Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft δημοσιεύει τις ελάχιστες τεχνικές προδιαγραφές για τα Windows 10 VR συστήματα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στο USB 3.0 μου τα χάλασε.

i7 950, 24gb ddr3 ram 1600mhz, MSI GTX 1070 Gaming.

Έλεος για το USB 3.0

 

εμένα ο i7 920 έχει :P

πήρες λάθος μητρική 

και εννοείται ότι μόνο αν παραδώσει το πνεύμα θα γίνει αναβάθμιση 

 

 

 

Δηλαδή ο i7 920 μου είναι ΟΚ? Μία χαρά με κόβω μέχρι το 2020 (ναι εγώ την τσίμπησα τότε τη δωρεάν αναβάθμιση που έκατσε επάνω στα win8 που είχα αγοράσει 30 ευρώ). 

εγώ είχα τα 7ρια από τον θειουλη και τα 10ρια στρόγγυλοκάθισαν από πάνω , ε ας μας κάνει και ένα δωράκι χρυσή την έχουμε κάνει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό το beta πάντως είναι καλύτερο πιο γρήγορο και πιο σταθερό από ότι stable έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα. Πες ότι δεν τα γουστάρεις και είναι αρκετό, να βρεις επιχειρήματα εκεί που δεν υπάρχουν και να πετάς μια γενικολογιά στο ξεκάρφωτο δεν προσφέρει σε μια κουβέντα. Εκτός αν το πρόβλημα σου είναι ότι η κάρτα ήχου που είχες πάρει πριν από 3 αιώνες (τόσο περίπου είναι τα 10 χρόνια στην τεχνολογία) δεν έχει drivers στα δεκάρια.

Άψογος. Σταθερά και γρήγορα τα 10άρια αλλά πρέπει να βελτιώσει η Microsoft οπωσδήποτε το UI uniformity και να ενοποιήσει πολλές λειτουργίες, settings, control panel κτλ. Τα μισά μενού έχουν μείνει στα 7άρια. Τέλος κάτι που πραγματικά με εξοργίζει είναι η λειτουργία του wifi στα taskbar notifications. Πιο δύσχρηστο δεν μπορούσαν να το κάνουν.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να μην βιαστείς ακόμα. Εμένα σε DOS 6.2 μια χαρά μου τρέχει η beta.

 

DOS έ; Και να δεις έπρεπε να τα περάσω στο μηχάνημα μου αλλά μου έπεσε από το πλοίο κάπου έξω από Αντικύθηρα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και μη μου πεις ότι τα 7 είναι καλύτερα.. IT που σέβεται τον εαυτό του έχει αναβαθμίσει σε win 10 3 μήνες max μετά την κυκλοφορία τους.

 

Αμαθος κ απειρος IT που γουσταρει μπλεξιματα κ λατρευει να κανει troubleshooting σε καθε κουφη δυσλειτουργια τρεχει να περνα καινουργια ανωριμα λειτουργικα fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαθος κ απειρος IT που γουσταρει μπλεξιματα κ λατρευει να κανει troubleshooting σε καθε κουφη δυσλειτουργια τρεχει να περνα καινουργια ανωριμα λειτουργικα fixed

Πές τα μαζί σου είμαι και για του λόγου το αληθές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πές τα μαζί σου είμαι και για του λόγου το αληθές.

 

τελείως άκυρο το σχόλιο

 

το youtube video που παρατίθεται 'για του λόγου το αληθές' (ή το ...ψευδές)

 

εμφανίζει να συγκρίνει

i) μια ανέτοιμη έκδοση των windows 10 από τον καιρό που ήταν prre-release

και

ii) σε hardware που δεν ήταν συμβατό με τα windows 10

 

πόσο πιο άκυρο για να εξάγει και συμπέρασμα κάποιος ;...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ακομα συγκρίνετε τα Win 10 με τα 7αρια ? 

Να μιλησω μονο για το performance στο gaming κομματι ,χωρις να θεωρω οτι τα Windows ειναι φτιαγμενα για παιχνιδια μονο ,
ποσο τραγικοι μπορει να ειναι εκει στη MS που το Quantum Break τρεχει με ΠΟΛΛΑ περισσοτερα Fps σε Dx11 μεσω steam σε σχεση με Dx12 στο Win Store .
Πρεπει να ειναι εντελως ηλιθιοι για να το εδωσαν στα windows αυτο το παιχνιδι , μαλλον μαζοχισμος για να ρεζιλευτούν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...