Προς το περιεχόμενο

Inalan Megathread


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/2/2024 στις 5:58 ΜΜ, tetoros.d είπε

Καλησπέρα σε όλους! Έχει βάλει κανείς inalan στους Αμπελόκηπους , Αθήνα?
Στη γειτονιά μας έσκαψαν και έβαλαν κουτιά στις πολυκατοικίες πριν 2 εβδομάδες. Κάλεσα να κάνω αίτημα εδιαφέροντος πριν μερικές μέρες. Σήμερα πέρασε τεχνικός από κάθε πολυκατοικία να συμαζέψει λίγο καλώδιο που είχαν αφήσει να περισσεύει από κάθε κουτάκι και λίγη ώρα αφού πέρασε από την δική μας πολυκατοικία με κάλεσαν για να προχωρήσουμε στη σύνδεση εφόσον εξακολουθώ να ενδιαφέρομαι.

Έχει κανείς εμπειρία σε Αμπελόκηπους Αθήνας?
Τώρα είμαι με 24αρι , το οποίο για τη χρήση που κάνω κάνα νετφλιξ κλπ είναι οκ την παλεύει... πιο πολύ με απασχολεί αν θα φέρουν τη γραμμή σωστά στο σπίτι και τυχόν αποσυνδέσεις παρά η ταχύτητα ...οτιδήποτε θα είναι πιο γρήγορο από αυτό που έχω :P

Καλησπέρα, εγώ τελικά έβαλα Inalan 1 Gbps με την 50% έκπτωση στο Πολύγωνο, στην ανηφορική πλευρά της Πανόρμου και όλα είναι οκ. Μετράω 960 κάτω/960 πάνω, καμία αποσύνδεση μέχρι τώρα και η εγκατάσταση γρήγορη και εύκολη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, SpirosCon- είπε

Καλησπέρα, εγώ τελικά έβαλα Inalan 1 Gbps με την 50% έκπτωση στο Πολύγωνο, στην ανηφορική πλευρά της Πανόρμου και όλα είναι οκ. Μετράω 960 κάτω/960 πάνω, καμία αποσύνδεση μέχρι τώρα και η εγκατάσταση γρήγορη και εύκολη.

Καλησπέρα φίλε μου, κι εγώ το ίδιο διαπιστώνω. 1000αρα κι εγώ με το 50%.

Ενσύρματα έχω 960/960 , στην tv εχω 85 μάλλον λόγω κάρτας δικτύου της tv και στο κινητό στα 2.4 έχω γύρω στα 50

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα! Το σαββατο 09/03 εχω ραντεβου με τον τεχνικο,για κανουργια συνδεση!

200αρα,και βλεπουμε!

Απο οτι ακουω μεχρι στιγμης,ολοι(σχεδον)ειναι ευχαριστημενοι με το θεμα της ταχυτητας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανόρμου πέρασαν εδώ και δέκα ημέρες παντού κουτιά με κουλούρες οπτικής...πόσο καιρό θα κάνουν να μας συνδέσουν; Ξέρει κανείς πόσο χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είμαι ποιο νότια(από Πανόρμου),από την στιγμή που πέρασαν, γραμμές/κουτιά,στις πολυκατοικίες,μετά από ένα 6μηνο, ενεργοποίησαν και τις γραμμές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά περιμένω στις επόμενες μέρες ένα έρθει η ιναλαν να μου συνδέσει για 1gbps. Απλά το ρούτερ μου είναι στην άλλη πλευρά του σπιτιού κ όχι στη πλευρά του δρόμου.που σημαίνει (είναι διώροφο το σπίτι) ότι είτε πρέπει να περάσει από πάνω ταράτσα και να κατέβει στην άλλη, είτε από εξωτερικό τοιχο γύρω γύρω είτε να τρυπήσει 3 δωμάτια και να μπει όλο ευθεία εσωτερικά.

Θα μου τα κάνουν αυτά απτην ιναλαν η θα μου το πετάξουν εκεί στο πρώτο δωματιο απτό δρόμο και θα φύγουν;

Εσείς τι εμπειρια είχατε που σας συνδέσανε σε παρόμοια περίπτωση;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα.Αν το ρουτερ ειναι στην 'πισω' πλευρα του σπιτιου,οπως ειπες,τοτε θα στο περασουν απο την ταρατσα.Μην ξεχασεις οταν ερθουν,να τους εξηγησεις,εσυ, που θελεις να μπουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Hamurabi είπε

Παιδιά περιμένω στις επόμενες μέρες ένα έρθει η ιναλαν να μου συνδέσει για 1gbps. Απλά το ρούτερ μου είναι στην άλλη πλευρά του σπιτιού κ όχι στη πλευρά του δρόμου.που σημαίνει (είναι διώροφο το σπίτι) ότι είτε πρέπει να περάσει από πάνω ταράτσα και να κατέβει στην άλλη, είτε από εξωτερικό τοιχο γύρω γύρω είτε να τρυπήσει 3 δωμάτια και να μπει όλο ευθεία εσωτερικά.

Θα μου τα κάνουν αυτά απτην ιναλαν η θα μου το πετάξουν εκεί στο πρώτο δωματιο απτό δρόμο και θα φύγουν;

Εσείς τι εμπειρια είχατε που σας συνδέσανε σε παρόμοια περίπτωση;

Ευχαριστώ 

όταν μιλήσατε για το ραντεβου κλπ τους το είπες? Αν ναι, θα το κάνουν, αν όχι.... δεν ξέρω τι θα σου πει ο τεχνικός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • paredwse έχει "καρφιτώσει" αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...