Προς το περιεχόμενο

Μη συμβατά με κάποιες συσκευές Thunderbolt 3 τα νέα MacBook Pro της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κύριος σκοπός της apple είναι να τα παίρνει από τα διάφορα fanboys, δίοτι κάνενας σκεπτόμενος άνθρωπος δεν θα ανεχτεί να αγοράσει κάθε τι νέο πια βγάζει καθαρά για την τσέπη της. Ειπάμε, εταιρίες είναι και άλλοι, σκέπτονται την τσέπη τους, αλλά όχι και έτσι ξεδιάντροπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριος σκοπός της apple είναι να τα παίρνει από τα διάφορα fanboys, δίοτι κάνενας σκεπτόμενος άνθρωπος δεν θα ανεχτεί να αγοράσει κάθε τι νέο πια βγάζει καθαρά για την τσέπη της. Ειπάμε, εταιρίες είναι και άλλοι, σκέπτονται την τσέπη τους, αλλά όχι και έτσι ξεδιάντροπα.

Συμφωνώ ....και εγώ προσπαθώ να φτιάξω pc με 4 thunderbolt 3 controllers αλλά δεν είμαι αρκετά σκεπτόμενος ώστε να τα καταφέρω, σε μια λογική τιμη. Μάλλον είμαι funboy.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ....και εγώ προσπαθώ να φτιάξω pc με 4 thunderbolt 3 controllers αλλά δεν είμαι αρκετά σκεπτόμενος ώστε να τα καταφέρω, σε μια λογική τιμη. Μάλλον είμαι funboy.

Δεν πειράζει, πάρε Mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά μιλώντας τρομπάρουν. 

1) Sd card με nifty = επέκταση μνήμης έως 200gb, την έβγαλαν 

2)Usb 3 έστω για φόρτιση iphone 7, το έβγαλαν

3)Mag safe, το έβγαλαν

 

Τί έβαλαν;

Touch Bar - ασχολίαστο

+ 400ευρώ - ασχολίαστο για να μην βρίσω

 

Είναι υπέροχο λοιπόν το καινούργιο mac book pro

 

Γι αυτό άλλωστε https://9to5mac.com/2016/11/07/apple-sold-out-buy-refurbished-15-inch-last-gen-macbook-pros/

 

Σε κανένα δυο χρόνια που θα ρίξουν τις τιμές ίσως, ευτυχώς πρόλαβα του 2014, το βλέπω να χτυπάει πενταετία.

Είμαι περίεργος να δω τί καλώδιο θα έχει το επόμενο iphone. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει το έχουν παρακάνει εκεί στην Apple πλεόν, άντε το headphone jack στο iphone  πάει στο καλό αλλά το λάπτοπ είναι ένα αργαλείο, κάτι που οι περισσότεροι το παίρνουν για να κάνουν την δουλειά τους, δεν μπορείς να κάνεις τέτοιους περιορισμούς. Πόσο μάλλον που τώρα στην αγορά με τα ίδια λεφτά παίρνεις δυνατό μηχάνημα, και είναι συμβατό με τα πάντα. Κρίμα ρε Apple, την εκτιμώ την αγαπώ αλλά σκ@τα τα έκανε.

 

Στο τέλος θα βγάλουν λάπτοπ χωρίς οθόνη. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει το έχουν παρακάνει εκεί στην Apple πλεόν, άντε το headphone jack στο iphone  πάει στο καλό αλλά το λάπτοπ είναι ένα αργαλείο, κάτι που οι περισσότεροι το παίρνουν για να κάνουν την δουλειά τους, δεν μπορείς να κάνεις τέτοιους περιορισμούς. Πόσο μάλλον που τώρα στην αγορά με τα ίδια λεφτά παίρνεις δυνατό μηχάνημα, και είναι συμβατό με τα πάντα. Κρίμα ρε Apple, την εκτιμώ την αγαπώ αλλά σκ@τα τα έκανε.

 

Στο τέλος θα βγάλουν λάπτοπ χωρίς οθόνη. :P

Θα το πουλάνε όπως το Surfacebook αλλά σκέτο πληκτρολόγιο, η οθόνη θα κουμπώνει με αντάπτορα.

 

 

surface-book-detached.jpg

 

 

Και μετά θα σου λένε είχαμε θάρρος και πήγαμε πίσω στις ρίζες μας.

 

 

Apple_I_Computer.jpg

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να πάρω χαμπάκι από 1 thunderbolt 3 σε 4 thunderbolt 3

Έτσι, ο ένας (1) thunderbolt adapter γίνεται τέσσερις (4) :)

 

[ontopic]

Το θέμα είναι κατά πόσο μιλάμε για εσκεμμένη συμπεριφορά (feature), ή για αστοχία υλικού / λογισμικού (bug).

[/ontopic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η USB Type-C είναι η θύρα του μέλλοντος

Δεν ξέρω αν στο μέλλον αυτό το laptop είναι λειτουργικό αλλά στον παρόν δεν είναι. 

 

Θα έρχεται ο άλλος με το φλασάκι του και εσύ θα ψάχνεις αντάπτορα να το συνδέσεις να πάρεις ένα αρχείο!

 

Άντε γεια!!!

 

Υ.Γ. Είμαι πεπεισμένος ότι τα καμώματα της apple είναι ένα μεγάλο κοινωνικό πείραμα να δουν κάποιοι μέχρι που φτάνει η υπομονή του ανθρώπου (ή του πρόβατου δεν είμαι σίγουρος). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

g4WUh3F.png

 

 

Θα ηθελα να δω την αντιστοιχη φωτογραφια συνδεωντας αυτα τα 5 σε λαπτοπ με τις αντιστοιχες θυρες πως θα φαινεται. Οταν εχεις πολλες συσκευες να συνδεσεις το hub ειναι απιστευτη ευκολια και μονοδρομος. Το προβλημα ειναι οταν εχεις μονο μια συσκευη να συνδεσεις, οχι 5. 

 

Εκτος αμα θελεις να μου πεις, οτι και να εχεις τις θυρες, καθε φορα που θα εισαι στο γραφειο θα συνδεεις Hdmi, DisplayPort, Lan, mouse, keyboard, φορτιστη και παμε παλι απο την αρχη ολη την ωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...