Προς το περιεχόμενο

[Κάρτα Γραφικών] Sapphire Nitro+ RX 480 8GB ~248€ @Amazon.fr


LF21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.amazon.fr/Sapphire-Technology-11260-07-20G-graphique-Express/dp/B01J1J7SKK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1480948201&sr=8-3&keywords=rx+480

 

257 εχει αυτη τη στιγμη.Στην δικια μου παραγγελια δεσμευτηκε το ποσο απο την επομενη μερα και μετα απο 2-3 μερες αφαιρεθηκε εντελως απο την τραπεζα αλλα δεν μεσολαβουσε Σ/Κ ενδιαμεσα.

 

Sapphire Nitro+ 8GB (11260-07-20G) - £239/$269 (US price unconfirmed):

  • Base - 1208
  • Boost - 1306
  • Memory - 8GB @ 8gbps
Sapphire Nitro+ OC 8GB (11260-01-20G) - £249/$279:
  • Base - 1208
  • Boost - 1342
  • Memory - 8GB @ 8gbps

 

Χμμ αυτη ειναι η low boosted 11260-07-20G που απο οτι φαινεται κραταει λιγο ακομα.

Εγω παρήγγειλα την 11260-01-20G https://www.amazon.fr/Sapphire-Technology-graphique-Radeon-Express/dp/B01IQS6NI0/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1480965052&sr=1-2&keywords=ATI+Radeon+RX+480

 

Αλλα με προβληματιζει οτι αν και περασε η Δευτερα ακομη δεν εχει δεσμευτει το ποσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ευχαριστήσω τον TS, μόλις παρέλαβα με UPS. 252€ πήγε και παραγγελία έγινε Πέμπτη βράδυ.

Μεγειές Νοντα, καλοδουλευτη!

Ειχες βαλει flash delivery? Θυμασαι εαν σου δεσμευσαν τα χρηματα με το που κατεθεσες τη παραγγελια ή εαν αργησαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έφτασε και εμένα η κάρτα.Την παρέλαβα σήμερα με απλό delivery όχι το flash.Πολυ ευχαριστημένος από επιδόσεις,θερμοκρασίες.Furmark 1920x1080 2xmsaa 81 βαθμούς και bf4 στους 76.Απλα μια απορία επειδή δεν έχω πάρει κάτι στο παρελθόν από Amazon και απόδειξη δεν βρήκα κάπου.Σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση πως καλυπτομαι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έφτασε και εμένα η κάρτα.Την παρέλαβα σήμερα με απλό delivery όχι το flash.Πολυ ευχαριστημένος από επιδόσεις,θερμοκρασίες.Furmark 1920x1080 2xmsaa 81 βαθμούς και bf4 στους 76.Απλα μια απορία επειδή δεν έχω πάρει κάτι στο παρελθόν από Amazon και απόδειξη δεν βρήκα κάπου.Σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση πως καλυπτομαι;

Την εκτυπώνεις από τον λογαριασμό σου στο amazon, βρίσκεται στην παραγγελία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έφτασε και εμένα η κάρτα.Την παρέλαβα σήμερα με απλό delivery όχι το flash.Πολυ ευχαριστημένος από επιδόσεις,θερμοκρασίες.Furmark 1920x1080 2xmsaa 81 βαθμούς και bf4 στους 76.Απλα μια απορία επειδή δεν έχω πάρει κάτι στο παρελθόν από Amazon και απόδειξη δεν βρήκα κάπου.Σε περίπτωση που χρειαστεί η εγγύηση πως καλυπτομαι;

 

Μπορείς να την εκτυπώσεις από το λογαριασμό σου στο Amazon αλλά ούτε αυτό χρειάζεται. Αν τυχόν τη χρειαστείς, θα επικοινωνήσεις με το Amazon και θα σε κατευθύνουν αυτοί, το βλέπουν ότι την έχεις αγοράσει από αυτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρκετα κομπλε απο επιδοσεις, αν και καπως noisy on full load, οποτε αναγκάστηκα να φτιαξω custom curve για το fan speed:

 

FurMark (stress test 10min, 1080p, fullscreen, 2x): 46 FPS avg - 81C max temp @ 90% (!) fan (auto) 

FurMark (stress test 10min, 1080p, fullscreen, 2x): 46 FPS avg - 83C max temp @ 67% fan (custom) 

 

Heaven Bench (1080p, fullscreen, Quality: Ultra, Tessellation: Normal, AA: 2x): Score: 1982, FPS: 78, 70C max temp @ 79% fan (auto)

Heaven Bench (1080p, fullscreen, Quality: Ultra, Tessellation: Normal, AA: 2x): Score: 2022, FPS: 80, 74C max temp @ 59% fan (custom)

Επεξ/σία από lephleg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θερμοκρασιες εχει η 4GB σε αυτα τα fan speeds?

 

Διαβαζω αναφορες οτι σε καποιες εκδοσεις των crimson το auto fan control χτυπαει τρελα RPM γιατι παιρνει υποψιν ως temp base αυτο της reference που ειναι στους 65C, ενω της sapphire ειναι παραπανω στους 75C.

Θα κοιταξω λοιπον μηπως μπορεσω να κανω optimize λιγο ακομα το custom curve που εφτιαξα και να το κατεβασω ακομα χαμηλοτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θερμοκρασιες εχει η 4GB σε αυτα τα fan speeds?

 

Διαβαζω αναφορες οτι σε καποιες εκδοσεις των crimson το auto fan control χτυπαει τρελα RPM γιατι παιρνει υποψιν ως temp base αυτο της reference που ειναι στους 65C, ενω της sapphire ειναι παραπανω στους 75C.

Θα κοιταξω λοιπον μηπως μπορεσω να κανω optimize λιγο ακομα το custom curve που εφτιαξα και να το κατεβασω ακομα χαμηλοτερα..

Έτρεξα δύο heaven, max είδα 74C και 34/35%. Δες και το afterburner τι λέει. Συχνότητα σταθερότατη στα 1306mhz και τάση παίζει 1,068 με 1,075V

post-61606-0-17111600-1481353115_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...