Προς το περιεχόμενο

Καθυστέρηση επίσκεψης από τεχνικό του ΟΤΕ - Ζητώ τη συμβουλή σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο με το ζευγος το αντιμετωπισα με λιγο διαφορετικό τρόπο στον οτε..

εχω forthnet προπληρωμένο 24αρι Και πηρα περισυ τηλεφωνο στον οτε κάπου μεσα Ιουλίου που έληγε της forthnet μήπως έχω καλύτερη ταχύτητα(πριν 4 χρονιά στην forthnet κατεβαζα με 1,1/s ενω τωρα με το ζορι 0,75/s και εχω ξενερώσει κάθε χρόνο μειώνετε η ταχυτητα)  και μου πε η κοπελα οτι δεν εχουν ζεύγος pstn αλλα isdn και μου βγάζε κατι κερατιάτικα να πληρώσω με 29 το μηνα  η να παω σε vdsl , αν ειχε λεει ζευγος θα πλήρωνα 23-24 

στέκει αυτο η σε χαζη υπαληλο έπεσα? αφου εχω ζευγος pstn στην forthnet ,εκτος αν ηθελε να σπρωξη vdsl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο με το ζευγος το αντιμετωπισα με λιγο διαφορετικό τρόπο στον οτε..

εχω forthnet προπληρωμένο 24αρι Και πηρα περισυ τηλεφωνο στον οτε κάπου μεσα Ιουλίου που έληγε της forthnet μήπως έχω καλύτερη ταχύτητα(πριν 4 χρονιά στην forthnet κατεβαζα με 1,1/s ενω τωρα με το ζορι 0,75/s και εχω ξενερώσει κάθε χρόνο μειώνετε η ταχυτητα)  και μου πε η κοπελα οτι δεν εχουν ζεύγος pstn αλλα isdn και μου βγάζε κατι κερατιάτικα να πληρώσω με 29 το μηνα  η να παω σε vdsl , αν ειχε λεει ζευγος θα πλήρωνα 23-24 

στέκει αυτο η σε χαζη υπαληλο έπεσα? αφου εχω ζευγος pstn στην forthnet ,εκτος αν ηθελε να σπρωξη vdsl 

 

Ναι, γίνεται.

 

και αλλα δεκαδες παραδειγματα.βλαβες που κλεινουν ευθυνη παροχου για να πληρωσει ο παροχος αλλα ο οτε ουτε καν το εφτιαξε και ειναι δικο του θεμα.πολα απο αυτα τα ξερει και η εεττ και κλασικα πραγματα.ενα προστιμο μετα απο 100 χρονια.

 

Ο ρυθμιστής κοιμάται όρθιος όπως έκανε πάντα. Ιδίως όμως τα τελευταία 4-5 χρόνια. Δεν θα αναφέρω τους λόγους, θα βγούμε πολύ off-topic :)

Το θέμα δεν είναι αν έφτιαξε η cosmote ή όχι την όποια βλάβη αλλά ο κωδικός ακύρωσης και τι γράφει.

Γιατί εμένα να δεις τι έχουν δει τα μάτια μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το ζευγος το αντιμετωπισα με λιγο διαφορετικό τρόπο στον οτε..

εχω forthnet προπληρωμένο 24αρι Και πηρα περισυ τηλεφωνο στον οτε κάπου μεσα Ιουλίου που έληγε της forthnet μήπως έχω καλύτερη ταχύτητα(πριν 4 χρονιά στην forthnet κατεβαζα με 1,1/s ενω τωρα με το ζορι 0,75/s και εχω ξενερώσει κάθε χρόνο μειώνετε η ταχυτητα)  και μου πε η κοπελα οτι δεν εχουν ζεύγος pstn αλλα isdn και μου βγάζε κατι κερατιάτικα να πληρώσω με 29 το μηνα  η να παω σε vdsl , αν ειχε λεει ζευγος θα πλήρωνα 23-24 

στέκει αυτο η σε χαζη υπαληλο έπεσα? αφου εχω ζευγος pstn στην forthnet ,εκτος αν ηθελε να σπρωξη vdsl 

Δεν στεκει εκτος αν εννοουσε οτι στο αστικο κεντρο που πεφτεις δεν υπαρχει pots Οριο για να σε βαλει το οποιο αν ειναι αληθεια απλα ειναι τραγικο.επισης το adsl over isdn παιζει χειροτερα απο το adsl over pots.

δεν υπαρχει χαλκος Pots χαλκος Isdn>ενα ζευγαρι χαλκου ειναι.το αν θα παιξει adsl over pots ή adsl over isdn ή δεν ξερω τι εχει να κανει σε τι dslam θα το κουμπωσεις.

Ναι, γίνεται.

 

 

Ο ρυθμιστής κοιμάται όρθιος όπως έκανε πάντα. Ιδίως όμως τα τελευταία 4-5 χρόνια. Δεν θα αναφέρω τους λόγους, θα βγούμε πολύ off-topic :)

Το θέμα δεν είναι αν έφτιαξε η cosmote ή όχι την όποια βλάβη αλλά ο κωδικός ακύρωσης και τι γράφει.

Γιατί εμένα να δεις τι έχουν δει τα μάτια μου...

 

ναι ειναι ενα τεραστιο θεμα απο μονο του με απειρα παραδειγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...