Προς το περιεχόμενο

Ποια τηλεόραση να πάρω?


makisko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ουτε καν....... Η 7000 κυριολεκτηκα ΄΄σιδερωνει΄΄ στο upscaling. δεν θα εχεις κανενα θεμα.

 

Και εγώ την KS7000 θέλω να πάρω...

Θα προσπαθήσω βέβαια αν μπορέσω να την βρω κοντά με κάποια από αυτές που έβαλα παραπάνω για να συγκρίνω...

Έτσι για να μου φύγει η απορία.

Πάντως με ξενερώνει λίγο το ότι φοράει Sharp Panel η 60άρα ενώ η 55" και η 65" φοράνε Samsung (την 65" δεν μπορώ να την "φτάσω" οικονομικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο και μόνο που παίζει συνέχεια καμμιά 12αρια ώρες τη μέρα σερί φτάνει....

Σωστα...Ετσι ακριβως...Συν οτι κατι χιλιαδες χερια πιτσιρικαδων,υποψηφιων πελατων,καθως και αλλων τρελαμενων,τις "βασανιζουν "σε καθημερινη βαση για να τσεκαρουν δυνατοτητες κλπ...Αξιζει μονο αν εχει εξακριβωμενα λιγες ωριτσες που την κανανε εκθεσιακη (πρεπει να ειναι καποιος πολυ τυχερος να το δει με τα ματια του αυτο) και αν υπαρχει σημαντικη εκπτωση στην τιμη της(πραγμα δυσκολο ειδικα αν εχει λιγες ωριτσες λειτουργιας στον παγκο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη που γράφω σε αυτό το θέμα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση

Αξίζει η αγορά τηλεόρασης εκθεσιακού μοντέλου, ποια τα μειονεκτήματα ;

Αν ήξερα πως δεν την έχουν πολλές ημέρες στην έκθεση (από κάποιον γνωστό στο κατάστημα), θα την έπαιρνα και θα τους έκανα και παζάρια.

Σε άλλη περίπτωση δεν θα ήθελα να πάρω εκθεσιακό μοντέλο που είναι 12 ώρες την ημέρα και για πολλές ημέρες σε λειτουργία.

Και με την ευκαιρία, κατά την παραλαβή στο σπίτι, πρέπει να κάνουμε καλό έλεγχο πριν υπογράψουμε...

Γνωστός μου παρέλαβε από μεγάλο κατάστημα σπασμένη τηλεόραση (LG 50") και ήταν τυχερός που κατάφερε και την αντικατέστησε γιατί την όταν την έβγαλε από το κουτί, είχε περάσει 1,5 μήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε καλα και αυτος...... 1,5 μηνα μετα ανοιξε το κουτι...?    ημαρτον..! 

 

εδω σου δινουν 7 μερες DOA.... αυτος δεν την ανοιξε να δει τι πηρε...?    αα σορρυ αλλα...

 

οντως ευτυχως που δεχτηκαν και την αλλαξαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε καλα και αυτος...... 1,5 μηνα μετα ανοιξε το κουτι...?    ημαρτον..! 

 

εδω σου δινουν 7 μερες DOA.... αυτος δεν την ανοιξε να δει τι πηρε...?    αα σορρυ αλλα...

 

οντως ευτυχως που δεχτηκαν και την αλλαξαν..

Τυχερός μεν...

"Άτυχος" δε, γιατί τον ειδοποίησαν για την αντικατάσταση περίπου ένα μήνα μετά...

Δύο ημέρες πριν τον ειδοποιήσουν, επειδή είχε απογοητευτεί, πήγε και αγόρασε άλλη ίδια και την πούλησε 500 ευρώ (μισή τιμή) σφραγισμένη στο κουτί της.

Τελοσπαντων, καλά είναι να ανοίγουμε, να βλέπουμε και μετά να υπογράφουμε για την παραλαβή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειναι να την ανοιγουμε εκεινη την στιγμη,εμενα μου στειλαν αλλο μοντελο αλλα το προβλημα ηταν οτι και στην παραγγελεια  το αλλο μοντελο γραψανε και εγω το υπεγραψα γιατι δεν το προσεξα ,ενα γραμμα διαφορα ηταν ολο και ολο απλα δεν ηταν curved kai 3d την πηγα κατευθειαν πισω και ναι εγινε ...ουτανα γιατι στην αρχη δεν δεχοντουσαν την αλαγη ,μετα μπηκε στην μεση καποιος υπευθυνος της lg που ηταν στο καταστημα και αφου μιλησε με τα κεντρικα δεχτηκαν να την αλαξουν (πρεπει να μεγαλωσα κατα μια 10ετια εκεινη την ημερα)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ την KS7000 θέλω να πάρω...

Θα προσπαθήσω βέβαια αν μπορέσω να την βρω κοντά με κάποια από αυτές που έβαλα παραπάνω για να συγκρίνω...

Έτσι για να μου φύγει η απορία.

Πάντως με ξενερώνει λίγο το ότι φοράει Sharp Panel η 60άρα ενώ η 55" και η 65" φοράνε Samsung (την 65" δεν μπορώ να την "φτάσω" οικονομικά).

 Ε και...η sharp φτιαχνει καταπληκτικά πανελ... H 60αρα 7000 παιζει απίστευτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που το rtings κατ εμέ δεν είναι και τόσο αξιόπιστο. Επιβεβαίωσε τα παραπάνω λεγόμενα μου. Οι διαφορές είναι ελάχιστες έως μηδαμινές. Και η sharp τα πήγε πολύ καλά. Βέβαια η j6300 έχει απλό va ενώ η 7000 έχει psa ultra clear με τελείως διαφορετική τοπολογία φίλτρων και οπίσθιου. Εκεί οι διαφορές είναι πολύ μικρές καθώς στα Premium οι επιδόσεις είναι ψηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που το rtings κατ εμέ δεν είναι και τόσο αξιόπιστο. Επιβεβαίωσε τα παραπάνω λεγόμενα μου. Οι διαφορές είναι ελάχιστες έως μηδαμινές. Και η sharp τα πήγε πολύ καλά. Βέβαια η j6300 έχει απλό va ενώ η 7000 έχει psa ultra clear με τελείως διαφορετική τοπολογία φίλτρων και οπίσθιου. Εκεί οι διαφορές είναι πολύ μικρές καθώς στα Premium οι επιδόσεις είναι ψηλά.

Ίσως έχεις δίκιο...

Άλλο η 6300 και άλλο η 7000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κατέληξα στην Sony KD65XD7505 τελικά.
Απέκλεισα την 60KS7000 λόγω Sharp Panel, λόγω κακής ποιότητας κατασκευής (το πλαστικό ξεκολλάει στο πίσω μέρος, το έχουν δει ακόμη και σε καταστήματα) και λόγω υπερκορεσμού χρωμάτων (η Sony έχει πιο φυσικά χρώματα και είναι και 65" ίντσες).

Επίσης απέκλεισα και τις LG γιατί από κανέναν δεν έχω ακούσει καλό λόγο.

Τις επόμενες ημέρες θα γίνει η αγορά.
Σας ευχαριστώ !!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέληξα στην Sony KD65XD7505 τελικά.

Απέκλεισα την 60KS7000 λόγω Sharp Panel, λόγω κακής ποιότητας κατασκευής (το πλαστικό ξεκολλάει στο πίσω μέρος, το έχουν δει ακόμη και σε καταστήματα) και λόγω υπερκορεσμού χρωμάτων (η Sony έχει πιο φυσικά χρώματα και είναι και 65" ίντσες).

Επίσης απέκλεισα και τις LG γιατί από κανέναν δεν έχω ακούσει καλό λόγο.

Τις επόμενες ημέρες θα γίνει η αγορά.

Σας ευχαριστώ !!!!!

 

Αν και συχνά προτείνω sony εδώ κάνεις λάθος.Η ks7000 είναι πολύ καλύτερη τηλεόραση από την xd75.η xd750 είναι ένα mid range μοντέλο με ips panel 100hz (το panel είναι lg ή auo).χωρίς dimming νομίζω,κάτι που μετράει πολύ σε 65 ίντσες.η ποιότητα κατασκευής της είναι κακιστη για τα δεδομένα της Sony και πολύ πιθανό χειρότερη από την ks7000.

 

Επίσης μην υποτιμάς την sharp στα panels.όσο για τις LG Led,μείνε μακριά τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα λογικά κλείνω και εγώ την 55ks7000.

Μπήκε όμως και μια σφήνα από γνωστό μου που ασχολείται με οπτικοακουστικά η LG EG910v.

Και αν και τα 200 + είναι ένα μεγάλο πρόβλημα παρόλα αυτά θα ήθελα την γνώμη σας.

Χρίση ελληνικά κανάλια η κοπέλα μου, εγώ μόνο Kodi και ίσως στο μέλλον βάλω στο laptop steam και το συνδέσω με το desktop για να streamaρω κάνα wither 3 κτλ.  Αποσταση 2.5m - 3m.

 

παπάκια, δυστυχώς η 55 ks7000 υπάρχει μόνο σε εκθεσιακό κομμάτι

Επεξ/σία από syban
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας παιδιά. Lg65 uh850v (1300 ευρώ) η

Samsung 65 ks8000 (2100 ευρώ); Πιο πολύ για gaming κ μετά ταινίες. Επίσης μου έγινε μια προσφορά για LG 65 oled e6v στα 2599 με soundbar δώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...