Προς το περιεχόμενο

A-S11, η έξυπνη σκούπα της ainol με τιμή €132


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Μία από τις δημοφιλέστερες έξυπνες σκούπες της ainol, το μοντέλο A-S11, κυκλοφορεί για περιορισμένο χρονικό διάστημα με τιμή €132 στο Rose Gold χρώμα.

 

Η σκούπα της ainol διαθέτει 5 διαφορετικές λειτουργίες ανάλογα με τις ανάγκες καθαρίσματος ενώ οι αισθητήρες που ενσωματώνει βοηθούν στον εντοπισμό και την αποφυγή εμποδίων αλλά και πτώσης από ύψος (πχ σκάλες). Διαθέτει ακόμα μπαταρία 2.200mAh ενώ όπως κάθε έξυπνη σκούπα που σέβεται τον εαυτό της, πηγαίνει αυτόματα στη βάση της για φόρτιση μόλις διαπιστωθεί ότι παραμένει 20% από τη συνολική χωρητικότητα της μπαταρίας πριν αυτή εξαντληθεί.

 

20161026180648_36076.jpg

 

Σύμφωνα με την ainol, εκτός από καθαρισμό, η A-S11 μπορεί και να σφουγγαρίσει, με τον ήχο κατά τη διάρκεια λειτουργίας της να παραμένει σε χαμηλά επίπεδα χωρίς να γίνεται ενοχλητική. Η LCD οθόνη που βρίσκεται στην επιφάνεια της σκούπας δίνει διάφορες πληροφορίες για την πορεία του καθαρισμού ενώ η λειτουργία της μπορεί να προγραμματιστεί για τις ώρες που δε θα βρισκόμαστε στο σπίτι ή στο γραφείο.

 

H προσφορά αναμένεται να διαρκέσει 2 εβδομάδες και οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκεφθούν τη σχετική ιστοσελίδα του ηλεκτρονικού καταστήματος gearbest.

 

 

 

post-1-0-72111900-1477673087_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά:

 

Αυτό το rose gold απ' όταν το 'βαλαν στο iPhone, έκτοτε μόνο σε αμάξι δεν έχει μπει! Και δεν είμαι και σίγουρος γι' αυτό.

 

:eek:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic, αλλά:

 

Αυτό το rose gold απ' όταν το 'βαλαν στο iPhone, έκτοτε μόνο σε αμάξι δεν έχει μπει! Και δεν είμαι και σίγουρος γι' αυτό.

 

:eek:

μη το λες μη το λες   :-D

 https://www.google.gr/search?q=rose+gold+car&espv=2&biw=1536&bih=760&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjix-zpg_7PAhXHQBoKHbKZAu4Q_AUIBigB#imgrc=_

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν σκούπα αξίζει άραγε? το έχει ψάξει κανείς? Με ενδιαφέρει όμως να κάνει και σφουγγάρισμα σίγουρα (κάποιο βιντεάκι σε λειτουργία δεν θα έβλαπτε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε τελικά κάποια ανάδραση για την σκούπα; Ο ανταγωνισμός σε τι τιμές παίζει; Και κάτι άλλο: Αυτές οι σκούπες όσα εμπόδια και αν υπάρχουν πχ καρέκλες θα περάσει από όλα τα σημεία; Έχουν gps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε τελικά κάποια ανάδραση για την σκούπα; Ο ανταγωνισμός σε τι τιμές παίζει; Και κάτι άλλο: Αυτές οι σκούπες όσα εμπόδια και αν υπάρχουν πχ καρέκλες θα περάσει από όλα τα σημεία; Έχουν gps;

Οι φτηνές οι σκούπες δεν έχουν GPS. Κινούντε τυχαία στον χώρο. Μπορεί να σου σκουπίσουν το ίδιο μέρος 5 φορές π.χ και δίπλα καμία φορά. Για σφουγκάρισμα που αναφέρθηκε παραπάνω... ξεχάστε το.

 

Οπότε η πληρώνετε πολύ περισσότερα και πέρνετε κάτι αξιόλογο με GPS, απομνημόνευση διαδρομής κτλ κτλ η μην αγοράσετε τίποτα και περιμένετε 1-2 χρόνια να πέσουν οι τιμές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuzzy logic έχουν ρε παιδιά, τι gps. Πως ποιάνει το gps μέσα στο σπίτι...

 

κάνουν χαρτογράφηση του σπιτιού με fuzzy logic και στη συνέχεια το απομνημονεύουν. Έτσι δουλεύει η roomba.

Τώρα αυτή της ainol δεν ξέρω τι έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuzzy logic έχουν ρε παιδιά, τι gps. Πως ποιάνει το gps μέσα στο σπίτι...

 

κάνουν χαρτογράφηση του σπιτιού με fuzzy logic και στη συνέχεια το απομνημονεύουν. Έτσι δουλεύει η roomba.

Τώρα αυτή της ainol δεν ξέρω τι έχει.

Η roomba το έχει, οι Κινέζικες δυστυχώς δεν το έχουν.... Κινούνται εντελώς τυχαία μέσα στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η roomba το έχει, οι Κινέζικες δυστυχώς δεν το έχουν.... Κινούνται εντελώς τυχαία μέσα στον χώρο.

 

 

Το μοντέλο της xiaomi πάντως μια χαρά χαρτογράφηση δωματίου κάνει. Δεν πηγαίνει randomly όπου να ναι...

και μάλιστα σε τιμή κάτω της μισής, με δυνατότερο μοτέρ και διπλάσια μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο της xiaomi πάντως μια χαρά χαρτογράφηση δωματίου κάνει. Δεν πηγαίνει randomly όπου να ναι...

και μάλιστα σε τιμή κάτω της μισής, με δυνατότερο μοτέρ και διπλάσια μπαταρία.

Καλή φάση. Δώσε μοντέλο η κανένα link αν μπορείς να το δούμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ψηνω την Roomba880 αλλα ειναι αρκετα ακριβη, και σκεφτομαι οτι για τα περιπου 600 ευρωπου εχει προτιμω να σκουπιζω εγω :confused:

Εγώ την έχω πάρει εδώ και σχεδόν ένα χρόνο και είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την συγκεκριμένη σκούπα είχα ψαχτεί πριν λίγους μήνες και βρήκα σχόλια από κάποιους χρήστες ότι δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά με τα χαλιά. Για την ακρίβεια τα βλέπει σαν εμπόδια και δεν ανεβαίνει να τα καθαρίσει.

Για την Xiaomi που έψαξα βρήκα ότι κάνει πολύ καλή δουλειά αλλά ο χειρισμός της είναι δύσκολος καθώς δεν διαθέτει τηλεχειριστήριο και ο μόνος τρόπος να την προγραμματίσεις είναι είτε από τα κουμπιά είτε από την εφαρμογή Xiaomi myhome που όμως είναι γεμάτη bugs, η σύνδεση της σκούπας με την εφαρμογή παρουσιάζει ένα σωρό προβλήματα και φόρουμ υποστήριξης υπάρχει μόνο στα κινέζικα. Επίσης η Xiaomi δεν έχει σύστημα "φάρων" για τοποθέτηση τους μέσα στο σπίτι για διευκόλυνση του δρομολογίου της σκούπας. Ωστόσο από ότι λένε έχει πολύ καλό αλγόριθμο κίνησης στο χώρο και κάνει εξαιρετική δουλειά.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάποια από τις φτηνές αυτές σκούπες ας μας το ποστάρει. Θα βοηθήσει πολλούς από εμάς που ψαχνόμαστε για ρομποτική σκούπα όχι πάνω από 300-320 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...