Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II [PS4]


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Ενημέρωση 05/07/2020
Καθώς το παιχνίδι έχει κυκλοφορήσει πλέον:

  • Συζητήστε σε ήπιους τόνους και κόσμια πάνω στις εντυπώσεις σας από αυτό.
  • Μην μπαίνετε σε άσκοπες κόντρες περί political correctness και συναφή.
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς, όπως haters, fan boys, κλπ.
  • Οτιδήποτε αφορά την πλοκή του παιχνιδιού πρέπει να μπαίνει σε spoilers.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το σχολιο μου ηταν γενικο προφανως .

Τωρα οσον αφορα αυτο που εγραψες πιο πανω,το γιατι συμμετεχεις στο εδω θεμα για ενα παιχνιδι το οποιο πριν καν κυκλοφορησει οπως λες θα αργησεις να το παιξεις,εσυ ξερεις.

Επισης πως ακριβως προεκυψε το Last of us 2 πριν καν βγουν τα reviews αμφιλεγομενος τιτλος,παλι μονο εσυ το ξερεις.

συμμετέχω στο thread γιατί προφανώς με ενδιαφέρει το παιχνίδι εφόσον μου άρεσε αρκετά το πρώτο και θέλω να μένω ενήμερος (όσο γίνεται χωρίς τα spoiler.. ) , το ότι θα αργήσω να το παίξω (ΑΝ το παίξω) είναι δικό μου πρόβλημα επειδή έχω μακρύ backlog

 

τώρα σε ο,τι αφορά το αμφιλεγόμενο του θέματος, για εμένα τουλάχιστον υπάρχουν κάποια προβλήματα

και όχι μόνο για μένα από ότι βλέπω και ακούω στο ιντερνετ που βουίζει, έχουν κι άλλοι κάποια προβλήματα

 

οπότε θα περιμένω να δω την έκταση αυτών των προβλημάτων κυρίως από τους χρήστες για να αποφασίσω αν τελικά θα το παίξω 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη την στιγμη μονο οι διαφοροι reviewers εχουν στα χερια τους το παιχνιδι,και αρα ξερουν τι παιζει με αυτο,αλλα βουιζει το internet οτι το παιχνιδι εχει προβληματα....

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Το video club  ανηκει σε σενα ? Γιατι απο οτι θυμαμαι πολυ παλια που νοικιαζα, σε τετοιας δημοφιλιας τιτλους   δεν το εβρισκες ουτε μετα απο 3μηνο...

Όχι καμια σχέση, απλά πάω σε ένα video club χρονια τώρα και του λέω να μου κρατήσει games στο release. Μονο games τύπου HZD αγοράζω day1 άμα έχουν βγει reviews. Τώρα αυτό το τελειώνεις σε ένα weekend λογικά και σου βγήκε 2-3 euro. ;)

51 λεπτά πριν, logistoulis είπε

και όχι μόνο για μένα από ότι βλέπω και ακούω στο ιντερνετ που βουίζει, έχουν κι άλλοι κάποια προβλήματα

Δείξε μου ένα "βουητό" που λέει κάτι αρνητικό για το gameplay, πέρα από το ποσο βίαιο είναι από κάποιους πολύ ευαίσθητους που δεν μπορούν να καταλάβουν ότι είναι απλά ένα video game. Εγώ δεν βλέπω κάτι tbh.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Που βουηζει το ιντερνετ ρε παιδια, εγω δεν εχω φαει σποιλερ πουθενα μονο απο εδω μεσα πηγα να την φαω...

Εγώ από εδώ το έφαγα ffs, στο YouTube απλά καλύτερα να αποφύγεις τελείως τα comments.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

πουθενά, καθίστε να βγει και θα δούμε ας μην αρχίσουμε κι εδώ την παραφιλολογία 

Φαίνεται το game dude, θα είναι απίθανο να μην είναι παρα πολύ καλο, όπως θα είναι και απίθανο να μην θαφτεί για SJW/sensitive λόγους. Ότι πρόβλημα θα έχει από κάποιους θα είναι για το story.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και και καποια λιγα bugs να εχει το παιχνιδι,αφου το εχουν δωσει εδω και μια εβδομαδα στους reviewers,οταν θα βγει θα εχει day one patch λογικα..

Υπαρχει χρονος για διορθωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φαίνεται το game dude, θα είναι απίθανο να μην είναι παρα πολύ καλο, όπως θα είναι και απίθανο να μην θαφτεί για SJW/sensitive λόγους. Ότι πρόβλημα θα έχει από κάποιους θα είναι για το story.

+1
Ούτως ή άλλως την Παρασκευή σταματάει το εμπάργκο στα reviews οπότε μια πρώτη άποψη θα την έχουμε. Τώρα και εγώ πιστεύω πως θα είναι πολύ καλό το παιχνίδι, με όσα έχω δει δεν μπορεί να με πείσει κάτι για το αντίθετο. Σε ότι αφορά το στόρι, η ND μέχρι τώρα δεν με εχει απογοητεύσει, οπότε ελπίζω να μην αλλάξει αυτό τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ακομα και και καποια λιγα bugs να εχει το παιχνιδι,αφου το εχουν δωσει εδω και μια εβδομαδα στους reviewers,οταν θα βγει θα εχει day one patch λογικα..

Υπαρχει χρονος για διορθωσεις..

Πιθανώς να έχει βγει ήδη.

Όσον αφορά τα βουητά, δεν βουήζει κανένα internet. Μόνο οι Anti-SJW τύπου TheQuartering έχουν πειραχτεί και το έχουν πάρει αμπάριζα το παιχνίδι, χωρίς να έχουν το context. Οι υπόλοιποι (που συμφωνώ εν μέρει) έχουν θέμα γενικά με την Naughty Dog ή τις πρακτικές που ακολουθήθηκαν είτε για το πρόσφατο συμβάν είτε γενικά σαν studio. Με το παιχνίδι γιατί να έχει κάποιος θέμα; Τα πλάνα που έχουμε δει δείχνουν έναν άριστο τεχνικό τομέα, σοβαρό gameplay και (?) διορθωμένη AI. Ουσιαστικά, μόνο ένα πράγμα μένει να μάθουμε και αυτό είναι η πλοκή (κι όχι κάποια αποσπάσματα). Την οποία ένας σοβαρός reviewer δεν θα την σποιλάρει, επομένως θα πρέπει να κριθεί από τον καθένα μας ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν λέμε βούηξε το ίντερνετ τι ακριβώς εννοούμε;; Αντιλαμβανεστε οτι όσοι σχολιάζουν ένα στορυ που δεν έχουν δει είναι τα ίδια τρολακια που φτιαχνουν 10 λογαριασμους σε reddit YouTube twitter κλπ μόνο και μόνο για να σποιλεριασουν τον κόσμο έτσι;; Για κάποιον λόγο Sony naughty dog και the last of us τους ενοχλεί. Αυτοί είναι μόνο και μερικοί youtubers που έκραξαν πριν παίξουν για τα views και τον τζερτζελο που θα δημιουργήσουν. Άλλος λόγος να έχεις άποψη για παιχνίδι που δεν έχεις παίξει ιδιαίτερα για την ιστορία του δεν υπάρχει.. 

Αφήστε τα βουητα και και τα βογγητα και υπομονή, σε λίγο θα ρίξει το Instagram η Μπόμπα

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sony ενοχλει, αν ηταν σε αλλη κονσολα συγκεκριμενοι χρηστες εδω μεσα θα ελεγαν αλλα. Παιδια χωνεψτε το θα ειναι παιχνιδαρα, και παιζει να ειναι και το καλυτερο αποκλειστικο αυτης της γεννιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logistoulis είπε

τώρα σε ο,τι αφορά το αμφιλεγόμενο του θέματος, για εμένα τουλάχιστον υπάρχουν κάποια προβλήματα

Ακομα περιμενουμε οι υπολοιπο να μας πεις τα καποια(πληθυντικος αρα ειναι πανω απο 1-2)προβληματα που εχει το παιχνιδι πριν καν κυκλοφορησει για σενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ακομα περιμενουμε οι υπολοιπο να μας πεις τα καποια(πληθυντικος αρα ειναι πανω απο 1-2)προβληματα που εχει το παιχνιδι πριν καν κυκλοφορησει για σενα.

έγραψα παραπάνω

τεσπά δεν έχει νόημα αυτή η κουβέντα και ας μην συνεχίσουμε 

15 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

H sony ενοχλει

ποιον ενοχλεί η σονυ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη κουβεντα η οποια δεν εχει νοημα και κακως συνεχιζεται μεχρι και σημερα ειναι που υπαρχει κοσμος ο οποιος ''εχει αποψη'' για ενα τιτλο ο οποιος δεν εχει κυκλοφορησει στην αγορα,και ουτε τα reviews για αυτο δεν εχουν βγει.

Και στην τελικη αν για χ,ψ λογους δεν θελει καποιος να παιξει το παιχνιδι(ή και οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι),ας μην το παιξει. Δεν χρειαζεται να το πει αυτο στους αλλους,γιατι no one cares(στο internet γενικα)αν καποιος θα παιξει ή δεν θα παιξει ενα παιχνιδι και για ποιο λογο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...