην χειρότερη Βουλγάρικη...  Το ιδιο μου κανει λεβέντη μου. Δεν εισαι πιθανος πελατης πρακτορειου ασφαλειων. Εσυ εισαι σιγουρη ταλαιπωρια πρακτορειου ασφαλειων. 

Δεν είμαι σίγουρα πελάτης τους ναι σε αυτο συμφωνούμε 

Οτι έκανα εγώ από το κινητό σε 5’ για να βγάλω ασφάλεια το ίδιο θα κάνει και αυτός και θα μου πάρει και 20-30€ επιπλέον όποτε γιατί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Δεν είμαι σίγουρα πελάτης τους ναι σε αυτο συμφωνούμε 

Οτι έκανα εγώ από το κινητό σε 5’ για να βγάλω ασφάλεια το ίδιο θα κάνει και αυτός και θα μου πάρει και 20-30€ επιπλέον όποτε γιατί; 

Αν υποθεσουμε οτι θα σου παρει 20-30€ παραπανω, θα στα παρει για να ειναι εκεί να σε συμβουλεψει οταν θα τον χρειαστεις, και να μην ρωτας αλλους ασχετους με το αντικειμενο στο insomnia. Βεβαια εσυ νομιζεις οτι ειναι ολα ευκολα και μπορεις να ανταπεξέλθεις, και αυτο ειναι συμπερασμα που βγαινει απο την άγνοια σου. Δεν πειραζει. Ετσι ειναι σε ολα τα πράγματα. Αν δεν πληρώσεις δεν μαθαίνεις! :)

Υ.γ Το δευτερο θεμα ειναι οτι ΔΕΝ θα σου παρει 20-30€ παραπάνω! Η HD που συζητάτε εδω μέσα, πουλάει και μέσω πρακτορειακού δυκτίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...