Προς το περιεχόμενο

Dell XPS 15 9550 (15.6) 1199E @computeruniverse.com


droid345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειμαι κατοχος XPS αλλα εχω δουλεψει σε αυτο για κανα 30ωρο συνολικα.

Σε καμια περιπτωση δεν ειναι εφαμιλλο το τρακπαντ με αυτο των MBP. Τετοια αισθηση και λειτουργια δε θα βρεις πουθενα σε windows.

οh god not in this topic again ,επισης καμια σχεση στα specs μεταξυ των δυο   και καμια σχεση στις δυνατοτητες για μελλοντικη αναβαθμιση... το μεν macbook δεν αναβαθμιζεται το ιδιο ευκολα...

απλα θεωρω το σχολιο σου ασχετο με το θεμα ιδιαιτερα οταν το μονο που μπορεις να πεις ειναι για το trackpad και απορω και για αυτον που ρωτησε εαν δεν μπορει να βαλει ενα επαγγελματικο πχ mouse

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ισχύει πια. Από πολλές εταιρείες παίζουν. Αν βρεις κάποιον ssd που σε ενδιαφέρει, είναι σχεδόν βέβαιο ότι αναζητώντας στο διαδίκτυο (συνήθως Amazon) θα βρεις επιβεβαίωση ότι παίζει σε MBP.

 

Και όμως ισχύει κάνεις λάθος, για macbook pro early 2015 και μετά υπάρχει μόνο μια πάει γύρω στα 400+ για 500αρι σκληρό, για πριν το 2015 απλά έχει κάποιες επιλογές

 

Το έχω ψάξει δεν το λέω τυχαία.

 

Εγώ πάντως αν δεν είχα πάρει το macbook άνετα το χτυπαγα το Xps (το προτείνει και ο Linus χεχε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


 

οh god not in this topic again ,επισης καμια σχεση στα specs μεταξυ των δυο   και καμια σχεση στις δυνατοτητες για μελλοντικη αναβαθμιση... το μεν macbook δεν αναβαθμιζεται το ιδιο ευκολα...

απλα θεωρω το σχολιο σου ασχετο με το θεμα ιδιαιτερα οταν το μονο που μπορεις να πεις ειναι για το trackpad και απορω και για αυτον που ρωτησε εαν δεν μπορει να βαλει ενα επαγγελματικο πχ mouse

 

 

Όταν είμαι συνέχεια στην κίνηση (για αυτό και έχω ultrabook εξαρχής) δεν θέλω να κουβαλάω μαζί μου έξτρα ποντίκι άσε που δεν βολεύει καθόλου όταν είμαι σε αεροπλάνο/τρένο. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του ψάχνει τι τον βολεύει, έτσι και γω εξετάζω αν θα με βολέψει το XPS και ο συμφορουμίτης με βοηθάει. Αν δεν μπορείς να το πιάσεις αυτό καλύτερα μην σχολιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Όταν είμαι συνέχεια στην κίνηση (για αυτό και έχω ultrabook εξαρχής) δεν θέλω να κουβαλάω μαζί μου έξτρα ποντίκι άσε που δεν βολεύει καθόλου όταν είμαι σε αεροπλάνο/τρένο. Ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του ψάχνει τι τον βολεύει, έτσι και γω εξετάζω αν θα με βολέψει το XPS και ο συμφορουμίτης με βοηθάει. Αν δεν μπορείς να το πιάσεις αυτό καλύτερα μην σχολιάζεις.

 

μαλιστα , μην το παρεις σκασε αλλα 400 για mac τοτε γιατι εχει καλυτερο trackpad υποκειμενικα παντα....

το υφακι ομως  αφησε το ,εδω βοηθαμε δεν μας αναλυσες την ερωτηση σου για να ξερω ,ω φευ καλη σου συνεχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα , μην το παρεις σκασε αλλα 400 για mac τοτε γιατι εχει καλυτερο trackpad υποκειμενικα παντα....

το υφακι ομως αφησε το ,εδω βοηθαμε δεν μας αναλυσες την ερωτηση σου για να ξερω ,ω φευ καλη σου συνεχεια...

Ρώτησε και κάποιος και κάποιος άλλος του απάντησε σε αυτό που ρώτησε κι εσύ πετάγεσαι -ξέρεις σαν τι- και κράζεις; Μήπως να σου στέλνουμε ΡΜ άλλη φορά να ξέρουμε τι επιτρέπεται να ρωτήσουμε και να απαντήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησε και κάποιος και κάποιος άλλος του απάντησε σε αυτό που ρώτησε κι εσύ πετάγεσαι -ξέρεις σαν τι- και κράζεις; Μήπως να σου στέλνουμε ΡΜ άλλη φορά να ξέρουμε τι επιτρέπεται να ρωτήσουμε και να απαντήσουμε;

πως φαινεται το επιπεδο συνομιλητη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου ειναι πως στη κατηγορια των Premium Laptops (XPS) o SSD ειναι μονοδρομος. XPS με μηχανικο δισκο (εστω και Hybrid) μου φαινεται σαν Porche με μπαγκαζιερα απο Πρακτικερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως φαινεται το επιπεδο συνομιλητη.....

Αυτό λέω κι εγώ, το επίπεδό σου είναι κάτω του μετρίου όταν πετάγεσαι σαν -ξέρεις τι- και κράζεις σε συζήτηση μεταξύ δύο άλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...