Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire Nitro+ RX 480 8GB ~248€ @Amazon.fr


LF21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαααα μην ανησυχείς φίλε μου με το που βγουν τα μεγαλύτερα θα έχει καλές τιμές.

Βασικά σε αυτή την κατηγορία μου αρέσει που αναφέρεται το OC σαν να λέμε ή 270Χ αν παίρνει καλό OC. Προς Θεού....

Το ότι απλά δεν έχει ή AMD κάτι καλύτερο τώρα δεν την έκανε και κάρτα που θα γεράσει κανείς μαζί της!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ με πείσατε, διάβασα και για τα 5 χρόνια εγγύηση της xfx, δεν ήθελα και πολύ....

Υπομονή λίγο ακόμα για την αγορά της!

3 για την κάρτα 5 για τα fans

Μπαααα μην ανησυχείς φίλε μου με το που βγουν τα μεγαλύτερα θα έχει καλές τιμές.

Βασικά σε αυτή την κατηγορία μου αρέσει που αναφέρεται το OC σαν να λέμε ή 270Χ αν παίρνει καλό OC. Προς Θεού....

Το ότι απλά δεν έχει ή AMD κάτι καλύτερο τώρα δεν την έκανε και κάρτα που θα γεράσει κανείς μαζί της!!

 

Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διάφορα ανάμεσα σε κάθε υλοποίηση στο πώς συμπεριφέρεται στό oc γιαυτό και το αναφέρουμε και δεν μιλάμε μόνο για το ρολόι ... Έχουμε υλοποιήσεις (όχι refr) με thermal throttling στα στοκ ρολόγια σε open bench περιβάλλον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 για την κάρτα 5 για τα fans

 

 

Υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διάφορα ανάμεσα σε κάθε υλοποίηση στο πώς συμπεριφέρεται στό oc γιαυτό και το αναφέρουμε και δεν μιλάμε μόνο για το ρολόι ... Έχουμε υλοποιήσεις (όχι refr) με thermal throttling στα στοκ ρολόγια σε open bench περιβάλλον .

Είχες throttle προσωπικά; Ή κανείς άλλος εδώ μέσα; Δεν νομίζω.

Τώρα εάν καταλαβες καταλαβες

Με προσοχή τα caps μου έβγαλες το μάτι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια την παρηγγειλα παντως.12-16 Δεκεμβριου παραλαβη βγαινει στα 10 ευρω μεταφορικα και 7-9 Δεκεμβριου στα 16 ευρω.Εγω εβαλα την φτηνη επιλογη και περιμενουμε.Ευχαριστω τον topic starter.


@@@ τα γαλλικα μου...236 μου τα βγαζει αλλα δεν καταλαβαινω γρι...

Πάνω δεξιά ο Chrome δεν σου βγάζει μια επιλογή για μετάφραση;
Ψαξτο λίγο εγώ έβαλα always translate this page και έκανα την παραγγελία στα Αγγλικά.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ξερει καποιος αν γινεται να ακυρωσω την παραγγελια?Μου εχουν δεσμευσει τα χρηματα απο στην τραπεζα απο οτι ειδα στον λογαριασμο.Αν την ακυρωσω ποσο θα παρει να αποδεσμευθουν?

Ισως βρηκα κατι εδω στο φορουμ απο ενα παιδι που με ενδιαφερει.

edit:Τελικα προσπαθησα να την ακυρωσω και μου λεει οτι η ακυρωση δεν ειναι σιγουρη γιατι το προιον βρισκεται κοντα στην αποστολη του.

Οποτε το αφηνω να προχωρησει κανονικα η παραγγελια.

Επεξ/σία από bonorov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκδοση της MSI (MSI Radeon RX 480 8GB) ποσο καλυτερη υλοποιηση θεωρειται απο τη συγκεκριμενη ή αυτη της XFX?

 

Την βλεπω παντου ακομη και εξωτερικο πανω απο τα 300€.. Δικαιολογειται να αφησει καποιος κατα μερους τη τιμη της προσφορας και να παει σε αυτη? (μιλαμε για περιπου 80€ διαφορα, οχι λιγα)

 

PS: Tbh ειμαι απο τους τυπους που αλλαζουν καρτα καθε 5-6 χρονια, οποτε εαν οντως βλεπετε διαφορα οι γνωστες του ειδους θα θελα να το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκδοση της MSI (MSI Radeon RX 480 8GB) ποσο καλυτερη υλοποιηση θεωρειται απο τη συγκεκριμενη της XFX?

Την βλεπω παντου ακομη και εξωτερικο πανω απο τα 300€..

 

PS: Ειμαι απο τους τυπους που αλλαζουν καρτα καθε 5-6 χρονια, οποτε εαν βλεπετε σημαντικη διαφορα θα θελα να το ξερω.

Καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την σειρα RX ισχυουν οσον αφορα την ποιοτητα των μερων του PCB, 

 

XFX>ASUS>Sapphire>Reference>MSI>Gigabyte>Powercolor

 

απο επιδοσεις περιπου ολες ιδιες ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την σειρα RX ισχυουν οσον αφορα την ποιοτητα των μερων του PCB, 

 

XFX>ASUS>Sapphire>Reference>MSI>Gigabyte>Powercolor

 

απο επιδοσεις περιπου ολες ιδιες ειναι.

 

custom υλοποιησεις ακομη και κατω απο τη reference? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...