Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Ως ένα σημείο δικαιολογείται το underpowered για να υπάρχει μια ισορροπία στις μάχες, αλλά

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

οταν πρόκειται για κάποιον που μπορεί να χειραγωγήσει την πραγματικότητα την ίδια, η τον χρόνο

καποια πράγματα που είδαμε δεν στέκουν

Σωστά αλλά πέραν του ότι είναι ταινία και πρέπει να υπάρξει κάποια ισορροπία,ο Θάνος δεν κατέχει αυτές τις δυνάμεις ο ίδιος δηλ "απο μόνος του"  και θα πρέπει να "ενεργοποιήσει" το γάντι και τα πετράδια του κάποια συγκεκριμένη σκέψη,τουλάχιστον κάθε φορά που θέλει να κάνει κάτι "αξιόλογο":-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, ELMastas said:

θα πρέπει να "ενεργοποιήσει" το γάντι και τα πετράδια του κάποια συγκεκριμένη σκέψη,τουλάχιστον κάθε φορά που θέλει να κάνει κάτι "αξιόλογο"

Γιατί τον εμπόδισε αυτό 

Spoiler

να κάνει το τσεκούρι χαρτοπολεμο π.χ.; δεν μιλάμε για τις σκηνές που τον βιδωσαν κάτω, αυτές δεν με ενόχλησαν, αλλά η συγκεκριμένη που αναφέρω, είναι τέρμα άκυρη imo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η καλύτερη ταινία της Marvel με διαφορά. Έπος. Θα έμπαινα στη διαδικασία να σχολιάσω περισσότερα αλλά δεν θα το κάνω για να μην παρεξηγηθούν ορισμένοι. Το μόνο που έχω να πω ότι όσοι δεν την είδατε, σπεύσατε. Διαφορετικά, για ποιό λόγο είδατε όλες τις προηγούμενες ταινίες είπαμε; Πιθανόν να το ξαναδω μέσα στην εβδομάδα. 

ΥΓ. Εξαιρετικό το κοινό, ξέσπασε 3-4 φορές σε χειροκροτήματα και μάλιστα όχι στη σκηνή με τη στολή του Ironman που το διαβάσαμε και ως επιχείρημα αξιολόγησης ταινίας αλλά τελος πάντων είπαμε. Εξαιρετική ατμόσφαιρα σε οθόνη και... καθίσματα. Pure fun.

ΥΓ2. Η ταινία θα κλείσει πάνω από 8,5 τελικά και γι' αυτό θα αργήσει πολύ να πέσει κάτω από 9. Εκπλήρωσε τις προσδοκίες και γι αυτό θα πιάσει το 1,8-2 δις που έγραψα προχθές. Άρεσε και στους 5 που πήγαμε, ο ένας μάλιστα τρελός φαν με τα comics αλλά όχι κομπλεξικός ώστε να μην απολαύσει αυτό που παρακολούθησε.

Επεξ/σία από YMIB
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είμαι fan των Avengers, πήγα με χαμηλές απαιτήσεις και είχα μία ευχάριστη έκπληξη!  

Spoiler

Από την αρχή της ταινίας (1ο λεπτό) ήμουν με τον "κακό" της υπόθεσης. Δεν ξερω... υποθέτω ότι έχω βαρεθεί να νικάνε συνεχεια οι "καλοί". Όντως ο Θάνος ήταν αρκετά αδύναμος σε σχέση με αυτά που έχω διαβάσει στα κόμικς, ωστόσο έχετε κατά νου οτι Θάνος γουστάρει την Lady Death η οποία (στα κομικς) του λεει να μειώνει τις δυνάμεις του και να πλακώνεται περισσότερο αντί να τους σκοτώνει με ένα απλό κλικ. Anyway, μου άρεσε που οι σκηνοθέτες τους χώρισαν σε γκρουπάκια. Υπήρχε καλή ισοροπία στα μέλη του γκρουπ. Τα αστεία ήταν κλασσικά marvel -- αλλα πετυχημένα κι άλλα όχι -- επόμενο είναι αυτό, αλλά δε με χάλασαν. Το τέλος μου άρεσε που ήταν τόσο καταθληπτικό γιατί έτσι έπρεπε να είναι. Ετσι και γινόταν καμία μλκία και τον σκοτώναν θα ξενέρωνα οικτρά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Στο 9.1 ήδη. 

Καλά το ήδη είναι σχετικό. Κανονικά πέφτουν μέσα σε λίγες ώρες. Πιστεύω ότι στο 8,3 με 8,8 θα κλείσει, με δεδομένο το 8,1 των πρώτων Avengers αλλά και το γεγονός ότι οι περισσότεροι βαθμολογούν με 8 και 9 τη ταινία. Ενα 2 τοις εκατό της έβαλε και 1 αστέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά με άρεσε. Κάπου στο 8/10 νομίζω. Σίγουρα πιο πολύ από όλες τις άλλες, ίσως πλην του WS.
Χωρίς να έχω ιδέα για comics/background βρήκα τον Thanos έναν, επιτέλους, ωραίο κακό στο MCU με κάποια κίνητρα και χαρακτήρα.
Όπως έχει ήδη αναφερθεί, με χάλασαν κάποια ηλίθια αστεία σε σκηνές που ήταν πιο "βαριές-συναισθηματικές"(και καλά).

 

 

12 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Infinity gauntlet τσεκαρε

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Infinity_Gauntlet Αυτά εννοείς? 6 issues? Να ξέρω τι να ψάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τούμπανο η Ταινία.:D

Είχα αρκετό καιρό να πάω σινεμά,αλλά πιστεύω πως αυτή η ταινία αξίζει να την δείς εκεί,με τα ποπκόρν σου κλπ σε κάποια καλή αίθουσα,εωσότου μέχρι να βγεί σε Blue ray οπότε την ξαναβλέπουμε B)

10 ώρες πριν, Xero1991 είπε

Εμένα προσωπικά με άρεσε. Κάπου στο 8/10 νομίζω. Σίγουρα πιο πολύ από όλες τις άλλες, ίσως πλην του WS.
Χωρίς να έχω ιδέα για comics/background βρήκα τον Thanos έναν, επιτέλους, ωραίο κακό στο MCU με κάποια κίνητρα και χαρακτήρα.
Όπως έχει ήδη αναφερθεί, με χάλασαν κάποια ηλίθια αστεία σε σκηνές που ήταν πιο "βαριές-συναισθηματικές"(και καλά).

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Infinity_Gauntlet Αυτά εννοείς? 6 issues? Να ξέρω τι να ψάξω

Αυτά είναι,αλλά Υπάρχουν Crossovers που δίνουν λεπτομέρειες σε άλλα τεύχη και αυτά έχουν απ έξω σημειωμένο το infinity gaundlet series όπως και κάτι παρόμοιο που έγινε με το infinity war και και infinity Crusade αργότερα που κράτησε κάποια χρόνια.

Τα λεγόμενα Tie-ins για το infinity Gaundlet ήταν 6 αν δεν κάνω λάθος με Dr.Strange,Hulk,Silver surfer κλπ καλά είναι αν θές την ολοκληρωμένη ιστορία,αλλά δεν επιρεάζουν την βασική πλοκή του infinity gaundlet.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά θα πω το εξής...

 

CBC

 

Ή αλλιώς...

 

Spoiler

Crimson Bands of Cyttorak

 

Επίσης...

 

 

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...