Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για acapella


guitarlover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου μην ασχοληθείς ξανά με τραγούδι για το καλό σου, δεν έχει δυνατότητες η φωνή σου. Βρες κάτι καλύτερο να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μην ασχοληθείς ξανά με τραγούδι για το καλό σου, δεν έχει δυνατότητες η φωνή σου. Βρες κάτι καλύτερο να κάνεις.

 

Καλα αυτο δεν μπορεις να το πεις για κανεναν. Σιγουρα εχει πολλες παραφωνιες απο το πρωτο κιολας δευτερολεπτο, αλλα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να φτιαξει. Αυτο που δεν φτιανετε ειναι η χροια. Αν δεν εχει καλη χροια τελος. Αλλα το να τραγουδαει πανω στην μελωδια (δλδ σωστα) αυτο φτιαχνετε με practice..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτο δεν μπορεις να το πεις για κανεναν. Σιγουρα εχει πολλες παραφωνιες απο το πρωτο κιολας δευτερολεπτο, αλλα δεν σημαινει οτι δεν μπορει να φτιαξει. Αυτο που δεν φτιανετε ειναι η χροια. Αν δεν εχει καλη χροια τελος. Αλλα το να τραγουδαει πανω στην μελωδια (δλδ σωστα) αυτο φτιαχνετε με practice..

Το λέω με βεβαιότητα γιατί ξέρω. Δεν μπορείς να φτιάξεις τίποτα, παράδειγμα οι τσιγγάνοι, μόλις γεννηθούν έχουν φωνή τέλος, αυτοί μπορούν να φτιάξουν, το συγκεκριμένο παλικάρι όχι δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελεις δουλεια Παντελη, αμα το αγαπας παλεψε το αλλα θελεις δουλεια την οποια δεν μπορεις να κανεις μονος σου. Χρειαζεσαι μαθηματα φωνητικης απο καλο δασκαλο. Επισης προσπαθησε να εχεις και εντελως αλλα ακουσματα γιατι μιμεισαι λιγο τον Παντελιδη χωρις να το θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λέω με βεβαιότητα γιατί ξέρω. Δεν μπορείς να φτιάξεις τίποτα, παράδειγμα οι τσιγγάνοι, μόλις γεννηθούν έχουν φωνή τέλος, αυτοί μπορούν να φτιάξουν, το συγκεκριμένο παλικάρι όχι δυστυχώς.

 

Kανεις πολυ μεγαλο λαθος στο οτι δεν μπορεις να φτιαξεις την φωνη σου. Και ξαναλεω δεν μιλαω για την χροια γιατι αυτη δεν αλλαζει.

 

Για να μην πολυλογω, ενα μεγαλο παραδειγμα ειναι ενας τραγουδιστης που ειχαμε εμεις σε μπαντα πριν 10 χρονια. Προσπαθουσε να τραγουδησει helloween - a tale that wasn't right , γελουσαμε ολοι γιατι ο kiske προφανως εχει απιαστη και δυσκολη φωναρα. Τωρα μετα απο 10 χρονια ειναι επαγγελματιας τραγουδιστης και εχει φωναρα, και εχει βγαλει και επαγγελματικο αλμπουμ που το πουλανε τα δισκοπωλεια.

 

Επισης εγω ως κιθαριστας 15 χρονια τωρα, εχω σαπια χροια. Εχω μουσικο αυτι το ακουω. Ομως μεσα απο practice μπορω και τραγουδαω σωστα. Φωνη δεν εχω καλη, αλλα τραγουδαω σωστα, δλδ δεν κανω παραφωνιες. Αυτο σημαινει σωστα.

 

Tωρα το σωστα δεν σημαινει και καλα. Αυτο ειπα οτι μπορει να φτιαξει, ειναι το να τραγουδαει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kανεις πολυ μεγαλο λαθος στο οτι δεν μπορεις να φτιαξεις την φωνη σου. Και ξαναλεω δεν μιλαω για την χροια γιατι αυτη δεν αλλαζει.

 

Για να μην πολυλογω, ενα μεγαλο παραδειγμα ειναι ενας τραγουδιστης που ειχαμε εμεις σε μπαντα πριν 10 χρονια. Προσπαθουσε να τραγουδησει helloween - a tale that wasn't right , γελουσαμε ολοι γιατι ο kiske προφανως εχει απιαστη και δυσκολη φωναρα. Τωρα μετα απο 10 χρονια ειναι επαγγελματιας τραγουδιστης και εχει φωναρα, και εχει βγαλει και επαγγελματικο αλμπουμ που το πουλανε τα δισκοπωλεια.

 

Επισης εγω ως κιθαριστας 15 χρονια τωρα, εχω σαπια χροια. Εχω μουσικο αυτι το ακουω. Ομως μεσα απο practice μπορω και τραγουδαω σωστα. Φωνη δεν εχω καλη, αλλα τραγουδαω σωστα, δλδ δεν κανω παραφωνιες. Αυτο σημαινει σωστα.

 

Tωρα το σωστα δεν σημαινει και καλα. Αυτο ειπα οτι μπορει να φτιαξει, ειναι το να τραγουδαει σωστα.

Λοιπον αλλο τραγουδαω σωστα και αλλο τραγουδαω επαγγελματικα,αυτος θελει να το κανει επαγγελμα απο οτι καταλαβα,για χαβαλε μπαινω κ  εγω στο στουντιο οπως ειμαι και βγαζω και cd αμα λαχει.

Αλλα αν θες να λεγεσαι καλλιτεχνης πρεπει πρωτα απο ολα να εχεις αυτι,αν το παιδι ειχε αυτι δεν θα εκανε λαθος στην πρωτη νοτα που πατησε. Τεσπα αν νομιζεις οτι μπορει να βελτιωθει για επαγγελματιας κανεις λαθος .

Θυμησου , Στρατος ,Ζαφειρης ,Βασιλης δεν ειχαν-εχουν ιδεα απο νοτες κ απο τιποτα, απλα ξερουν να πιανουν το σωστο τονο ανεξαρτητα ποιος ειναι αυτος στην παρτιτουρα.

Το ταλεντο ακουγεται αμεσως φιλε και το ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μίλησα ουτε για επαγγελματισμό ουτε για τίποτα , εγω απλα ποσταρα και ζήτησα γνώμη. Επίσης με την λογική σου ρε φίλε δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν ουτε δάσκαλοι φωνητικής ουτε Τπτ , να γίνονται τραγουδιστές μονο όσοι έχουν εκ φύσεως ταλέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...