Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire Nitro+ RX 480 8GB ~248€ @Amazon.fr


LF21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμ οταν σου λεει οτι η reference μπορει να δωσει 350Α και οι Custom μονο 300Α ή και χαμηλοτερα, κατι γινεται. Για να ειμαι δικαιος παντως η ΜΣΙ ειναι περιπου στο ιδιο επιπεδο με την reference.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με Ι5 2400 (τροφοδοτικό toughpower 650 /MB MSI H61M-E33-B3)αξίζει να την πάρω ή θα τρώω μπουκάλι? Σκέφτομαι για μια XFX470 αλλά μπορώ να δώσω το 20αρικο για την 480. Δεν αλλάζω κάρτα συχνά και σκοπεύω να την κρατήσω. μέχρι στιγμής είμαι με μια 7770

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα σε 

 

xfx gtr black και Asus Radeon RX480 8GB Strix Gaming OC

 

ποια από τις δύο είναι προτιμότερη?

 

Βλέπω ότι η XFX έχει λίγο παραπάνω χρονισμένη μνήμη αλλά μόνο δύο ανεμιστήρια ενώ η Asus έχει 3 ανεμιστήρια άρα ίσως θεωρητικά χαμηλότερες θερμοκρασίες με λιγότερο θόρυβο? Είναι και 25-30 ευρώ ακριβότερη η Asus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πληρωσεις παιρνεις. με 3 ανεμηστηρια εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να ξεμεινεις απο ψυξη οταν αρχισουν να τα φτηνουν τα

ανεμιστηρια που συνηθως ειναι για την πλακα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ένα σχόλιο από σχετικό review με βάση το οποίο κατασκευαστικά η Asus είναι καλύτερη ποιοτικά υλοποίηση ειδικά στο θέμα της παροχής ρεύματος.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/4wq6ei/xfx_rx_480_gtr_black_nonreference_review/

 

 

I honestly feel it goes like this for currently released RX 480s. The XFX is a GREAT card, figured I would say that before I get bombarded. However, have you seen the PCB from the Asus Strix RX 480??? The power delivery is ridiculously overbuilt, top notch, and the GPU core receives 100% of its power from the 8pin (PSU). That is right, the GPU core draws NO power from the PCIe slot. If the XFX GTR was say $275, it would take the cake! However, the Strix is going to be $300 as well. Sorry, no comparison! You get a quieter card (already reports of GTR being Loud), larger heatsink, and a far better custom PCB for the same price.

Asus Strix > XFX GTR > PC Devil > Nitro+ > Reference

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμεσα σε 

 

xfx gtr black και Asus Radeon RX480 8GB Strix Gaming OC

 

ποια από τις δύο είναι προτιμότερη?

 

Βλέπω ότι η XFX έχει λίγο παραπάνω χρονισμένη μνήμη αλλά μόνο δύο ανεμιστήρια ενώ η Asus έχει 3 ανεμιστήρια άρα ίσως θεωρητικά χαμηλότερες θερμοκρασίες με λιγότερο θόρυβο? Είναι και 25-30 ευρώ ακριβότερη η Asus.

Εάν τα χρήματα και το oc δεν σε ενδιαφέρει τότε strix και όντως έχει καλύτερο pcb

οτι πληρωσεις παιρνεις. με 3 ανεμηστηρια εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να ξεμεινεις απο ψυξη οταν αρχισουν να τα φτηνουν τα

ανεμιστηρια που συνηθως ειναι για την πλακα!

Ή xfx δίνει 5 χρόνια εγγύηση για τα fan πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Ημουν αναμεσα σε 1050ti και rx460 σε ενα intel i7 1366 3 , mobo asus sabertooth x58 ,18 giga ram triple channel για να αντικαταστισω την asus gtx460 ddr5 1g (nvlddmkm.sys BSOD). Τελικα πηρα αποφαση να δωσω αλλα 100 και να τσιμπησω αυτη αλλα ηταν η πρωτη φορα που αγοραζα απο αμαζον. Αγορασα με τη χρεωστικη visa της alpha και  μου ηρθε το order confirmation απο amazon.fr. Στα καπακια σκαει email apo amazon.co.uk  We have removed your access to this account because we could not confirm your payment information. You will not be able to access your account or place orders with us until we confirm your information.

To resolve this matter, please send the information below to our secure fax line at:
-- A copy of your statement for your Visa ending in , including the billing address
-- Your name, phone number, and the email address registered to your Amazon account

Εγινε μια συναλλαγη του 1 ευρω που μου ειπαν απο την τραπεζα οτι το κανουν να ελεξχουν τη διαθεσιμοτητα της καρτας.

Την visa την εχω 2-3 χροννια και προφανως εχω πεταξει τον φακελο και το εγγραφο που ειχε μεσα την καρτα.. Ολα τα statements του λογαριασμου εχονται ηλεκτρονικα πλεον και δεν περιεχουν διευθυνση κατοικιας. Μιλησα με την τραπεζα και μου λεει ειναι θεμα αμαζον. 

Anyone?

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζομάρα του Αμ φαίνεται να είναι.

 

Αφού έγινε ο έλεγχος της κάρτας με το 1€, κανονικά θα έπρεπε να σε έχουν ξεμπλοκάρει.

 

Προσπάθησε να επικοινωνήσεις απευθείας με το support τους (έχουν εξαιρετικό customer service), να εξηγήσεις την κατάσταση (όπως και το ότι "χαρτιά" έχεις είναι στα ελληνικά) και λογικά άμεσα θα βρεις λύση.

 

Πρόσφατα έβαλα νέα πιστωτική της Α στο Amazon, δεν είχα κανένα θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και ποσο καιρο εχω παραγγειλει fury απο το γαλλικο amazon στα 270 και συνεχεια μεταθετουν την ημερομηνια ολο και πιο μακρια, τωρα εχασα και την εναλλακτικη λυση μου που τελειωσε και αυτη η προσφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Ι5 2400 (τροφοδοτικό toughpower 650 /MB MSI H61M-E33-B3)αξίζει να την πάρω ή θα τρώω μπουκάλι? Σκέφτομαι για μια XFX470 αλλά μπορώ να δώσω το 20αρικο για την 480. Δεν αλλάζω κάρτα συχνά και σκοπεύω να την κρατήσω. μέχρι στιγμής είμαι με μια 7770

 

Ευχαριστώ

 

 

 

Προχώρα, θα τρως κανα ψιλό που και που αλλά κλαιν, ειδικά αν παίζεις 1080/60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προσφορά έληξε. Σήμερα επέστρεψε στα 300€+ και δεν είναι πλέον δυνάτη η αποστολη του στην Ελλαδα. (https://www.amazon.fr/gp/product/B01IQS6NI0/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1)

Ερωτηση: Από το Amazon σου τραβάνε τα χρήματα κατά το dispatch? Έχω καταθέσει παραγγελία από τη Παρασκευή το βράδυ και δεν είδα καμιά συναλλαγη ακομα..

Επεξ/σία από lephleg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά έληξε. Σήμερα επέστρεψε στα 300€+ και δεν είναι πλέον δυνάτη η αποστολη του στην Ελλαδα.

 

Ερωτηση: Από το Amazon σου τραβάνε τα χρήματα κατά το dispatch? Έχω καταθέσει παραγγελία από τη Παρασκευή το βράδυ και δεν είδα καμιά συναλλαγη ακομα..

https://www.amazon.fr/Sapphire-Technology-11260-07-20G-graphique-Express/dp/B01J1J7SKK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1480948201&sr=8-3&keywords=rx+480

 

257 εχει αυτη τη στιγμη.Στην δικια μου παραγγελια δεσμευτηκε το ποσο απο την επομενη μερα και μετα απο 2-3 μερες αφαιρεθηκε εντελως απο την τραπεζα αλλα δεν μεσολαβουσε Σ/Κ ενδιαμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...