Προς το περιεχόμενο

Λιγομίλητοι ή πολυλογάδες


Arct1c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχας να πω οτι δεν βαζω μεσα τα 2 ακρα ....μουγκαβους-φλυαρους δηλαδη,  αλλα τους λιγο πιο κοντα στη ''μεση'' τυπους ανθρωπου.

Ήμουνα ,  τώρα δεν ξέρω πια  της άποψης οτι ειδικά οι άντρες είναι πιο ελκυστικοί όταν είναι λιγομίλητοι και οχι τόσο ''ζεστοί'' σε μια νέα παρέα ....- διότι και καλά βγάζουν μια περιέργεια, μυστήριο πείτε το όπως θέλετε....-σε σχέση  εκείνους που αρχίζουν απο την πρώτη στιγμή τις οικειότητες καi τις  συζητήσεις για ανούσια στην πλειοψηφία θέματα ,  με έναν άνθρωπο που τον ξέρουν 1ωρα-ήμερα-Βδομάδα ξέρω γω.

Άλλα και από  οτι βλέπω οι περισσότερες γυναικες τα ιδια λενε..αλλα μαλλον ισχυει οταν αυτος που ειναι λιγομιλητος ειναι ''μοντελο'' κατι το οποιο θα τις δημιουργουσε ενδιαφερον ετσι και αλλιως...

Ελα ντε ομως που οι περισσοτερες συνηθως με τον άνετο,αστειατορα, επιδειξία ,γλοιώδη τυπο
μονο και μονο επειδη φαινοταν πιο cool σε μια νεα παρεα και γενικα τις πρωτες μερες-βδομαδες γνωριμιας

Προσωπικα,ανηκω στους λιγομιλητους και μερικες φορες αναλογα την διαθεση τεινω ελαφρως προς το μουγκαβος..κατι το οποιο οχι μονο δεν με βοηθησε με τις γνωριμιες μου με γυναικες αλλα ακριβως το αντιθετο.Και θεωρω οτι εχω θεμα με τις σχεσεις μου με νεους ανθρωπους γενικα λογο αυτου.
Λογικα θα με θεωρουν βαρετο,αδιαφορο,αγενη και πολλα αλλα...αν και με την παρεα μου ειμαι πολυ κομπλε.


​Δεν θα προτιμουσα με τιποτα παντως  να ημουν ενας φλυαρος  που λεει πολλα και δεν λεει τιποτα και να εχω περιστασιους φιλους και σχεσεις απο το να ειμαι ετσι οπως ειμαι και να εχω λιγα και καλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε καλα που το μοιραστηκες μαζι μας, ας σηκωθούμε ολοι κ ας κανουμε μια μεγαλη αγκαλια μεταξυ μας

 

Θεραπευτική αγκαλια?

Το να εισαι ομιλητικος με την παρέα σου και κομπλέ είναι η εύκολη λύση.

 

Ολοι με την παρέα τους ευχάριστοι είναι. Οποτε αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεραπευτική αγκαλια?

Το να εισαι ομιλητικος με την παρέα σου και κομπλέ είναι η εύκολη λύση.

 

Ολοι με την παρέα τους ευχάριστοι είναι. Οποτε αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης.

Τι ευκολη λυση? Φυσιολογικη λειτουργια ειναι.....

Το θεμα ειναι εκτος παρεας τι γινετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ευκολη λυση? Φυσιολογικη λειτουργια ειναι.....

Το θεμα ειναι εκτος παρεας τι γινετε

 

Αν θες να βρεις λυση εκτος παρέας θα πρέπει να αποβάλλεις την σκέψη ότι οποιος ξεκινάει τις οικειότητες

εειναι περίεργος ή γελοιος. Δηλαδη τι πρέπει να κάνεις όταν γνωρίζεις ένα καινουργιο άτομο να τον δειρεις?

 

Κάνεις λιγο χιουμοράκι , συζητάς γενικά θεματα , και δειχνεις μια φιλικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eσυ ποια θα προτιμουσες? κάποια που σου κανει την δυσκολη και την ψυχρη ή καποια που σου μιλάει και ασχολειται μαζι σου?

 

εγω την δευτερη πάντως. Παμψηφει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περισσότερο ομιλεί τόσο το καλύτερο :P

Αν ο άλλος δεν έχει κάτι να πει, βαριέμαι.

 

Υ.Γ Να ομιλεί λέγοντας πράγματα με ουσία προφανώς π.χ μια ωραιότατη ανάλυση του Les Fleurs du Mal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποσότητα κερδίζει στο 90% των περιπτώσεων. Η ποιότητα δεν παίζει τόσο ρόλο.

Οπότε αν θες να είσαι δημοφιλής μίλα μίλα μίλα και ας μην έχουν νόημα αυτά που λες..  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...