Προς το περιεχόμενο

Ote adsl2 ταχυτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα .

Πήγα στον ΟΤΕ σημερα κι έχω αυτά. Modulation Type ADSL_2plus

Actual Rate(Up/Down) 1021/6912 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1037/7020 kbps
Noise Margin(Up/Down) 9.6/8.9 dB
Line Attenuation(Up/Down) 14.1/22 dB
Output Power(Up/Down) 12.2/19.1 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile N/A
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/66
FEC Errors(Up/Down) 0/0


Μπορώ να κάνω κατι (πχ αλλαγη SNR ) για να κερδίσω σε ταχύτητα ? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παίζεις Online Και το Ping δεν ειναι βασικό κριτήριο ζήτα να φύγεις απο fast path,θα κερδίσεις 1-2 Mbit.

επίση ζήτα όσο πιο χαμηλό snr μπορεί να μπει,ιδανικά 6.

Παρ ολα αυτα ειναι αρκετά πεσμένα τα νούμερα για τέτοια στατιστικά.

 

Mε 22 Line Attenuation και 6αρι snr θα έπρεπε να εισαι κοντά 18Mbit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολύ. 

Κοιτα η περιοχη το ξερω κι απο αλλο παροχο κ γενικα σηκωνει μεχρι 12 το πολύ.. μου ειπε θα μπει καινουργια καμπινα ΟΤΕ μεσα στο 2017 ο τεχνικος σημερα. 

Θα τους πω για fastpath και SNR


Y.Γ .. μπορω να τους ζητησω καποια αναβαθμιση στην πολυκατοικια μου ή κατι τετοιο σε επιπεδο καλωδιων κτλπ ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολύ. 

 

Κοιτα η περιοχη το ξερω κι απο αλλο παροχο κ γενικα σηκωνει μεχρι 12 το πολύ.. μου ειπε θα μπει καινουργια καμπινα ΟΤΕ μεσα στο 2017 ο τεχνικος σημερα. 

 

Θα τους πω για fastpath και SNR

 

 

Y.Γ .. μπορω να τους ζητησω καποια αναβαθμιση στην πολυκατοικια μου ή κατι τετοιο σε επιπεδο καλωδιων κτλπ ? 

 

Καλά για την καμπίνα στο είπε μήπως και βάλεις VDSL , ο ΟΤΕ δεν δίνει από καμπίνα για ADSL,έχω δίπλα μου καμπίνα και τα ξέρω αυτά..για αναβάθμιση για καλώδια..και να ζητήσεις..δεν θα είναι τσάμπα...θα πρέπει να πληρώσεις το συνεργείο του ΟΤΕ.

 

Πάντως η γραμμή σου θα σταθεροποιηθεί μετά από 3-4 ημέρες και εγώ στη αρχή είχα 8-9 και τώρα φτάνω στα 11-12 με Attenuation 32.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να ζητήσεις με χρέωση βέβαια(εκτός κ αν έχεις φίλο με τα αντίστοιχα testers)να δεις πόση απώλεια έχεις απο τον κατανεμητή της πολυκατοικίας μέχρι το διαμέρισμα.

Κάτι άλλο όχι δεν θέλουν να κάνουν(πλην απο αναβάθμιση γραμμής-περιοχης,νεες πορτες κλπ κλπ)απλά σου λένε οτι μέχρι τόσο πας και τελειώνει το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά για την καμπίνα στο είπε μήπως και βάλεις VDSL , ο ΟΤΕ δεν δίνει από καμπίνα για ADSL,έχω δίπλα μου καμπίνα και τα ξέρω αυτά..για αναβάθμιση για καλώδια..και να ζητήσεις..δεν θα είναι τσάμπα...θα πρέπει να πληρώσεις το συνεργείο του ΟΤΕ.

 

Πάντως η γραμμή σου θα σταθεροποιηθεί μετά από 3-4 ημέρες και εγώ στη αρχή είχα 8-9 και τώρα φτάνω στα 11-12 με Attenuation 32.

η γραμμη παιζει οσο παιζει απο την αρχη εκτος αν καποιος σου αλλαξει margin.καλωδια δεν θα του αλλαξουν παρα μονο αλλο ζευγαρι αν εχει προβλημα αυτο.

 

Ευχαριστω πολύ. 

 

Κοιτα η περιοχη το ξερω κι απο αλλο παροχο κ γενικα σηκωνει μεχρι 12 το πολύ.. μου ειπε θα μπει καινουργια καμπινα ΟΤΕ μεσα στο 2017 ο τεχνικος σημερα. 

 

Θα τους πω για fastpath και SNR

 

 

Y.Γ .. μπορω να τους ζητησω καποια αναβαθμιση στην πολυκατοικια μου ή κατι τετοιο σε επιπεδο καλωδιων κτλπ ? 

nope δεν αλλαζουν καλωδια.μονο ο παροχος μπορει να δωσει βλαβη για να δωθει αλλο ζευγαρι που απλα μαλλον θα ειναι το ιδιο αφου ολοι παιζουν ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...