Προς το περιεχόμενο

Καινούργια εταιρία παροχής Ίντερνετ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, skiabox είπε

Πολύ πιθανό μιας και είμαστε η πιο εχθρική στις επενδύσεις χώρα στον πλανήτη.

Δες για παράδειγμα το δίκτυο της Teliasonera που δουλεύει ο γαμπρός μου :

OC_TeliaCarrierNetwork.jpg

Δεν αντιλέγω αλλά η inalan έχει κατά πολύ μεγαλύτερο δίκτυο που σημαίνει ότι η OCN κάτι κάνει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 21/2/2019 στις 1:24 ΜΜ, skiabox είπε

Πολύ πιθανό μιας και είμαστε η πιο εχθρική στις επενδύσεις χώρα στον πλανήτη.

Δες για παράδειγμα το δίκτυο της Teliasonera που δουλεύει ο γαμπρός μου :

OC_TeliaCarrierNetwork.jpg


Ναι βεβαίως, μόνο που η ηλιθιότητα και η προπαγάνδα έχει και κάποια όρια..

img_map.jpg.f36d10db1dbf1abe8470c97270f35600.jpg

https://www.oteglobe.gr/en/static-network-map

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ocn εχω εγω σπιτι μου.. μενω Ωραιόκαστρο και τους εχω απο περιπου 2 χρονια πριν. Εβαλε περιπου ολη η γειτονια μου (ειμαστε απομακρυσμένη περιοχη και δεν μας υποστηριζει καμια αλλη εταιρια). Σε μια εβδομαδα ολα τα σπιτια ειχαν ολοκληρωθει οι διαδικασίες και τα καλωδια κτλπ. Εγω προσωπικα πληρώνω 15 ευρω το μηνα για 24 mbps τα οποια δεν τα εχω πιασει ποτε. Πιανω περιπου τα μισα. Το upload τους ειναι γενικα πολυ ψηλα παντα. Θεματα ειχαν συχνα και οποτε τους επαιρνα τηλεφωνο με ελεγαν οτι κανουν αναβαθμισεις και περνανε νεες κεραίες και πράγματι  αφου τελειωνε η αναβάθμιση το ιντερνετ ηταν παλι μια χαρά  και λιγο καλυτερα. Σε γενικες γραμμές  για no name εταιρια με εχει αφησει πολυ ευχαριστημένο αλλα στο τομέα της υποστήριξης ειναι απαράδεκτοι.  Να στελνεις μηνυμα στο παιδι και να σε γραφει στα τετοια του κυριολεκτικά.. να μην σε ενημερωνουν ποτε πρεπει να πληρωσεις και απλα να στο κόβουν χωρις μηνυμα και χωρις προειδοποίηση.. εγω ειμαι gamer και παιζω ο,τι θελω με ocn περα απο το τελευταιο μηνα που πρεπει να ειχε θεματα το ρουτερ μου και χανόταν η συνδεση στα καλα του καθουμενου και με πετούσε απο παντου για μερικα δευτερόλεπτα κι επρεπε να κανω επανασύνδεση.. για σερφαρισμα κτλπ αφοβα. Ο,τι καλύτερο.  Μπερδεμένα σχολια αλλα αξιζει να δοκιμασετε. Δεν χρειαζεται συμβόλαιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Στις 6/3/2019 στις 2:29 ΜΜ, PantelisKapa είπε

Ocn εχω εγω σπιτι μου.. μενω Ωραιόκαστρο και τους εχω απο περιπου 2 χρονια πριν. Εβαλε περιπου ολη η γειτονια μου (ειμαστε απομακρυσμένη περιοχη και δεν μας υποστηριζει καμια αλλη εταιρια). Σε μια εβδομαδα ολα τα σπιτια ειχαν ολοκληρωθει οι διαδικασίες και τα καλωδια κτλπ. Εγω προσωπικα πληρώνω 15 ευρω το μηνα για 24 mbps τα οποια δεν τα εχω πιασει ποτε. Πιανω περιπου τα μισα. Το upload τους ειναι γενικα πολυ ψηλα παντα. Θεματα ειχαν συχνα και οποτε τους επαιρνα τηλεφωνο με ελεγαν οτι κανουν αναβαθμισεις και περνανε νεες κεραίες και πράγματι  αφου τελειωνε η αναβάθμιση το ιντερνετ ηταν παλι μια χαρά  και λιγο καλυτερα. Σε γενικες γραμμές  για no name εταιρια με εχει αφησει πολυ ευχαριστημένο αλλα στο τομέα της υποστήριξης ειναι απαράδεκτοι.  Να στελνεις μηνυμα στο παιδι και να σε γραφει στα τετοια του κυριολεκτικά.. να μην σε ενημερωνουν ποτε πρεπει να πληρωσεις και απλα να στο κόβουν χωρις μηνυμα και χωρις προειδοποίηση.. εγω ειμαι gamer και παιζω ο,τι θελω με ocn περα απο το τελευταιο μηνα που πρεπει να ειχε θεματα το ρουτερ μου και χανόταν η συνδεση στα καλα του καθουμενου και με πετούσε απο παντου για μερικα δευτερόλεπτα κι επρεπε να κανω επανασύνδεση.. για σερφαρισμα κτλπ αφοβα. Ο,τι καλύτερο.  Μπερδεμένα σχολια αλλα αξιζει να δοκιμασετε. Δεν χρειαζεται συμβόλαιο 

Συνεχιζεις με αυτους? ολα καλα? αραγε ανατολικά ερχονται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, MaryMary999 είπε

Συνεχιζεις με αυτους? ολα καλα? αραγε ανατολικά ερχονται??

Καλησπερα!! Συνεχίζω με αυτούς ναι, μια συνοπτική να σε πω.. σε γενικες γραμμες ετσι κι ετσι.. ενω με εχουν λυσει τα χερια λογω περιοχης, με απογοητεύουν καθε μερα λόγω ταχύτητας ίντερνετ και εξυπηρέτησης πελατών.  Ο τυπος απλα δεν σηκωνει ποτε το τηλέφωνο . Αμα εισαι στην ανάγκη,  προχωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2020 στις 1:00 ΜΜ, PantelisKapa είπε

Καλησπερα!! Συνεχίζω με αυτούς ναι, μια συνοπτική να σε πω.. σε γενικες γραμμες ετσι κι ετσι.. ενω με εχουν λυσει τα χερια λογω περιοχης, με απογοητεύουν καθε μερα λόγω ταχύτητας ίντερνετ και εξυπηρέτησης πελατών.  Ο τυπος απλα δεν σηκωνει ποτε το τηλέφωνο . Αμα εισαι στην ανάγκη,  προχωρα.

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!! Οκ εν μερη για την εξυπηρετηση το καταλαβαινω...... προφανως δεν υπαρχει επαρκώς επανδρωμενο  τεχνικο τμημα....μικρή εταιρια ειναι ...

 Αλλα οσο αναφορά τις ταχυτητες?? γιατί εχεις θεμα ? οπτικη ινα δεν ειναι??  

εχεις κανει speedest???ΤΙ πιανεις???

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, MaryMary999 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!! Οκ εν μερη για την εξυπηρετηση το καταλαβαινω...... προφανως δεν υπαρχει επαρκώς επανδρωμενο  τεχνικο τμημα....μικρή εταιρια ειναι ...

 Αλλα οσο αναφορά τις ταχυτητες?? γιατί εχεις θεμα ? οπτικη ινα δεν ειναι??  

εχεις κανει speedest???ΤΙ πιανεις???

ευχαριστώ

Καθε μερα τρωει σκαλωματα το ιντερνετ.. κανω speedtest καθε μερα σχεδον και μέσο ορο εχω 4 mbps .. αμα βαλω κανενα παιχνιδι να κατεβαίνει,  τελείωσε εκει εχει παθει χιλια εγκεφαλικά. Εχουμε μια ομαδικη στο viber που γράφουμε εκει, καθε μερα ο κοσμος κανει παραπονα για τις ταχύτητες.. αμα γραψεις οτι δεν εισαι ευχαριστημένος ή αν γραψεις κατι που δεν του αρεσει, το σβηνει απο την ομαδικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, MaryMary999 είπε

ωχ καταλαβα...........................................

ευχαριστω πολυ παντως

Ενημέρωση τώρα.  Πραγματικά μην τους προτιμήσεις,  θα σε σπάσουν τα νεύρα από την απελπισία.  Δεν υπάρχει ίντερνετ και οι τυπάδες απλα αδιαφορούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PantelisKapa είπε

Ενημέρωση τώρα.  Πραγματικά μην τους προτιμήσεις,  θα σε σπάσουν τα νεύρα από την απελπισία.  Δεν υπάρχει ίντερνετ και οι τυπάδες απλα αδιαφορούν. 

ευχαριστώ κ παλι

παντως απ οτι ειδα δυτικά περναν οπτικες ινες βεβαια εχουν καποιες κακοτεχνιες  αλλα ειναι οπτικες....

οχι σιγουρα δεν προκειται ν ασχοληθω τελικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Προσοχή! Έχει βάλει φίλος και βλέπει το "Βουλγάρικο" Netflix και πολλές σελίδες που θέλουν να έισαι Ελλάδα, απλά δεν παίζουν... Δεν ξέρω αν κάνει κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...