Προς το περιεχόμενο

[Tablet] LENOVO Miix 3 10,1" Wi-Fi 169 € @germanos.gr


Razor_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tablet/Laptop Miix 3  μαζί με θήκη πληκτρολόγιο στα 169€ .

[+επιστροφή 10% στην κάρτα, για αγορά με κάρτα Ευρωτράπεζας.]

Η προσφορά

Skroutz (σκέτο το τάμπλετ)

Review

 

20161128125856_ab156995.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aυτο ειναι φιλε μου το ταμπλετ ειναι το παλιο μοντελο με την full hd οθονη οχι αυτο που εβαλες!! :-)

 

https://www.skroutz.gr/s/5880043/Lenovo-Miix-3-10-Z3735F-2GB-32GB.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις πιο τίμιες προτάσεις που μπορεί να βρεί κανείς. Οκ δεν είναι surface αλλά κοστίζει σχεδόν όσο το πληκτρολόγιο του... Η οθόνη του είναι full hd σε αντίθεση με το καινούριο μοντέλο. Στα 169€ και με το πληκτρολόγιο αν θες win είναι καλή επιλογή.

ΥΓ Ακόμα το γλυκοκοιτάζω αλλά πλήρωσα ΕΝΦΙΑ και Τέλη κυκλοφορίας σήμερα οπότε δεν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις πιο τίμιες προτάσεις που μπορεί να βρεί κανείς. Οκ δεν είναι surface αλλά κοστίζει σχεδόν όσο το πληκτρολόγιο του... Η οθόνη του είναι full hd σε αντίθεση με το καινούριο μοντέλο. Στα 169€ και με το πληκτρολόγιο αν θες win είναι καλή επιλογή.

ΥΓ Ακόμα το γλυκοκοιτάζω αλλά πλήρωσα ΕΝΦΙΑ και Τέλη κυκλοφορίας σήμερα οπότε δεν...

εδώ τα ίδια μόλις τώρα πλήρωσα 272€ (σκούτερ, αμάξι) τέλη,  σπίτι δεν έχω άλλα πλήρωσα ενοίκιο 300€, ΔΕΗ έναντι 145€, τηλέφωνο 40€ και έμεινα με 108€ να κάνω πρωτοχρονιά και φώτα ας είναι καλά η κυβέρνησή μας :mad:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε παιξει στα 199.00 ευρω περυσι τον Σεπτεμβρη οπου και το πηρα. Γενικα για λιγη χρηση ειναι καλο. Εχει και mini hdmi για να το συνδεεις και σε τηλεοραση/οθονη. Λιγο δυσκολο το πληκτρολογιο του αλλα γενικα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι παιζει και το επομενο μοντελο σε παραπλησια τιμη μαζι με πληκτρολογιο το οποιο αν εξαιρεσεις την οθονη θεωρητικα τουλαχιστον ειναι καλυτερο σε κατασκευη, ηχεια, πληκτρολογιο!!!

 

http://www.e-lenovo.gr/index.php?route=product/product&product_id=400

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ Ακόμα το γλυκοκοιτάζω αλλά πλήρωσα ΕΝΦΙΑ και Τέλη κυκλοφορίας σήμερα οπότε δεν...

 

 

εδώ τα ίδια μόλις τώρα πλήρωσα 272€ (σκούτερ, αμάξι) τέλη,  σπίτι δεν έχω άλλα πλήρωσα ενοίκιο 300€, ΔΕΗ έναντι 145€, τηλέφωνο 40€ και έμεινα με 108€ να κάνω πρωτοχρονιά και φώτα ας είναι καλά η κυβέρνησή μας :mad:

 

off:

 

Με έναν νόμο και ένα άρθρο και τα λοιπά.. :mad: :mad: :mad:  

 

 

Το της προσφοράς το είχα αγοράσει πέρυσι και το πούλησα διότι μου πονούσε η παλάμη όταν το κράταγα λόγω του ότι οι δύο κάτω γωνίες του ήταν μυτερές! Τώρα βλέπω ότι το νέο μοντέλο έχει στρογγυλεμένες γωνίες.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το γλυκοκοίταξα λόγω προσφοράς, μάλλον θα περιμένω να μαζέψω κάτι παραπάνω να πάω σε full laptop, μιας και έχω γεμίσει τον τόπο τάμπλετς εδώ πέρα :P
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό της προσφοράς είναι το ίδιο που έδινε το eshop.gr πριν κανα μήνα (http://www.insomnia.gr/topic/628954-e-shop-memberstablet-lenovo-miix-3-1030-80hv006apb-101-fhd-quad-core-z3735f-32gb-win-81-black-1599-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/page-4) ? 

Γενικά ανάμεσα σε αυτό της προσφοράς και αυτό που αναφέρει ο Red21 από το e-lenovo.gr ποιο θεωρείτε καλύτερο ? Λογικά το πιο καινούργιο, δηλαδή αυτό από το e-lenovo.gr, αλλά ρωτάω για σίγουρα...Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούργιο έχει το πλεονέκτημα της ύπαρξης 2 κανονικών θυρών usb (έστω 2.0). 

 

Επίσης έχει ανάλυση hd εναντι full hd του παλιού μοντέλου.

 

Για εμένα, η hd ανάλυση δεν είναι μειονέκτημα σε αυτές τις ίντσες. Το αντίθετο θα έλεγα.

 

Για 10 ευρώ παραπάνω θα πήγαινα στο καινούργιο μοντέλο καθώς η θήκη- πληκτρολόγιο δεν είναι και πολύ "σόι" όπως προείπε ενας συμφορουμίτης παραπάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα τιμης παντως ειναι 7 ευρω μιας και το καινουργιο πουλιεται απο το συγκεκριμενο σιτε σε προσφορα στα 179 με δωρεαν μεταφορικα σε ολη την Ελλαδα ενω του γερμανου στα 169+3 ευρω μεταφορικα για σπιτι!!!

 

Ολα τα reviοus παντως το βγαζουν καλυτερο το καινουργιο και σε ηχεια (το κυριοτερο) και σε κατασκευη και εχει 2 usb πανω του και μπαταρια καλυτερη, ενω για την οθονη δεν αναφερεται καμια τρομερη διαφορα!!

 

Θα ηθελα την αποψη καποιου πιο ειδικου παντως ξερω οτι υπαρχουν εδω μεσα!! ;)  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την οθονη επειδη εχω το παλιο και εχω δει και το καινουργιο, το παλιο miix 3 ειναι πολυ καλυτερο σε σχεση με το νεο mix 300.

 

Επισης περα απο το χειροτερο panel το miix 300 δυστυχως χρησιμοποιει και PWM οποτε ισως ενοχλει τους ευαισθητους στα ματια γιατι αναβοσβηνει τις λαμπες για να ελενξει το brightness.

 

Για ηχεια κλπ δεν ξερω μιας και το δουλευω με ακουστικα.

 

Παντως γενικα σαν το miix 3 δεν βρισκεις καλυτερο κατω απο 400ε, σαν tablet χαιρεσαι να το χρησιμοποιεις. Μειονεκτημα ισως το πληκτρολογιο που δεν βολευει αν το εχεις στα ποδια σου αλλα μονο σε γραφειο. Δεν χρειαστηκε να το χρησιμοποιησω μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...