Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι εξωτερικό


txcellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά!!

Σκέφτομαι να πάω με την κοπέλα μου εξωτερικό για κανένα ταξιδάκι. (Δεν αποφαςιςαμε Ακόμα)Έχω 2 απορίες.

1) υποθέτω συμφέρει να μην πάμε με γκρουπάκι από άποψη οικονομίας αλλά θα μπορέσουμε να οργανωθούμε να δούμε τα αξιοθέατα

2) στις χώρες εκτός Σέγκεν μόνο χρειάζεται διαβατήριο; (έχω στρατιωτική ταυτότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) εξαρτάται για το οικονομικό, για κάποιον έμπειρο δεν συμφέρει πάντα και πάντα ξέρεις από πριν τι αξιοθέατα και πότε θα τα δεις. Εγώ. Προσωπικά δεν τα συμπαθώ τα γκρουπ

 

2)θες διαβατήριο και βίζα μερικές φορές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά!!

Σκέφτομαι να πάω με την κοπέλα μου εξωτερικό για κανένα ταξιδάκι. (Δεν αποφαςιςαμε Ακόμα)Έχω 2 απορίες.

2) στις χώρες εκτός Σέγκεν μόνο χρειάζεται διαβατήριο; (έχω στρατιωτική ταυτότητα)

 

Άμα έχεις στρατιωτική ταυτότητα χρειάζεσαι διαβατήριο και για τις χώρες εντός εε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και χρόνια πολλά!!

Σκέφτομαι να πάω με την κοπέλα μου εξωτερικό για κανένα ταξιδάκι. (Δεν αποφαςιςαμε Ακόμα)Έχω 2 απορίες.

1) υποθέτω συμφέρει να μην πάμε με γκρουπάκι από άποψη οικονομίας αλλά θα μπορέσουμε να οργανωθούμε να δούμε τα αξιοθέατα

2) στις χώρες εκτός Σέγκεν μόνο χρειάζεται διαβατήριο; (έχω στρατιωτική ταυτότητα)

 

Προφανως και θα μπορεσετε να τα δειτε. Για αυτο υπαρχουν οι τουριστικοι οδηγοι, τα site των συγκοινωνιων της καθε πολης κ.ο.κ. Ειδικα οταν μιλαμε για Ευρωπη ειναι βλακεια να πας με γκρουπ, ακομα και για πιο απομακρυσμενα μερη νοικιαζεις ενα αυτοκινητο και πας, το να ταξιδευεις μονος σου σου δινει ελευθερια.

 

Οπως σου ανεφεραν, η στρατιωτικη ταυτοτητα δεν ειναι ταξιδιωτικο εγγραφο οποτε στην περιπτωση σου θα χρειαστεις διαβατηριο. Για τις χωρες εκτος Σενγκεν δεν υπαρχει γενικος κανονας απο τη στιγμη που η καθε μια εχει δικια της πολιτικη, στο Ηνωμενο Βασιλειο περνας και με πολιτικη ταυτοτητα ή διαβατηριο, στις ΗΠΑ θελεις και ESTA...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται απο το μπατζετ. Γενικα ομως Λονδινο, Παρισι, Βιεννη, Ρωμη, Βερολινο ειναι απο τα must. Το outsider που για μενα αξιζει ομως ειναι Βρυξελλες σε συνδυασμο με Μπρυζ, Γανδη και Αμβερσα. Θες ομως περισσοτερες μερες...

 

Βρες κάποιο πακέτο Budapest - Vienna - Bratislava - Prague.

 

Για να κανει ολο αυτο το τουρ θελει 10 μερες. Αν εχει να διαθεσει τα λεφτα οκ, αν ειναι ομως να παει 5 μερες και να σταματησει για κατουρημα στην καθε πολη, τοτε δεν λεει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι θα φανώ γραφικός σε κάποιους αλλά δεν θα πήγαινα σε καμιά ευρωπαϊκή μεγαλούπολη αυτή την περίοδο. Πηγαίνετε κάπου στην Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...