Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, skiabox είπε

Εγώ από ότι βλέπω στο link δεν μιλάμε καθόλου για 2ο μέρος.

Απλά για ένα ακόμα επεισόδιο avengers!

Μα το επεισόδιο αυτό θα αποτελεί τη συνέχεια των γεγονότων του Infinity War. :rolleyes:

Παιδιά, βάζετε σε spoiler την πλοκή της ταινίας.

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θυμάμαι ότι συζητούσαν κάποτε για το αν θα είναι 2 μέρη ή όχι.

Από ότι βλέπω δεν μιλάμε πλέον για μια ιστορία με 2 μέρη.

Απλά πάμε πλέον στο avengers 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skiabox είπε

Εγώ θυμάμαι ότι συζητούσαν κάποτε για το αν θα είναι 2 μέρη ή όχι.

Από ότι βλέπω δεν μιλάμε πλέον για μια ιστορία με 2 μέρη.

Απλά πάμε πλέον στο avengers 4.

Ειναι το part 2, απλα στην δευτερη ταινια δεν θα δειχνουν πολυ τον thanos και ισως αλλαξει και ο villain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spiderman 20999 είπε

Ειναι το part 2, απλα στην δευτερη ταινια δεν θα δειχνουν πολυ τον thanos και ισως αλλαξει και ο villain

Εγω θυμάμαι που έλεγαν ότι συνδέονται αρκετά απλά δεν λένε τον τίτλο για λόγους σποιλερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KilliK είπε

;;;; μιλας για pacing στα κομιξ;;;;; τα κομιξ δεν εχουν δικο τους ρυθμο, τον ρυθμο τον δινει μονο ο αναγνωστης με τον τροπο που το διαβαζει. ενας απο τους λογους που ως τεχνη διαφερει απο τις υπολοιπες και κυριως απο το σινεμα.

 

Εξαρταται αν ενα arc σε ενα κομικ κραταει 100-200 issues-chapters(λεμε τωρα) ναι ο ρυθμος θα ειναι αργος και τραβηγμενος οπως και να το διαβαζουν οι αναγνωστες μαζεμενα ή μη.Και επειδη δεν γνωριζω απο κομικ αυτο ισχυει στα manga που υποθετω το ιδιο πραγμα θα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις γυρισα. Δεν ηταν κακη αλλα περιμενα περισσοτερα

Spoiler

ειπαμε να εξαφανισει το μισο συμπαν, αλλα αυτος εξαφανισε τη μιση ταινια. Πού ειναι το δευτερο μισο οεο;

 

Επεξ/σία από Que sera sera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

και φαναταστειτε ο τιτλος να ειναι Avengers Assemble :P

Avengers: Crisis on infinite earths

επισης χασαμε μια μοναδικη ευκαιρια να μας παρουνε τα μυαλα ολονων

 

να βαλουνε τον Σταν Λη σε post credit scene να ειναι εκπληκτος απο την καταστροφη και να αποκαλυπτει οτι ειναι ο Beyonder.

αυτο ναι, θα ενωνε ολες τις ταινιες της Marvel μεχρι τωρα

 

αχ, επρεπε να ειμαι εγω στο σεναριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Que sera sera είπε

Avengers: Crisis on infinite earths

επισης χασαμε μια μοναδικη ευκαιρια να μας παρουνε τα μυαλα ολονων

να βαλουνε τον Σταν Λη σε post credit scene να ειναι εκπληκτος απο την καταστροφη και να αποκαλυπτει οτι ειναι ο Beyonder.

αυτο ναι, θα ενωνε ολες τις ταινιες της Marvel μεχρι τωρα

αχ, επρεπε να ειμαι εγω στο σεναριο

o stan lee εχει μεγαλυτερο ρολο στο universe:
 

Spoiler

 ειναι ο one above all και θα ειναι αυτος που θα σταματισει τον thanos :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ταινια ειναι ο ορισμος του cinema και ειναι απο τα καλυτερα παραδειγματα του πως πρεπει να ειναι γενικα μια super hero ταινια.

Αν το συγκρινουμε με το Justice league που οι περισσοτεροι λεγανε στο αντιστοιχο θεμα οτι ειναι ταινια του 6-7/10 ας πουμε,ε δεν γινεται να παρει το Avengers κατι λιγοτερο απο 7.5-8/10 πραγματικα.

Εχουμε δει τοσες σαβουρο ταινιες τελευταια που ακομα και με τα αδυναμα σημεια της η ταινια παραμενει ως μια απο τις καλυτερες του ειδους.

Αυτο απο την αλλη δεν σημαινει οτι η ταινια ηταν σε ολα τελεια.

Ο ρυθμος που γινονται τα γεγονοτα και η μεταβαση μεταξυ των σκηνων δεν ειναι παντα η καλυτερη δυνατη.Νομιζω πιο ασχημα μου χτυπησε προσωπικα η αρχη της ταινιας που με το καλημερα βλεπουμε

Spoiler

τον Thano και με το γαντι και με καποιες πετρες

Επισης και το σημειο που

Spoiler

τον εχουν ακινητοποιησει και τον ξυπναει ο αλλος με σφαλιαρες ηταν fail

,και φυσικα το τελευταιο κομματι που

Spoiler

ενω εχει το gauntlet με σχεδον ολες τις πετρες με  το ζορι κουνιεται μπροστα στο beam της αλλης.

Τελος για τα αστεια,υπηρχαν ορισμενα πετυχημενα οπως

Spoiler

αυτο του spiderman και του doctor strange μεσα στο πλοιο

,αλλα και καποια τραβηγμενα που δεν κολλαγαν καθολου.Ευτυχως δεν ειναι τοσα πολλα σε αριθμο οπως στο Thor ή στο Star wars.

 

Καταλαβαινω γιατι ορισμενοι ξενερωσαν με τον τροπο που δεν αποτυπωσαν εκει που επρεπε την δυναμη του λογω του gauntlet αλλα και παλι σε γενικες γραμμες δεν ειναι κακη ταινια,απλα υπηρχαν τεραστιες απαιτησεις λογω του gauntlet.

Θετικο παντως για μενα που δεν ειχαμε το γνωστο happy ending που βλεπουμε στις περισσοτερες αλλες ταινιες.

Ο αγαπημενος μου της ταινιας παντως με διαφορα ο Doctor Strange(και ο spiderman δεν ηταν τοσο κακος).

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι κακη ταινια, μετρια ειναι.

10 ώρες πριν, skiabox είπε

Εγώ από ότι βλέπω στο link δεν μιλάμε καθόλου για 2ο μέρος.

Απλά για ένα ακόμα επεισόδιο avengers!

δευτερο μερος ειναι. το κανουν οπως τα 2-parts καρτουν η κομικ. γιαυτο και ο Brolin εχει συμβολαιο μονο για τις δυο ταινιες.

10 ώρες πριν, YMIB είπε

Νομίζω είναι 2ο στο worldwide opening γιατί δεν έχει προβληθεί ακόμα στη Κίνα. Εκεί θα κάνει πρεμιέρα στις 11 Μαίου οπότε έχει πιάσει αυτά τα νούμερα χωρίς την Κίνα ακόμα. Λόγω και της επιτυχίας του όλου στοιχήματος (9,1 στις 142.000+ ψήφους στο imdb) είναι δεδομένο ότι θα πιάσει δυσθεώρητα νούμερα σε σύγκριση με οποιαδήποτε άλλη ταινία της Marvel. Ίσως πλησιάσει τα 2 δις του Force Awakens. Σημαντική η ώθηση που πήρε και από την επιτυχία του Black Panther, δημιουργώντας ακόμα μεγαλύτερη προσμονή. Βέβαια, τα νούμερα του Μοjo είναι estimated ακόμα.

το opening θα εσπαγε ρεκορ, αυτο ηταν αναμενομενο. το θεμα ειναι τι ποδια θα εχει σε βαθος χρονου. το TFA ειχε ξεφουσκωσει σε ενα μηνα. το IW λογικα πιο γρηγορα σε σχεση με το ΤFA, αλλα εχει το πλεονεκτημα της Κινας, η οποια και θα καθορισει τι ρεκορ θα σπασει οταν ολοκληρωσει την πορεια του στα σινεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...