Προς το περιεχόμενο

i phone 6s vs i phone 7 camera


tsita78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους.ειμαι κατοχος αιφον 4 κ ηρθε η ωρα επιτελους να αλλαξω κινητο.με τοσα που εχω διαβασει για αναβαθμισεις κτλ κ εχοντας τοσα χρονια το ιδιο κινητο που αποδειχτηκε σκυλι νιωθω μονοδρομο την επιλογη αιφον κ παλι.αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι να εχει καλη καμερα απλα σαφως ,αλλα με εχουν προβληματισει για το αν αξιζει να ξοδευτω για το 7 η να παρω το 6ς.υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα στην καμερα?Επισης ειχα την ευκαιρια να παιξω λιγο με ενα 7αρι κ ειδα οτι δεν εχει πολλες επιλογες η καμερα του σε σχεση με αλλα κινητα κατι που με προβληματισε.καποια στιγμη σκεφτηκα κ το s7 αλλα ειδα οτι ειναι πιο ψυχρες οι φωτο που βγαζει κ μπερδευτηκα ακομη περισσοτερο.τι λετε λοιπον?εχετε να μου προτεινετε κ καποιο αλλο μηπως?ευχαριστω για τον χρονο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάζεις στην εξίσωση και το samsung S7 τότε δυσκολεύουν τα πράγματα ...

Σε σχέση με ένα 6s έχει και καλύτερη κάμερα και γενικά είναι καλύτερο

Μόνο αν σε ενδιαφέρει το iOS πας σε apple ...

Και στο θέμα χρημάτων κερδίζει η Samsung ...

Εξαρτάται τι θέλεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!διαβασα τα σχολια σας αλλα η αναποφασιστηκοτητα μου συνεχιζεται :)  εχει κανει καποιος αλλαγη απο ιος σε samsung k να μη το μετανιωσε?ημουν αναμεσα στα δυο κινητα αλλα ακουσα για κολληματα των samsung  κ για αυτο ειπα παλι να γυρισω προς αιφον.ειναι πανακριβα τα ατιμα κ για αυτο καθυστερω κ να αποφασισω γιατι σκοπευω να το εχω καιρο το κινητο οποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο Samsung θες να πας ; Αν θες το s7 είναι μια χαρά δε κολλάει καν, το πολύ πολύ μια στο τόσο που ούτε θα το καταλάβεις αφού βολευόσουν με το 4ρι. Και το iOS 10 κολλάει μια στο τόσο. Το λειτουργικό αλλάζει και μη φανταστείς τίποτα μεγάλες αλλαγές ίσα ίσα μπορεί να σου κάνει τη ζωή πιο εύκολη. Πάλι τα εικονίδια απ τις εφαρμογές πατάς και ανοίγουν. Όσο για κάμερα έχει πολύ πολύ καλή και με τις pro ρυθμίσεις ειδικά το shutter speed που φτάνει τα 10sec θα βγάζεις τη νύχτα πολύ ωραία τα τοπία. Έχει σίγουρα καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη και είναι σε διαστάσεις σχεδόν ίσο με το iPhone 7. Μπαταρία αφού βολευόσουν με το 4ρι μάλλον σου είναι υπεραρκετή και φορτίζει αστραπή αν το δουλεύεις πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το iOS 10 κολλάει μια στο τόσο. 

Μα σε παρακαλω τωρα να κολλαει το ios,τι πραγματα ειναι αυτα...Αφου μονο το android εχει κολληματα :D

 

Βασικα galaxy S7+nova launcher(που συμμαζευει τις εφαρμογες ομορφα και ωραια)και εισαι αρχοντας.

 

Ωραια τα iphone αλλα δυστηχως μονο στην μεγαλη κατηγορια των phablet ειναι πραγματικα ανταγωνιστικα.

 

Αν μιλαγαμε για iphone 7plus θα το προτεινα με τα 1000,αλλα το S7 ή ακομα καλυτερα το Htc 10,κοστιζουν 200ευρω σχεδον φθηνοτερα(κοινως περιπου 40-45%φθηνοτερα)απο το iphone 7 το 32αρι φυσικα(γιατι αν παμε σε παραπανω χωρο ανεβαινει η διαφορα)

 

Εγω παντως απο Iphone 6 σε galaxy s7 και δεν κοιταζω πισω σε iphone ,κυριως λογω του αυξημενου κοστους εδω στην Ελλαδα ,αλλα και φυσικα την ιδια την Apple να προσπαθει να σπρωξει τα μεγαλυτερα κινητα περισσοτερο.

Το htc 10 και κυριως το S7 εχουν το ιδανικο μεγεθος για χρηση με το ενα χερι. Αν σε φοβιζει το lag κοιτα το Htc 10 και δεν θα το μετανιωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους!Μια ακομη ερωτηση μου ειναι σχετικα με τις αναβαθμισεις που παιρνουν samsung k apple.μου ειπανε οτι τα πρωτα δεν θα μπορεσω να τα κρατησω οσο καιρο κρατησα αυτο που εχω τωρα.ισχυει κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους!Μια ακομη ερωτηση μου ειναι σχετικα με τις αναβαθμισεις που παιρνουν samsung k apple.μου ειπανε οτι τα πρωτα δεν θα μπορεσω να τα κρατησω οσο καιρο κρατησα αυτο που εχω τωρα.ισχυει κατι τετοιο?

Ναι ισχύει τα samsung s7 ή s7 edge υποστηρίζονται με αναβαθμίσεις για 2 χρόνια, θα πάρει το android nougat 7 τώρα άμεσα και μετά το android 8 σε ένα χρόνο ακριβώς και τέλος. Το iphone 7 θα παίρνει για 5 χρόνια ακόμα αναβαθμίσεις.

Απο κει και πέρα κατά τη γνώμη μου, πιστεύω ότι το λειτουργικό του s7 με το android nougat έχει φτάσει σε πολύ ανώτερο επίπεδο και πλέον το iOS θα το ακολουθεί και όχι το αντίστροφο που γινόταν παλιότερα. Όπως πχ έχει και υποστήριξη VR, μπορεις να εχεις δυο εφαρμογες ταυτόχρονα ανοιχτες κλπ κλπ τα οποία και να τα βάλει το iOS, το iphone 7 δεν έχει ούτε την κατάλληλη οθόνη ούτε το κατάλληλο μέγεθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να πάρεις το 7 αν θέλεις να κάνεις upgrade κι όχι downgrade από το 4.

To IOS μια χαρά υποστηρίζει split screen και φαίνεται αυτό στα IPADS ότι μπορεί. Στα κινητά δεν το κάνει επειδή είναι ανώφελο σε τόσο μικρές οθόνες. Ο επεξεργαστής του 7 ο Α10 είναι πανίσχυρος και μπορεί να τρέξει εφαρμογές του MAC! 

To 7 έρχεται με εγκατεστημένο MAC office , Garage Band και iMovie για να κάνεις μέχρι και επεξεργασία βίντεο.

iphone7a_zps1jlov0n3.jpg

 iphone7b_zpsuamuampj.jpg

 

Αυτό είναι upgrade που θα χαθείς ευχάριστα από την αρχή αν έρχεσαι από iphone 4. Ότι άλλο διαβάζεις είναι εικασίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις εφαρμογές που λες τις είχα και στο Iphone 4s και στο 6s που έχω τώρα και δε ξέρω για πόσο ακόμη θα το κρατήσω και δε θα πάω σε s7 edge που έχει λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις και σχεδόν μια ίντσα οθόνη παραπάνω. Τις εφαρμογές αυτές τις κατεβάζεις δωρεάν από το App Store καμία σχέση με αναβάθμιση αυτές οι εφαρμογές στο 7ρι.  Το μόνο που μπορεί να σου λείψει απ τη μετάβαση είναι το iMessage αν έχουν και όλοι οι φίλοι σου, εμένα χρησιμοποιούν το viber και το facebook messenger.

Όλα τα κινητά πλέον είναι εξίσου γρήγορα είτε τον επεξεργαστή τον λένε A10 είτε Exynos. 

Τέλος πάντων ας επιλέξει ο άνθρωπος μόνος του βλέποντας έστω μερικά βίντεο στο youtube. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!διαβασα τα σχολια σας αλλα η αναποφασιστηκοτητα μου συνεχιζεται :) εχει κανει καποιος αλλαγη απο ιος σε samsung k να μη το μετανιωσε?ημουν αναμεσα στα δυο κινητα αλλα ακουσα για κολληματα των samsung κ για αυτο ειπα παλι να γυρισω προς αιφον.ειναι πανακριβα τα ατιμα κ για αυτο καθυστερω κ να αποφασισω γιατι σκοπευω να το εχω καιρο το κινητο οποτε..

Πιο πιθανόν να κολλήσει κάποιο iPhone (6s, 7) παρά το s7 της Sammy οι top android συσκευές πλέον έχουν πολύ ανώτερη εμπειρία χρήσης από αυτές με iOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κ χρονια πολλα σε ολους!διαβασα τα σχολια σας αλλα η αναποφασιστηκοτητα μου συνεχιζεται :)  εχει κανει καποιος αλλαγη απο ιος σε samsung k να μη το μετανιωσε?ημουν αναμεσα στα δυο κινητα αλλα ακουσα για κολληματα των samsung  κ για αυτο ειπα παλι να γυρισω προς αιφον.ειναι πανακριβα τα ατιμα κ για αυτο καθυστερω κ να αποφασισω γιατι σκοπευω να το εχω καιρο το κινητο οποτε..

εγω ειχα iphone απο το 3 μεχρι και το 6s καθε χρονο αλαζα,πηρα το 7edge και απο τοτε ουτε θελω να τα δω τα iphone,κολληματα δεν εχω ,καμερα  (ηταν βασικη μου επιλογη) καμια σχεση με το 6s οπως και η οθωνη ,τοσο πολυ μου αρεσε που περιμενο να βγαλει η samsung το καινουριο ταμπλετ για να σουταρω και το ipad air2 που εχω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...