Προς το περιεχόμενο

socket 1151 η socket 2011 v3??


dimi5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια πεστε μου τες γνωμες σας ειναι καλο αυτο ? τα τροφοδοτικα coolmaster ειναι καλα? παιχνιδια προς το παρον μονο σε 1080p θα παιζω 

https://postimg.org/image/wi4tyc1y7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την k4 αν την παρω απο eshop την βρισκω 150 ευρω...αξιζει σε σχεση με την asus που κανει 161? (μου δινει μια ασφαλεια η asus) και αν μιλαμε για 10 ευρω διαφορα τι θα επερνες αναμεσα στις δυο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πεστε μου τες γνωμες σας ειναι καλο αυτο ? τα τροφοδοτικα coolmaster ειναι καλα? παιχνιδια προς το παρον μονο σε 1080p θα παιζω

https://postimg.org/image/wi4tyc1y7/

Και της corsair to rm650x και η V σειρά της coolermaster είναι εξαιρετικά τροφοδοτικά.Οπως και αυτο στα 750w που σου πρότεινα.Με το κουτί δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει τόσο αλλα γούστα είναι αυτά, πάντως υπάρχουν πολύ πιο όμορφα στα λεφτά αυτά.

 

Η rx470 είναι καλύτερη απ την 960 και φθηνότερη νομίζω.

 

Επίσης δίνεις πολλά λεφτά για υδροψυξη ενώ με ένα noctua d-14 θα πάρεις καλύτερα αποτελέσματα και δώσεις πολύ λιγότερα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και της corsair to rm650x και η V σειρά της coolermaster είναι εξαιρετικά τροφοδοτικά.Οπως και αυτο στα 750w που σου πρότεινα.Με το κουτί δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει τόσο αλλα γούστα είναι αυτά, πάντως υπάρχουν πολύ πιο όμορφα στα λεφτά αυτά.

 

Η rx470 είναι καλύτερη απ την 960 και φθηνότερη νομίζω.

 

Επίσης δίνεις πολλά λεφτά για υδροψυξη ενώ με ένα noctua d-14 θα πάρεις καλύτερα αποτελέσματα και δώσεις πολύ λιγότερα :P

γουστα ;p για στειλε μου ενα κουτι να δω, που να ειναι καλο και ομορφο 

γουστα ;p για στειλε μου ενα κουτι να δω, που να ειναι καλο και ομορφο 

8α παω για  υδροψυξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες εχω μια απορια γιατι αυριο θα παραγγειλω τις ram...αν παρω για παραδειγμα 16 gb ram για 1151 σοκετ, τι ειναι καλυτερο:
2 modules συνολο 16gb ή 4 modules συνολο 16 gb?
τι ειναι καλυτερο? τι να επιλεξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok. ελεγα μηπως παω σε 4x8=32gb αλλα ισως ειναι πολλα για την ωρα...θεωρειτε οτι θα βοηθησει παραπανω απο τα 16gb για ερασιτεχνικη χρηση σε photoshop, premiere, after effects??
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουστα ;p για στειλε μου ενα κουτι να δω, που να ειναι καλο και ομορφο 

8α παω για  υδροψυξη

 

Η  Η110 που θέλεις να βάλεις είναι κατώτερη από αυτή που κάπου ξαναέγραψα.

https://www.skroutz.gr/s/7106768/Noctua-NH-D15S.html?keyphrase=Noctua+NH-D15S. Αν βάλεις και ένα δεύτερο ανεμιστηράκι είναι τέλεια.

Το λέω ως πρώην κάτοχος της Η100 , η οποία με τρέλανε στο θόρυβο και σε socket 2011, 2011-3 δεν ταιριάζει καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρειτε οτι θα βοηθησει παραπανω απο τα 16gb για ερασιτεχνικη χρηση σε photoshop, premiere, after effects??

 

τι λετε? 16 φτανουν για τη χρηση που λεω ή να παω παραπανω? (μιλαμε για ερασιτεχνικα παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λετε? 16 φτανουν για τη χρηση που λεω ή να παω παραπανω? (μιλαμε για ερασιτεχνικα παντα)

ΦΤΑΝΟΥΝ! Μελλοντικα βλεπεις αν χρειαστεις αλλη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πεστε μου τες γνωμες σας ειναι καλο αυτο ? τα τροφοδοτικα coolmaster ειναι καλα? παιχνιδια προς το παρον μονο σε 1080p θα παιζω 

https://postimg.org/image/wi4tyc1y7/

Αντε παλι τα ιδια....Η 960 που κολλαει παλι? 9σελιδες και πρεπει να λεμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...