Προς το περιεχόμενο

Αθάνατη Ελλάς - Απεργία καράβια


The Void

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι αγροτες της Κρητης αγανακτισμενοι που δεν μπορουν να στειλουν τα προιοντα τους στον Πειραια.

Οταν κλεινουν τους δρομους αυτοι ειναι ολα καλα φυσικα...

 

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/entash-sthn-krhth-agrotes-kata-naytergatwn.4423758.html

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι αγροτες της Κρητης αγανακτισμενοι που δεν μπορουν να στειλουν τα προιοντα τους στον Πειραια.

Οταν κλεινουν τους δρομους αυτοι ειναι ολα καλα φυσικα...

 

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/entash-sthn-krhth-agrotes-kata-naytergatwn.4423758.html

Νομος ειναι το δικιο του εργατη .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγροτες της Κρητης αγανακτισμενοι που δεν μπορουν να στειλουν τα προιοντα τους στον Πειραια.

Οταν κλεινουν τους δρομους αυτοι ειναι ολα καλα φυσικα...

 

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/entash-sthn-krhth-agrotes-kata-naytergatwn.4423758.html

 

ρε είσαι ____?

 

όταν κλείνουν τους δρόμους οι αγρότες το πολύ πολύ να κάνεις μια τεράστια παράκαμψη. τι συγκρίνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ butthurt αγρότης detected

 

η απεργία είναι απεργία ανεξαρτήτως του αποτελέσματος. έπρεπε να τους είχε αφήσει ο Τσίπρας να γεμίσουν το κέντρο με τρακτέρ να δω τι θα λεγες.

 

γενικά όταν βλέπεις τέτοιες αντιδράσεις ειδικά από αντίστοιχα θιγόμενες κοινωνικές ομάδες έχεις τη τέλεια ένδειξη κοινωνικού αυτοματισμού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

The Void εισαι τυχερος. Ενας φιλος μου ειχε αργησει μια μερα λογω απαγορευτικου (συμη) και εφαγε 10φ

Καλά στην περίπτωση του Void και 20Φ να έτρωγε απολυόταν, δεν προλάβαινε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω στα τελευταία νέα ότι υπάρχει αναστολή της απεργίας της ΠΝΟ.

 

Παιδιά, μια ερωτησούλα μόνο, επειδή είναι λίγο επείγον:

Αύριο το απόγευμα είναι να ταξιδέψω με πλοίο - υπάρχει κάποια περίπτωση, έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα, να ακυρωθεί η απόφαση αναστολής και αύριο να μην ταξιδεύουν τα πλοία; Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή σύμφωνα με τα υπάρχοντα δεδομένα δεν πρόκειται να γίνει αυτό που αναφέρω ή κάτι παρόμοιο του και χάσω το ταξίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου είναι φως φανάρι ότι μολις απειλήθηκαν με επιστρατευση έκαναν τα κοτόπουλα.

 

Εκεινο που είναι θλιβερο και είναι φυσικά αποροια ενός κράτους που δεν έχουν ξεκαθαριστεί ορισμένα πράγματα

να βλέπεις να κυκλοφορουν δημοσιεύματα ότι έπιασαν ομηρο τον Λιμεναρχη στη Κρητη και άλλα τέτοια.

 

Εγω αν ήμουν λιμενάρχης θα τους ειχα πετάξει στη θάλασσα και ας με έστελναν την άλλη μερα δυσμενή μετάθεση.

Σε άλλα κράτη τα κάνουν αυτά? τωρα θυμηθηκε να αντιδρασει το κάθε συνδικαλοσκυλο τοσα χρονια που τρώγανε με χρυσα κουτάλια ητανε καλά.

 

Αλλα βρισκουν και τα κάνουν. Πάει ο άλλος στο γραφειο του κάθε διοικητη και επειδή είναι συνδικάλας έχει και υφάκι. Δρομο έξω θα τον πετουσα εκτος γραφειου. Όπως ειπε και πιο πάνω ενας όταν αυτοι έκλειναν τους δρομους και ταλαιπωρουνταν κοσμος ητανε καλά.

 

Μνημόνια μέχρι να σβησει ο ηλιος καταστρεψατε την Ελλαδα τοσα χρονια και τωρα βγηκατε να αντιδράσετε κιολας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι. Εγω δεν ψηφισα Τσίπρα. Βασικα εγω ηξερα από το 2012 ότι αυτά που ελεγε ηταν παπαριες όλα και δεν υπάρχει πραγματική αριστερα αλλα οι "ειδήμονες" επιχειρηματολογουσαν και τοτε και ελεγαν "πες μας επιχειρηματα" τους ελεγες δεν υπάρχουν επιχειρηματα παιδια το θέμα είναι απλο .... αυτά που λεει με το χάλι της οικονομιας που έχουμε απλα ΔΕΝ γινονται. Εκει αυτοι όχι δεν λες επιχειρηματα. Φάε επιχειρηματα τωρα. Γιατι ο Έλληνας νομιζει ότι όλα τα ξέρει. Επισης δεν ειμαστε ντόμπροι σαν χαρακτήρες και μας έχουν παρει χαμπαρι και μας δουλευουν αλλα λες στον Ρωσο αλλα στον Αμερικανο και αλλα στον Ευρωπαιο.

 

Τις προαλλες μπροστα μου αλλα έλεγε ένας στους συνδικαλες και ΑΛΛΑ μετα σε εμας. Σε εμας ελεγε τι μαλακες είναι αυτοι και σε αυτους ελεγε εχετε δικιο. Ε πως εχουν δικιο ρε φιλε? που θέλουν ολοι να απεργουν για αυτους και εγω μπορει να μη θελω να απεργήσω. Θα μου το επιβαλλεις εσυ ρε νουμερο που εισαι ολη τη μερα με ένα καφέ και ασχολείσαι με τον αέρα? διεκδικούμε λεει και διεκδικούμε αμα δεν έχεις να προσφέρεις κατι ουσιαστικο δεν μπορεις να διεκδικήσεις τιποτα.

 

Γιατι να του πεις ότι εχει δικιο ενώ δεν εχει? για να του χαϊδεψεις τα αυτάκια? για να σε συμπαθησει? όχι δεν εχεις δικιο τσακισου και φυγε από εδώ και τελειώσαμε. Ετσι θα έπρεπε να λυνονται αυτά τα παράλογα όχι ελατε να σας χαϊδεψουμε τα αυτια. Τοσα χρονια κακομαθαν και τωρα νιωθουν και αδικημένοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναστολη τα παιδια τελικως, να κανουν τη δουλεια τους και οι αγροτες του μοχθου και των κλειστων δρομων στις εποχες που δεν εχει παραγωγη.

 

Σε ενα ιδανικο και δικαιο κοσμο θα μπαιναν ολοι μαζι σημερα σε ενα καραβι (στους εργατοπατερες αναφερομαι και οχι στους απλους εργατες) και τη συνεχεια την αφηνω στην φαντασια σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Void εισαι τυχερος. Ενας φιλος μου ειχε αργησει μια μερα λογω απαγορευτικου (συμη) και εφαγε 10φ

 

Ήταν μ____

 

  • Αν αργήσεις, μπορείς να πας στο κοντινότερο ΑΤ/φρουραρχείο να σου επεκτείνουν την άδεια.
  • Και να μην κάνεις το ^, παίρνεις χαρτί από την εταιρεία (ΠΝΟ? HSW?) ότι είχαν απεργία. Έτσι δεν προβλέπετε η φυλάκα και τους πας και Ταξίαρχο/στρατοδικείο μετά.
  • Που να ασχολείσαι όμως ε; να ξέρεις! οι Διοικητές φοβούνται πολύ. Με το που του πεις "θέλω ακρόαση από ταξίαρχο" ή "θα κινηθώ νόμιμα" , όχι μόνο θα στις πάρει πίσω. Θα σου πει "θες 48 ώρες άγραφες".

Λογικά ο φίλος σου έπεσε σε μπουρδελο-μοναδα. Το προβλεπέ όντως είναι να πάρεις χαρτί για την απεργία.

Καλά στην περίπτωση του Void και 20Φ να έτρωγε απολυόταν, δεν προλάβαινε :P

 

Εγώ φίλε έκατσα σπίτι μου 4 μέρες έξτρα, άγραφες! αλλά και πάλι ήταν πριν την απόλυση.

 

Επέλεξα να πάω αεροπορικώς γιατί ήθελα να τελειώνω, αλλιώς ακόμα δεν θα είχα μπει μέσα (3 μέρες μετά την απόλυση). 

 

Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν τίποτα. Δικαιολογημένος απών ήμουν. Ας φέρνανε C130. ΑΠΛΑ αυτό που είπα: παίρνεις χαρτί και τους το δίνεις, δεν πας και λες "είχε απεργία" , έτσι απλά στα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μ____

 

  • Αν αργήσεις, μπορείς να πας στο κοντινότερο ΑΤ/φρουραρχίο να σου επεκτείνουν την άδεια.
  • Και να μην κάνεις το ^, παίρνεις χαρτί από την εταιρεία (ΠΝΟ? HSW?) ότι είχαν απεργία. Έτσι δεν προβλέπετε η φυλάκα και τους πας και Ταξίαρχο/στρατοδικίο μετά.
  • Που να ασχολείσαι όμως ε; να ξέρεις! οι Δοικητές φοβούνται πολύ. Με το που του πεις "θέλω ακρόαση από ταξίαρχο" ή "θα κινηθώ νόμιμα" , όχι μόνο θα στις πάρει πίσω. Θα σου πει "θες 48 ώρες άγραφες".

Λογικά ο φίλος σου έπεσε σε μπουρδελο-μοναδα. Το προβλεπέ όντως είναι να πάρεις χαρτί για την απεργία.

 

Εγώ φίλε έκατσα σπίτι μου 4 μέρες έξτρα, άγραφες! αλλά και πάλι ήταν πριν την απόλυση.

 

Επέλεξα να πάω αεροπορικώς γιατί ήθελα να τελειώνω, αλλιώς ακόμα δεν θα είχα μπει μέσα (3 μέρες μετά την απόλυση). 

 

Δεν θα μπορούσαν να μου κάνουν τίποτα. Δικαιολογημένος απών ήμουν. Ας φέρνανε C130. ΑΠΛΑ αυτό που είπα: παίρνεις χαρτί και τους το δίνεις, δεν πας και λες "είχε απεργία" , έτσι απλά στα λόγια.

 

Έτσι ή λες στον στρατιώτη να σου φέρει το χαρτι αλλιως θα .... φάει 10φ. B)

 

Τους λειπει το χαρτι για αυτό θα τους εκνευρίσεις αμα πάς χυμα χωρις χαρτι κτλπ. Τους εκθέτεις. Ολη μέρα στο στρατο με αναφορές ασχολούνται. Ημερησια αναφορά , βραδυνη αναφορά ..... γενικα ολο αναφορά :cry:

 

Στην ελλαδα ειμαστε βρε παιδια .... το παν είναι τα μάτια του κοσμου και τι θα πουν οι δημοσιογραφοι. Στη χώρα του κουτσμπολιου εχει μεγαλη σημασια τι θα πει ο ΚΟΣΜΟΣ. Ακομα να το καταλάβετε???? όλα γυρω από αυτό κινουνται. Εξω που δεν τους νοιαζουν αυτά δεν ασχολούνται και με πολλες μλκιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ή λες στον στρατιώτη να σου φέρει το χαρτι αλλιως θα .... φάει 10φ. B)

 

Λογικά αυτός δεν ενημέρωσε καν. Δηλαδή την μέρα εκείνη να έπαιρνε τηλέφωνο την μονάδα.

 

Καταλαβαίνω. και σε μας η δίπλα μονάδα έτσι για πλάκα μοίραζε τα 5-10Φ σε όσους αργούσαν. Επειδή πολύ απλά οι περισσότεροι δεν ήξεραν τα διαδικαστικά και δεν παίρνανε ένα τηλέφωνο έστω!

 

ΥΓ: Όχι πως δεν μπορείς να φας! απλά θα είναι παράνομο και θα μπορείς να κινηθείς νομικά. Μπορεί ο Διοικας να σκέφτεται "σιγά μην το κυνηγήσει αυτός... οπότε θα τον κοπανήσω για παραδειγματισμό".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...