Προς το περιεχόμενο

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy [PS4]


desperados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 ας το κάνει αυτό η naughty dog επιτέλους.. 

Το παιχνίδι δεν ανήκει στην Naughty Dog εδώ και αρκετά χρόνια, για αυτό έχουμε τόσο καιρό να δούμε Crash και γιαυτό τα τελευταία που κυκλοφόρησαν ήταν εμετικά.

 

Στα του παιχνιδιού, δοκίμασα το Demo, αρκετά καλό αν και είχε τα τεχνικά μικρο-προβλήματα του. Στην τιμή που είναι θα αγοραστεί σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Στα του παιχνιδιού, δοκίμασα το Demo, αρκετά καλό αν και είχε τα τεχνικά μικρο-προβλήματα του. Στην τιμή που είναι θα αγοραστεί σίγουρα.

Υπαρχει demo? Δεν εχω δει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για παιχνιδια που παιζαμε πριν 20 χρονια

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα ότι το παιχνίδι ανήκει στο παρελθόν. Τώρα εάν εσύ διασκεδάζεις παίζοντας crash 1 του οποίου οι μισές πίστες έχουν ουσιαστικά 10 άλματα gameplay και σπάσιμο ανούσιων κουτιών τότε οκ. Δεν σχολιάζω καν τους χοντρόκομμενους κακούς που απλά κάνουν την ίδια κίνηση και περνάς απλά από δίπλα τους.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Απο οτι φαινεται καποιοι το διασκεδαζουν γιατι το old school gameplay τους φαινεται πιο challenging απο το σημερινο.

Ετσι διαβαζω τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα ότι το παιχνίδι ανήκει στο παρελθόν. Τώρα εάν εσύ διασκεδάζεις παίζοντας crash 1 του οποίου οι μισές πίστες έχουν ουσιαστικά 10 άλματα gameplay και σπάσιμο ανούσιων κουτιών τότε οκ. Δεν σχολιάζω καν τους χοντρόκομμενους κακούς που απλά κάνουν την ίδια κίνηση και περνάς απλά από δίπλα τους.

 

Προφανως και δεν υπάρχει νοημα να αλλαξει η ταυτοτητα ενος παιχνιδιου. Οποιος θελει αλλο platform παιρνει ενα αλλο platform. Όσα παιχνιδια πηγαν να αλλαξουν την ταυτοτητα τους πατωσαν (οπως κατι αναλογες προσπαθειες στο PSP).

 

Όσο για τα άλματα μάλλον δεν θυμασαι καλα. Το πρωτο Crash είναι με διαφορα το δυσκολοτερο για αυτον ακριβως τον λογο, οι πιστες του εχουν απειρα και πολλα εφιαλτικα αλματα. Πήγαινε σε οποιοδηποτε σημειο του παρακατω βιντεο θες και βρες που δεν εχει αλματα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xK-h4M4Aetg

 

Έκαναν ήδη την εμφανιση τους review που το παρομοιαζουν με το... Dark Souls (προφανως επειδη εχουν συνηθισει στα αστειας δυσκολιας παιχνιδια και δεν θυμουνται τι δυσκολια ειχαν τα παιχνιδια πριν μια 15ετια - 20ετια, αυτό που τώρα θεωρειται δυσκολο τοτε ήταν για μετριους παικτες). Μέχρι και με το Super Meat Boy το παρομοιαζει  :cry:

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα ότι το παιχνίδι ανήκει στο παρελθόν. Τώρα εάν εσύ διασκεδάζεις παίζοντας crash 1 του οποίου οι μισές πίστες έχουν ουσιαστικά 10 άλματα gameplay και σπάσιμο ανούσιων κουτιών τότε οκ. Δεν σχολιάζω καν τους χοντρόκομμενους κακούς που απλά κάνουν την ίδια κίνηση και περνάς απλά από δίπλα τους.

Επιβεβαιωνεις αυτό ακριβώς που λέω, δεν θυμάσαι ούτε εσύ το πρώτο crash. Εγώ προσωπικά είχα ξεσυνηθησει σε τέτοιας δυσκολίας παιχνίδια, υπήρχαν πίστες που χρειάστηκαν 30 ζωές για να τις κερδίσω. Υπήρχαν πίστες και μπόνους (όχι τα εύκολα που έχουν ως εικονίδιο την ξανθιά bandicoot) που όταν τα κερδισα, χοροπηδουσα από την χαρά μου σαν μικρό παιδί. Παιχνίδια που προσφέρουν τέτοια συναισθήματα δυστυχώς δεν υπάρχουν πλέον..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το χα τερματισει οταν βγηκε,ημουν 16.εννοειτε πως το κανα preorder γιατι δε θυμομουν καλα το game!ενα θα πω πηγα να σπασω κοντρολ σημερα.δε νομιζω να ηταν τοσο πολυ πακετο τοτε οσο τωρα αυτη ειναι η γνωμη μου!θυμαμαι πηγενα χυμα και γρηγορα τωρα καθε βημα περιμενω!παιχνιδαρα παντως και σιγουρα δεν ειναι για ολους.εγω νοσταλγησα εφηβεια παντως και για μενα οσο πιο δυσκολο ειναι τοσο καλυτερο εξαλλου ηταν μικρο παιχνιδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το χα τερματισει οταν βγηκε,ημουν 16.εννοειτε πως το κανα preorder γιατι δε θυμομουν καλα το game!ενα θα πω πηγα να σπασω κοντρολ σημερα.δε νομιζω να ηταν τοσο πολυ πακετο τοτε οσο τωρα αυτη ειναι η γνωμη μου!θυμαμαι πηγενα χυμα και γρηγορα τωρα καθε βημα περιμενω!παιχνιδαρα παντως και σιγουρα δεν ειναι για ολους.εγω νοσταλγησα εφηβεια παντως και για μενα οσο πιο δυσκολο ειναι τοσο καλυτερο εξαλλου ηταν μικρο παιχνιδι

Και να φανταστείς ότι το πρώτο το έχουν κάνει και πιο εύκολο. Στο αρχικό δεν μπορούσες να επαναλαβεις τα bonus, άμα πεθαινες στα bonus τότε κλαφτα Χαράλαμπε και save έκανες ΜΟΝΟ αν κερδιζες κάποιο bonus (που δεν υπήρχαν σε όλες τις πίστες).
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα τι να πω εχουμε γινει noobαδες μαλλον!εκει που πηγα να σπασω το control ηταν στο road to nowhere!παιζει να κανα μια ωρα να το βγαλω και μου λειπουν και κουτια!παντως ειναι κριμα να φαει κραξιμο το game για το λογο αυτο.εκανα σα μικρο παιδι οταν περασα την πιστα!απλα δε ξερω αν οι νεοτεροι θα το εκτιμησουν γιατι ειναι old school και στην τελικη για αυτο το πηραμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα τι να πω εχουμε γινει noobαδες μαλλον!εκει που πηγα να σπασω το control ηταν στο road to nowhere!παιζει να κανα μια ωρα να το βγαλω και μου λειπουν και κουτια!παντως ειναι κριμα να φαει κραξιμο το game για το λογο αυτο.εκανα σα μικρο παιδι οταν περασα την πιστα!απλα δε ξερω αν οι νεοτεροι θα το εκτιμησουν γιατι ειναι old school και στην τελικη για αυτο το πηραμε

Ισχύει! Στα road to nowhere, slippery climb και the lab πάντα πάω να παίξω με πάνω από 20 ζωές καβατζα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι στο παλιό crash το τεράστιο imput lag που σε συνδυασμό με το χαμηλό framerate(δεν είχα ιδέα τι είναι το 97) έκανε το παιχνίδι πολύ δυσκολότερο από ήταν, και ιδιαίτερα εκνευριστικό στις πίστες που ο crash έτρεχε προς την οθόνη. Αυτό(imput lag) παραμένει και στο remaster?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το game αξίζει με τα 1000. Είναι προφανώς για αυτούς που ξέρουν τι θα παίξουν και όχι για τους faint of heart. Η δυσκολία απλά για τις πίστες είναι "κλάιν". Για όποιον θέλει όμως time trials/gems κτλ, η δυσκολία είναι στο θεό (καλά κάνουν και το συγκρίνουν με ds)

 

Έχω σκοπό να τα βγάλω όλα 100% αν αντέξουν τα νεύρα μου, οπότε όποιος θέλει καρότο να pushάρουμε ο ένας τον άλλον στα leaderboards ας κάνει add στο psn: klainmaingr

 

For the record, είναι απλό remaster (καμία σχέση με remake) και έχουν κάνει τρομερή δουλειά στα γραφικά. Ο χειρισμός είναι πανομοιότυπος και πολλά πράγματα έμειναν ίδια (βλέπε hog ride) για προφανείς λόγους. Rebel αν περιμένεις διαφορετικό παιχνίδι, ΔΕ θα το βρείς. Είναι ίδιο και απαραλλάχτο με μοναδική διαφορά στα γραφικά.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν απο 20 χρόνια ήταν ο λόγος που αγόρασα το playstation. Το περίμενα πως και πώς και πήγα το Σάββατο και το αγόρασα. Το έβαλα αμέσως να το παίξω με το που πήγα σπίτι. Φοβερά γραφικά αλλά ρε παιδιά τότε θυμάμε τα είχα τερματίσει όλα και είχα και 99 ζωές. Τώρα χάνω 99 ζωές σε κάθε πίστα! Τι να φταίει άραγε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...