Προς το περιεχόμενο

Έρχεται η δωρεάν έκδοση του PES 2017 για χάρη των eSports


Sintranil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα, αυτή η κίνηση για τη σωτηρία του pro μάλλον τους ήταν μονόδρομος. Οι πωλήσεις πέφτουν και δεν έχουν απάντηση για την ώρα. Δε με χαλάει να μπορούν να παίζουν και αυτοί που δεν το αγόρασαν σε online τουρνουά, πόσο δε μάλλον να το κάνουν αυτό σύστημα να παίζουμε τζαμπε και νόμιμα από εδώ και πέρα.

 

Μια πρώτη απάντηση θα ήταν να κάνουν port από PS4 για το PC και όχι το τσάτρα πάτρα PS3.

 

Μία δεύτερη κίνηση θα ήταν να κάνουν επιτέλους το online αυστηρό και σταθερό χωρίς ίχνος cheater (τεχνολογικά  γίνεται, μη τρελαθούμε τώρα).

 

Μια τρίτη απάντηση θα ήταν να βελτιώνουν σταθερά το gameplay κάθε χρόνο και να μην κάνουν σπασμωδικές κινήσεις του στυλ "φέτος διορθώνουμε την προωθημένη και του χρόνου τη χαλάμε πάλι", "φέτος κάνουμε εύκολο το κόρνερ αλλά δύσκολο το φάουλ και του χρόνου το ανάποδο". Έχουμε βαρεθεί τα ίδια και τα ίδια. Παίζω το ίδιο σύστημα από το PES 2008. Είναι το ίδιο αποδοτικό και το ίδιο νικηφόρο από τότε. Ακόμα και τα στατιστικά μου στο online είναι σχεδόν τα ίδια. Ίδια ποσοστά νικών, ίδια ποσοστά γκολ κτλ. Καταλαβαίνεις ότι αυτό είναι πρόβλημα? Καταλαβαίνεις ότι αυτό δηλώνει ότι οι αλλαγές που γίνονται κάθε χρόνο είναι ελάχιστες και απλώς επιφανειακές? Δε γίνεται να βγαίνει κάθε χρόνο το καινούριο, και μέσα σε 2 ματς να το 'χω μάθει σα να έχω παίξει 400! Αυτό είναι πρόβλημα για το ίδιο το παιχνίδι. Και αφήνω κατά μέρους ότι έχουμε δούμε διαφορά στα γραφικά εδώ και χρόνια. Σ' όλα τα σοβαρά παιχνίδια γίνονται τρομερές αλλαγές (γιατί πλέον οι δυνατότητες από άποψη hardware είναι τεράστιες!) και δω το μόνο που αλλάζει είναι το χρώμα των μαλλιών του Messi και ο γελοίος πανηγυρισμός του Ρονάλντο.

 

Έλεος πια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν το PES 6 κανένα! Ακόμα και σήμερα παραμένει το καλύτερο της σειράς. Βρείτε ένα option file της επιλογής σας (προσωπικά μου αρέσει ένα με classic teams) και...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την έκδοση οι παίχτες θα έχουν πρόσβαση σε εννέα fully licensed ομάδες.

 

Δηλαδη ποσες full licensed ομαδες εχει το προ; και ειναι μεγαλες του στυλ Barca κλπ; και ο αλλος τι κινητρο θα εχει να το αγοραζει οταν στοωτζαμπα θα μπορει να παιζει με τις 3-4 γνωστες ομαδες που θελει; το gameplay θα τον τραβαει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δηλώσω ότι είμαι σχεδόν άσχετος από τα παιχνίδια εκτός από το FM που έλιωνα για χρόνια. 

Διαβάζοντας αυτήν την είδηση εγώ κατάλαβα ότι η εταιρεία έδωσε την δυνατότητα να κατεβάσουμε έναν τίτλο δωρεάν, αλλά από τα σχόλια βλέπω ακριβώς το αντίθετο. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι συμβαίνει;

Φιλε μου το θεμα ειναι οτι η σειρα pes και ολες οι παρομοιες κυκλοφορουν καθε χρονο και απο μια πατατα, ιδια ακριβως με την προηγουμενη και την κοστολογουν λες και ειναι κανενα διαμαντι χαρη σε καποιους που πανε και το αγοραζουν. Φετος το αποκορυφωσαν ομως, η εκδοση για pc ειναι port απο το ps3, δηλαδη ειναι σαν να πηραν την εκδοση του παιχνιδιου για το ps3, το οποιο ειναι 10τιας και απλως την πεταξαν στο pc. Για αυτο και κραζω, επειδη χαρη στην συμπεριφορα μερικων οι εταιριες φερονται στους gamers σαν να ειναι τιποτα ζωα με βαθιες τσεπες (καποιοι απο οτι φαινεται ειναι και με το παραπανω). Δεν υπαρχει κανενας απολυτος σεβασμος, σε αρμεγουν στεγνα οπως μπορουν και κανουν κυριολεκτικα μηδαμινη προσπαθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pes 2017, 5 ομαδες και 2 φανελες παραπανω απο το περσινο και τιμη 70Ε. Σαν να μην εφτανε αυτο η εκδοση για Pc ειναι port απο το PS3, δεν μπηκαν καν στον κοπο να portαρουν την εκδοση για xbox1, τοσο καραγκιοζηδες

Δεν ξερω τι ειναι χειροτερο,η εταιρια ή τα ζωα που το αγοραζουν.

 

75 ευρώ μη σου πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν φανατικός online παίκτης. Από το pes 6 και μετά δεν μπορούσες να παίξεις online λόγω προβλημάτων που σου εσπαγαν τα νεύρα. Από τότε το γύρισα στο fifa και δεν ξαναεδωσα λεφτά στους απατεώνες. Αφού τους πήρε χαμπάρι ο κόσμος αποφάσισαν να το χαρίσουν μπας και το πάρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην λέμε ότι θέλουμε. Φέτος το Online είναι στρωμένο. 1 στους 30 που θα σου τύχει ίσως να είναι cheater. Κατα τ'αλλα τρέχει νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην λέμε ότι θέλουμε. Φέτος το Online είναι στρωμένο. 1 στους 30 που θα σου τύχει ίσως να είναι cheater. Κατα τ'αλλα τρέχει νερό.

 

Μετα απο 4 χρονια ? Τι να το κανω ?

Ουτε καν ασχοληθηκα

Θα μου επιστρεψουν τα λεφτα που εδωσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγώ είμαι πρεζάκι του προ. Το φίφα δεν μπορώ να το παίξω ούτε 2 λεπτά. Δεν αντέχω να μην παίζω προ, έτσι μάθαμε απο παιδιά, τι να κάνουμε τώρα. Απλά σου λέω έχει στρώσει η φάση του online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...