Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε τους επεξεργαστές RYZEN που έρχονται το πρώτο τρίμηνο του 2017


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΥΣΤΗΧΟΣ στην Ελλαδα υπαρχει μεγαλη ΑΓΝΟΙΑ  

ακομα για τους υπολογιστες ....

(και στις αλλες χωρες βεβαια αλλα εδω σε μεγαλο βαθμο)

και το καλο MARKETING της INTEL KAI NVIDIA  καλα κρατει

-----------------------------------------------------------------------------------

το 1-2 fps δεν σωσανε ποτε κανεναν

αυτη ειναι η τακτικη τους ενα τσικ παραπανω δυναμη  

χρεωνουν  100 η 200 η 300 ευρο παραπανισια 

που ξοδευεις εσυ απο το πορτοφολι σου 

----------------------------------------------------------------

η AMD ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ >>>παντα ηταν και παντα θα ειναι 

και δεν ειμαι οπαδος της 

ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙΟΥ ΜΟΥ 

και αυτο με κανει να αναγνωριζω την καλη την προσφορα 

οχι δεν θα δωσω 300 + για το ιδιο σχεδων συστημα 

για 1-2 φπσ η για 0,01 επεξεργαστικης ισχυης 

----------------------------------------------------------------------

ολα τα παλιοτερα μοντελα τις ΑΜΔ στις καρτες φραφικων ξαναζωντανεψαν 

δωσανε 1-2 χρονια ακομα στους ιδιοκτητες τους (μεροκαματιαρηδες σαν και εμενα )

ΜΑΓΚΙΑ ....................!!!

------------------------------------------------------------------------

ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ 

ΑΛΛΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΜΟΥ 

>>ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ 250Ε (το αγορασα  μεταχειρισμενο ουτε εγω θυμαμε ποσα χρονια πριν ) που εδωσα ποτε μου και εχει περασει απο φωτια και ατσαλι (DOTA) 

και ακομα δουλευει( με αυτο γραφω αυτο το μυνημα) και εβγαλε 100 φορες

τα λεφτα ΤΟΥ .........

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΜΔ ΖΕΝ ΘΑ ΠΑΩ 

ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΣΟΥ ΧΑΖΕ ....ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΡΩΩΣ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΣΟΥΛΑ

 

a5ccf18c77034d0580fed46a09c30c78.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο στην AMD που υπάρχει ακόμα και οι ιντελακιδες μπορούν να βρούνε ακόμα φθηνούς και καλούς επεξεργαστές, γιατί αν χρεοκοπήσει η AMD όπως έγραψε κάποιος εδώ μέσα, τότε θα πληρώνουν τον CELERON 300 ευρώ.

Επίσης διάβασα ότι η Intel στο μέλλον θα χρησιμοποιεί AMD ενσωματωμένα  γραφικά στους επεξεργαστές.

Πάντως για όσους λένε ότι η AMD είναι πολύ πίσω, εγώ βλέπω και την Microsoft και την Sony να προτίμησαν την AMD για επεξεργαστή και γραφικά στις κονσόλες.

 

 

Το αστείο είναι πως αν χρεοκοπήσει η amd θα πρέπει να βρούμε εταιρεία να φτιάξει 32 bit επεξεργαστές.

Νομικά δηλαδή,θα είναι η καλύτερη "τι στο πούτσο έχουμε κάνει" στιγμή σαν ανθρωπότητα.

Δε θα αγοράσει γραφικά από την amd,τις πατέντες για να τα κατασκευάσει θα χρησιμοποιήσει.

Όσο για τις κονσόλες,άνοιξαν οι προσφορές σε γιεν και δολάρια,και κέρδισε η amd.

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΜΔ ΖΕΝ ΘΑ ΠΑΩ

 

Άμα παίξει καμμιά τρελή μούφα,αυτό το ZEN θα πάω,θα γίνει τρελό λογοπαίγνιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι πως αν χρεοκοπήσει η amd θα πρέπει να βρούμε εταιρεία να φτιάξει 32 bit επεξεργαστές.

Νομικά δηλαδή,θα είναι η καλύτερη "τι στο πούτσο έχουμε κάνει" στιγμή σαν ανθρωπότητα.

Δε θα αγοράσει γραφικά από την amd,τις πατέντες για να τα κατασκευάσει θα χρησιμοποιήσει.

Όσο για τις κονσόλες,άνοιξαν οι προσφορές σε γιεν και δολάρια,και κέρδισε η amd.

 

Άμα παίξει καμμιά τρελή μούφα,αυτό το ZEN θα πάω,θα γίνει τρελό λογοπαίγνιο.

Ποσο πατατα να ειναι? Με IPC ακομα και του haswell θα καλυψει πολυ κοσμο, οσο αναφορα τα ρολόγια τωρα δεν αγχωνομαι και πολυ γιατι πανω στο ιδιο mobo προβλεποντε 2-3 γενιες επεξεργαστων μετα τους Zen οποτε θα ανέβουν και αυτα. Με τους Kaby Lake το 1151 socket τελειωνει Q1 2018.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο πατατα να ειναι? Με IPC ακομα και του haswell θα καλυψει πολυ κοσμο, οσο αναφορα τα ρολόγια τωρα δεν αγχωνομαι και πολυ γιατι πανω στο ιδιο mobo προβλεποντε 2-3 γενιες επεξεργαστων μετα τους Zen οποτε θα ανέβουν και αυτα. Με τους Kaby Lake το 1151 socket τελειωνει Q1 2018

Ποιο Zen κ ποιο haswell μου λες τωρα.... Με apus βολευετε το 99% του κοσμου αν αποφασισουμε να ριξουμε λιγο τον εγωισμο μας κ την χωριατια μας.

Ακουγα την amd να λεει οτι δεν τρεχει τπτ με την υπολογιστικη ισχυει γιατι εχει καλυτερα γραφικα κ στην τελικη η εμπειρια του χρηστη ειναι που μετραει.

Κ γω -σας ολους- κολημενος στα νουμερα γελαγα (παρολο που γουσταρω amd).

Μεχρι που αρχισα κ γω να χρησιμοποιω apus...

Αδερφε δεν χρειαζομαστε τπτ παραπανω στην συντριπτικη πλειοψηφια των χρησεων κ του χρονου που καθομαστε πανω σε υπολογιστη.

Ενα τετραπυρηνο με excavator+ radeon κ ολα γινονται νερακι.

 

Τελικα η amd ειχε δικιο, αν μπορουσαμε να ξεκολησουμε απο τα στεγανα μας κ να δοκιμασουμε, οι περισσοτεροι απο εμας δεν θελουμε ουτε πανακριβους, πανγρηγορους, εξεζητημενους επεξεραστες. Ουτε τις TitanX κ αυτες τις βλακιες. 

Αλλα σαν τους βλακες που βλεπουν την μπαλκονατη ξανθια κ κολαμε πανω της σαν τις μυγες στα σκατα (κ ας ξερουμε οτι θα πεσει αδειασμα τσεπης κ μετα αντιο), ενω κατα βαθος γνωριζουμε καλα οτι αλλη ειναι η γυναικα να κανουμε την δουλεια μας, ετσι, κ με τα μηχανηματα. Παμε κ περνουμε αυτα που μας αδειαζουν την τσεπη για να μπορουμε να.... βλεπουμε youtube.....

 

Ολα μια ιδεα ειναι. Απλα καποιοι δεν εχουν την δυναμη να την αλλαξουν κ να προχωρησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Zen κ ποιο haswell μου λες τωρα.... Με apus βολευετε το 99% του κοσμου αν αποφασισουμε να ριξουμε λιγο τον εγωισμο μας κ την χωριατια μας.

Ακουγα την amd να λεει οτι δεν τρεχει τπτ με την υπολογιστικη ισχυει γιατι εχει καλυτερα γραφικα κ στην τελικη η εμπειρια του χρηστη ειναι που μετραει.

Κ γω -σας ολους- κολημενος στα νουμερα γελαγα (παρολο που γουσταρω amd).

Μεχρι που αρχισα κ γω να χρησιμοποιω apus...

Αδερφε δεν χρειαζομαστε τπτ παραπανω στην συντριπτικη πλειοψηφια των χρησεων κ του χρονου που καθομαστε πανω σε υπολογιστη.

Ενα τετραπυρηνο με excavator+ radeon κ ολα γινονται νερακι.

 

Τελικα η amd ειχε δικιο, αν μπορουσαμε να ξεκολησουμε απο τα στεγανα μας κ να δοκιμασουμε, οι περισσοτεροι απο εμας δεν θελουμε ουτε πανακριβους, πανγρηγορους, εξεζητημενους επεξεραστες. Ουτε τις TitanX κ αυτες τις βλακιες. 

Αλλα σαν τους βλακες που βλεπουν την μπαλκονατη ξανθια κ κολαμε πανω της σαν τις μυγες στα σκατα (κ ας ξερουμε οτι θα πεσει αδειασμα τσεπης κ μετα αντιο), ενω κατα βαθος γνωριζουμε καλα οτι αλλη ειναι η γυναικα να κανουμε την δουλεια μας, ετσι, κ με τα μηχανηματα. Παμε κ περνουμε αυτα που μας αδειαζουν την τσεπη για να μπορουμε να.... βλεπουμε youtube.....

 

Ολα μια ιδεα ειναι. Απλα καποιοι δεν εχουν την δυναμη να την αλλαξουν κ να προχωρησουν.

Δικιο εχεις, θεωρω καθυστερημενο ακομα και το ποσο ρευμα καιω οταν απλα κανω browsing στο internet. Και δουλευω σε επιχειρηση που μολις τις εφεραν κατι HP elitedesk στο μεγεθος μιας παλαμης και ειναι μεσα στην τρελα.

 

Αλλα απο την αλλη το κυριο pc μου που εχει phenom 955 και ατι6770 θελει την αναβάθμιση του αν και δεν παιζω πολυ πλεον, ειναι απαραιτητο για 1 στο τοσο που παιζω, για το hevc, το lighroom και γιατι πολυ απλα εχει αρχισει να διαλύεται. Οποτε περιμενω εναν άξιο 4c8t με κανα 200ρι απο την AMD και μια 480 τωρα  και θα ειμαι οκ για αλλα 5+ χρονάκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η amd ειχε πει αν θυμαστε (διαφημιζοντας τα αρχικα apus) οτι ο μεσος χρηστης δεν χρειαζεται ταχυτητα ανα πυρηνα αλλα καλα γραφικα. Κ ειχαν απολυτο δικιο. Ομως μονοι τους τα ειπαν, μονοι τους τα ακουσαν.

Αυτο μοιαζει με κατι που θα ελεγε η apple :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...