Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 15 9550 (15.6) 1199E @computeruniverse.com


droid345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.computeruniverse.net/en/products/90621155/dell-xps-15-9550-4938.asp

1200 +35 για μεταφορικά νομίζω ότι ε΄ναι πολύ καλά για το dell XPS 15 :

  • 39.6 cm (15.6"), Windows 10 Home
  • Display: 1920 x 1080, glare
  • Intel Core i5-6300HQ 4x 2.30 GHz
  • NVIDIA GeForce® GTX 960M 2.0 GB
  • 8 GB RAM, 32 GB SSD, 1.0 TB HDD
  • 1x Thunderbolt 3, 3x USB 3.0, 1x USB 2.0, WiFi

Επόμενη τιμή  skroutz στα1849 :https://www.skroutz.gr/s/7968910/Dell-XPS-15-9550-i5-6300HQ-8GB-1TB-32GB-GeForce-GTX-960M-FHD-W10.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει πάιξει και στα 1000€ το Laptop αυτο στη γερμανία. Ευρωπαικές αντιπροσωπίας είναι έχει παντού εγγύηση

η εγγύηση ειναι πανευρωπαική. 

Μικρός SSD, και παλιά κάρτα γραφικών. Αξίζει τα λεφτά του;

με τα 1000 εαν ψάχνεις κάτι ελαφρύ σε συνδιασμό με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός SSD, και παλιά κάρτα γραφικών. Αξίζει τα λεφτά του;

Kοιτα αυτα τα specs μπορεις να τα βρεις και σε ελλαδα σε αλλα brands και πιο οικονομικα αλλα εδω αγοραζεις την ποιοτητα του xps. Αλουμινιο ελαφρυ λαπτοπ με απιστευτη οθονη.Οσο για την gtx 960 αν δεν εισαι πολυ απαιτητικός gamer μια χαρα θα τα βγάλει πέρα.

Εχω την 960 σε lenovo και ολα τα περισσοτερα games τα παιζω στο φουλ .Τωρα παιζω τον παλιο το tomb raider ολα ultimate και κατω απο 30fps δεν παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το παραγγήλω.Οι μόνες αμφιβολίες που έχω είναι ο τρόπος πληρωμής.Σε περίπτωση που πληρώσω με κάρτα της eurobank(mastercard debit) θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα cc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα 1000 εαν ψάχνεις κάτι ελαφρύ σε συνδιασμό με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

 

Δεν το λες και ελαφρύ όμως 2Kg, εμένα το Dell Inspiron 7559 είναι 2,5Kg οπου δεν έχει κ μαζεμένες διαστάσεις όπως αυτό. Οπότε το επιλέγεις περισσότερο για την καλή κατασκευή και τις πολύ μαζεμένες διαστάσεις που βολεύουν περισσότερο για να το κουβαλάς μαζί σου.

 

Για την συγκεκριμένη κατηγορία laptop η τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά πιστεύω θεωρείται καλή. Η κάρτα γραφικών σε αυτό το εύρως λεφτών είναι μονόδρομος για laptop. Αν είχε 4gb καλυτερα θα ήταν βέβαια. 

 

Τώρα αν περιμένει κάποιος 1 χρόνο στην ίδια τιμή θα δει laptop με την1050 που είναι λίγο καλύτερη καλύτερη απο την 960m.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το παραγγήλω.Οι μόνες αμφιβολίες που έχω είναι ο τρόπος πληρωμής.Σε περίπτωση που πληρώσω με κάρτα της eurobank(mastercard debit) θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα cc?

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το παραγγήλω. Οι μόνες αμφιβολίες που έχω είναι ο τρόπος πληρωμής.Σε περίπτωση που πληρώσω με κάρτα της eurobank(mastercard debit) θα έχω κάποιο πρόβλημα με τα cc?

 

droid345 εχεις σκοπο να το χρησιμοποιησεις επαγγελματικα? Θα σκεφτοσουν κατι αντιστοιχο σε mac? πχ σε σχεση με ενα Macbook Pro που παιζει αυτη τη στιγμη στη ιδια τιμη?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρός SSD, και παλιά κάρτα γραφικών. Αξίζει τα λεφτά του;

παλια καρτα γραφικων ? μαλιστα η επομενη γενια μολις βγηκε και ακομα στην αγορα λυσεις κατω απο 1500 ευρω δεν ειδα, καλα κανεις να μην κρινεις αν δεν ξερεις , η 960m μια χαρα παιζει σε 1080p σε λαπτοπ, τωρα αν εσυ θεωρεις οτι ειναι παλια δεν υποστηριζεται πουθενα ,θα ναι παλια οταν ξεκινησει να υπαρχει στην ιδια τιμη η 1060

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και ελαφρύ όμως 2Kg, εμένα το Dell Inspiron 7559 είναι 2,5Kg οπου δεν έχει κ μαζεμένες διαστάσεις όπως αυτό. Οπότε το επιλέγεις περισσότερο για την καλή κατασκευή και τις πολύ μαζεμένες διαστάσεις που βολεύουν περισσότερο για να το κουβαλάς μαζί σου.

 

Για την συγκεκριμένη κατηγορία laptop η τιμή με αυτά τα χαρακτηριστικά πιστεύω θεωρείται καλή. Η κάρτα γραφικών σε αυτό το εύρως λεφτών είναι μονόδρομος για laptop. Αν είχε 4gb καλυτερα θα ήταν βέβαια. 

 

Τώρα αν περιμένει κάποιος 1 χρόνο στην ίδια τιμή θα δει laptop με την1050 που είναι λίγο καλύτερη καλύτερη απο την 960m.

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Εντάξει για 15άρι νομίζω οτι ειναι απο τα ελαφριά αν όχι το πιο ελαφρύ 1.8 κιλά. 

 

Πάντως και το 7559 ειναι πολύ ωραίο μηχάνημα με καλή ποιότητα κατασκευής .

 

 

 

Ωστόσο μιας και το ανέφερες το 7559 το οποίο κοιτάξω κι εγώ μήπως ξέρεις αν στην πιο οικονομική του έκδοση με FHD non touch είναι ips το panel του;  Επίσης το light bleeding ειναι ανεκτό;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει για 15άρι νομίζω οτι ειναι απο τα ελαφριά αν όχι το πιο ελαφρύ 1.8 κιλά. 

 

Πάντως και το 7559 ειναι πολύ ωραίο μηχάνημα με καλή ποιότητα κατασκευής .

 

 

 

Ωστόσο μιας και το ανέφερες το 7559 το οποίο κοιτάξω κι εγώ μήπως ξέρεις αν στην πιο οικονομική του έκδοση με FHD non touch είναι ips το panel του;  Επίσης το light bleeding ειναι ανεκτό;

 

 

Εχεις δίκαιο δεν το είχα προσέξει που κυμαίνονται τα άλλα ακριβώς με αντίστοιχα χαρακτηριστικά.

 

 

 

Ναι IPS με πολύ ωραία χρώματα (στα μάτια μου τουλάχιστον) και η φωτεινότητα είναι πάνω απο τον μέσο όρο.

 

Εγώ έχω την FHD έκδοση (με i7,8gb ram, 1tb σκληρο, το είχα πετύχει 880 απο Ελλάδα πριν 2 μήνες κοντά)

 

Τώρα για αυτό που λες, το δικό μου δεν έχει σχεδόν καθόλου light bleeding, ενός φίλου που πήρε με τον i5 σε δύο σημεία είναι σχετικά έντονο.

 

Σαν επιλογή ο 7559 είναι ίσως ότι πιο VFM με πολύ όμορφες γραμμές (πχ δεν θα έπαιρνα τα άλλα "gaming" που υπάρχουν γιατί το ήθελα κάπως σοβαρό και τα "επαγγελματικά" με αντίστοιχα χαρακτηριστικά ξέφευγαν σε τιμή). Η anti-glare οθόνη στα πολύ + μιας και είναι πολύ καλή υλοποίηση σε σχέση με άλλα Panels. Πολύ καλή αυτονομία ειδικά όταν είσαι εκτός και το θες για office χρήση ή για διάβασμα, φτάνει κοντά στις 6-6,5 ώρες (με youtube ανοιχτό συνέχεια για μουσική :P). Με αυτά τα χαρακτηριστικά με τον HQ cpu πιστεύω είναι αψογο. Επίσης στα θετικά το silence fan όπου όταν δεν χρησιμοποιείς το pc έντονα είναι τελείως αθόρυβο (βέβαια σε full load ακουγεται σαν μικρή σκούπα :P). Αρνητικό η μη αφαιρούμενη μπαταρία, αλλά υπάρχει software λύση της dell όταν θες να το λειτουργείς σε ρεύμα να μην φορτίζει η μπαταρία καθόλου οπότε και σε αυτό το κομμάτι κομπλέ.

 

Το μεγάλο μείον, είναι ότι λόγω ματ κατασκευής είναι δαχτυλομαγνήτης :P Αλλά πολύ όμορφο το άτιμο  το αγάπησα :P

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δώσεις και κάποιο link με το αντίστοιχο macbook pro στην ίδια τιμή;

Δεν είπα αντίστοιχο μηχάνημα, είπα στην αντίστοιχη τιμη. Στο Σκρουτζ βρίσκεις 13αρι MacBook pro κοντα στα 1200€:

 

http://www.skroutz.gr/s/6321672/Apple-MacBook-Pro-13-3-2-7GHz-i5-8GB-128GB-Flash-Storage-Retina-Display-2015.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...