Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο VR-ready Windows 10 phone κυκλοφορεί στις 10 Νοεμβρίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες τα windows 8.1 εχω σε ενα Lumia 1020.

Γελάω όταν βλέπω 21 mp κύρια κάμερα.Αιώνες μπροστά η Nokia...

Γράφω απο iPad Pro, και εχω και ενα asus memopad 7 hd με android για χαβαλέ.

Το android το μισώ.Απιςτευτα αςχημη διαχείριση μνήμης που το καταλαβαίνεις οταν αρχίσεις και εγκαθιστάς εφαρμογές.Απο ενα σημείο και μετά σέρνεται.Χιλιες φορές windows και καλύτερα iOS.

Το μόνο που μου αρέσει στο android ειναι το οτι εχω μ torrent και κατεβαζω ταινίες πράγμα που στο ipad δε μπορώ.

Πρόσφατα πήγα να αγοράσω ενα iPod touch 6 th gen.Απογοητευτηκα γιατι υποσυνείδητα συνέκρινα την οθόνη του με αυτήν του iPad Pro.

Κάθε μια συσκευή έχει και κάτι να δώσει και η τελική επιλογή εξαρτάται απο τις ανάγκες του κάθε χρήστη.

Προτιμώ να εχω ενα windows κινητό 3 εστίας με 41 mp κάμερα και ενα iPod touch η ενα iPad παρά να έχω iPhone γιατι πολυ απλά δεν με καλύπτει, όχι γιατι δεν ειναι καλό κινητό.Επομένως οτι και να πούμε εμείς αν καλύπτει τις ανάγκες αρκετών χρηστών θα πετύχει.Αν όχι θα αποτύχει.Το μέλλον θα δείξει...

 

Ώριμη σκέψη και το καλύτερο είναι πως αγόρασες τις συσκευές που σε βολεύουν φθηνότερα απ'ότι 1 iphone ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες τα windows 8.1 εχω σε ενα Lumia 1020.

Γελάω όταν βλέπω 21 mp κύρια κάμερα.Αιώνες μπροστά η Nokia...

Γράφω απο iPad Pro, και εχω και ενα asus memopad 7 hd με android για χαβαλέ.

Το android το μισώ.Απιςτευτα αςχημη διαχείριση μνήμης που το καταλαβαίνεις οταν αρχίσεις και εγκαθιστάς εφαρμογές.Απο ενα σημείο και μετά σέρνεται.Χιλιες φορές windows και καλύτερα iOS.

Το μόνο που μου αρέσει στο android ειναι το οτι εχω μ torrent και κατεβαζω ταινίες πράγμα που στο ipad δε μπορώ.

Πρόσφατα πήγα να αγοράσω ενα iPod touch 6 th gen.Απογοητευτηκα γιατι υποσυνείδητα συνέκρινα την οθόνη του με αυτήν του iPad Pro.

Κάθε μια συσκευή έχει και κάτι να δώσει και η τελική επιλογή εξαρτάται απο τις ανάγκες του κάθε χρήστη.

Προτιμώ να εχω ενα windows κινητό 3 εστίας με 41 mp κάμερα και ενα iPod touch η ενα iPad παρά να έχω iPhone γιατι πολυ απλά δεν με καλύπτει, όχι γιατι δεν ειναι καλό κινητό.Επομένως οτι και να πούμε εμείς αν καλύπτει τις ανάγκες αρκετών χρηστών θα πετύχει.Αν όχι θα αποτύχει.Το μέλλον θα δείξει...

Ευτυχισμένο το 2013 σε εσένα και σε όσους έκαναν like.

Επεξ/σία από Belisarius
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ξέρεις τι γρήγορα σκρολαραν τα πλακάκια το 2013 σε low spec συσκευές;

Αν δω ξανά μπροστά μου τις 3 τελείες να πηγαινοέρχονται δεν ξέρω τι θα γίνει.

 

Χειρότερο implementation mobile λειτουργικού δεν έχω ξαναδεί. Και είχα αρκετά Windows Mobile που ήταν πολύ πολύ καλύτερα από θέμα χρήσης στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να εγκαταλείπουν τόσο πολύ τη software πλευρά, ακόμα και η ίδια η Microsoft!

Το skype είναι χειρότερο στα Windows phone και επιπλέον πάντα είναι πίσω σε εκδόσεις εφαρμογών όπως είναι το facebook.. Καταλαβαίνω ότι είναι μονοψήφιο ποσοστό των χρηστών αλλά και πάλι είναι αρκετές δεκάδες εκατομμύρια...

Δεν μπορώ να καταλάβω πως εταιρείες του μεγέθους της Facebook δεν μπορούν να έχουν uptodate την εφαρμογή τους στα Windows phone. Σε 8.1 για παράδειγμα δεν μπορώ να κάνω κλήση μέσω FB μιας και ακόμα είμαι σε παλαιότερη έκδοση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

continium λεγεται...!!!και δεν θα το δεις ποτε στο ρομποτακι

δεν θα εβαζα καθολου το χερι μου στη φωτια γι αυτο.

Και φυσικα αν γινει η συνδεση θα γινεται απλα με ενα καλωδιο η ασυρματα,οχι με ολοκληρη εξτρα συσκευη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εγω Windows 10 Mobile σου κάνει...?? Μην αρχίσουμε και σε αυτό το θέμα να βγάζουμε την χολή μας, ας σχολιάσουμε την είδηση με επίπεδο και σοβαρότητα... 

Ακομα και τα περι Windows phone να μην σχολιασουμε,τι επιπεδο και σοβαροτητα περιμενεις σε ειδηση για κινητο το οποιο παιζει να μην δουμε καν στην Ελλαδα?Εδω ουτε καν το Idol 4s android δεν υπαρχει στην Ελληνικη αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα εβαζα καθολου το χερι μου στη φωτια γι αυτο.

Και φυσικα αν γινει η συνδεση θα γινεται απλα με ενα καλωδιο η ασυρματα,οχι με ολοκληρη εξτρα συσκευη

Μα γίνεται και με καλωδιακη απλό και ασύρματα...Το Hub της Microsoft είναι και Usb hub μαζι...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο σιχτιριζεις καθε μερα κ με καθε update δεν μας ειπες μονο

 

αναβαθμισα το lumia 730 απο 8.1 se 10αρια μετα απο μηνες νομιζοντας οτι θα τα εχουν στρωσει επιτελους 

 

@@ρια

Καθόλου. Ειμαι σε Release, παίρνω σχεδόν μια φορα την εβδομάδα ενημερώσεις, το 930 γίνεται συνεχώς γρηγορότερο, σταθερότατο, με ολοένα αυξανόμενη διάρκεια μπαταρίας, ολοένα και περισσότερα προβλήματα διορθώνονται συνεχώς, και οι built in εφαρμογές επίσης συνεχεία αναβαθμιζονται και ενημερώνονται . Ολα λειτουργούν άψογα δίχως το παραμικρό θεματακι όπως τα 8.1 και δεν αλλάζω με τίποτα το 930 με τα Windows 10 για κανένα android...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα ένα 730 με win 10 μια χαρά δουλεύει . Να μην πω για την καταπληκτική  οθόνη του 730 ή την  πολύ καλή κάμερά του .Το έχουμε ξαναπεί . για απλά τηλέφωνα μια χαρά είναι τα WPhone. Τώρα όποιος ΄θέλει σούπερ ντρούπερ εφαρμογές ας κοιτάξει σε android ή ios .Αν και αμφβάλλω αν στα 100 ευρώ βρει κάτι καλύτερο από 640 ή 650.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...