Προς το περιεχόμενο

Μου την εχει δωσει η Forthnet Nova Να παω wind ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο 12 χρονια και εχοντας το πακετο triple play 24αρι  με τα αθλητικα στα 42€ ,σκεπτομαι να φυγω γιατι

1) Μου την εδωσε με το Novago αυτο που κανανε

2) Οι ταχυτητες ειναι συνηθως στο 9 και σπανια πανε στο 14-16 και πολλες φορες σερνεται στα online video

3) Δινουν σε αλλους προσφορες καλυτερες απο οτι μoυ δινουν και αρνουνται να τις δωσουν σε μενα 

Θελω να βαλω vdsl και δε θελω να τους δωσω αλλα 10€ 

 

 

 

Βλεπω οτι η Wind εχει στα 25ε vdsl

Πρoγράμματα   Μηνιαίο συνολικό κόστος λύσης

26.53

wind_logo.png WIND BroadBand Τρέχουσα προσφορά: Δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης για νέα γραμμή. Κόστος νέου ρούτερ 20€ (προαιρετική αγορά) Διάρκεια Δέσμευσης
24 μήνες     18.00

analisi_question.png

wind_logo.png Mobile 60' Τέλη Ενεργοποίησης/ Απενεργοποίησης 3.03€       3.03wind_logo.png Σύνδεση VDSL Δώρο οι πρώτοι 3 μήνες. Τέλη Ενεργοποίησης 20€. Η τιμή ισχύει για νέους συνδρομητές. Για υπάρχοντες συνδρομητές η τιμή είναι 7,50€.       5.50

 

 

Απο ΝΟΒΑ βλεπω μονο μονο τον ενα αγωνα τη βδομαδα του πρωταθληματος

αλλα μαλλον θα το βλεπω με αλλο τροπο

 

Αξιζει τον κοπο ?

 

Στον ΟΤΕ δεν παω με τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1) Μου την εδωσε με το Novago αυτο που κανανε

2) Οι ταχυτητες ειναι συνηθως στο 9 και σπανια πανε στο 14-16 και πολλες φορες σερνεται στα online video

3) Δινουν σε αλλους προσφορες καλυτερες απο οτι μoυ δινουν και αρνουνται να τις δωσουν σε μενα 

 

Ε ναι.Απαράδεκτοι.Έπρεπε να βλέπουν από μία συνδρομή δέκα άτομα.

Την ίδια ταχύτητα θα έχεις όπου και αν πας.Με 9 να σου σέρνεται αποκλείεται ,κάτι άλλο παίζει.

Το ίδιο κάνουν όλες οι εταιρείες.Αν κάνεις αίτηση φορητότητας,τότε παίρνεις την καλύτερη προσφορά.

 

Στην wind είμαι εγώ,μετά από χρόνια HOL,λόγω εξευτελιστικά καλύτερης προσφοράς.Εν τέλει,καλύτερα να μην μετέφερα τη γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια 10 ατομα ?

Ειχα το novago στο tablet και το κινητο και τωρα πρεπει μονο στο ενα και να μη βλεπει καποιος αλλος στο σπιτι κλπ κλπ

χτες πηγα να δω τον αγωνα στην τηλεοραση κανονικα (χωρις να ειμαι και σε κινητο ) και ηταν κλειδωμενος και επρεπε να μπω στο site να στειλω σημα κλπ

Να πανε να πιασουν τις καφετεριες που εχουν ολα πειρατικα και να μη παιδευουν τον κοσμο

Με vdsl δε νομιζω να εχω τις ιδιες ταχυτητες


βλεπω και αυτη την προσφορα

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/?gclid=CjwKEAiA-rfDBRDeyOybg8jd2U4SJAAoE5XqJFUU9qNJDQkheSb48qM2URNfxM-WnvbhIdWUSben-RoCjWzw_wcB

 

Vdsl με 22ε το μηνα για 3 μηνες και μετα 27ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν αλλαχτει τα Kv σε σενα?απο εκει και περα οποιο παροχο και να βαλεις αμα εχεις Kv Θα παρεις απο εκει και θα παρεις σε ολους τους παροχους την ιδια ταχυητητα αφου το kv αρα και το dslam ειναι του οτε.


επισης στατιστικα γραμμης.μπορει ολα τα προβληματα να ειναι εξω στο δικτυο στον χαλκο μπορει το προβλημα να ειναι και καπου σε σενα.πχ να μην εχεις φιλτρακι σε ενα τηλεφωνο ή σε ενα συναγερμο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Να πανε να πιασουν τις καφετεριες που εχουν ολα πειρατικα και να μη παιδευουν τον κοσμο

 

αντε υστερα να μην καταφυγεις σε πειρατικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3) Δινουν σε αλλους προσφορες καλυτερες απο οτι μoυ δινουν και αρνουνται να τις δωσουν σε μενα 

 

Αν θέλεις να παραμείνεις στη NOVA, πάρε τους τηλ και ζήτα να μιλήσεις με το Τμήμα Αποσυνδέσεων (ή κάπως έτσι), αν έχεις κατοχυρώσει το δικαίωμα να φύγεις χωρίς να πληρώσεις πρόστιμο. Μίλα μαζί τους και πες τους ότι φεύγεις για "χ" λόγους (εγώ επικαλέστηκα οικονομικούς λόγους και έλλειψη χρόνου) και ποια είναι η προβλεπόμενη διαδικασία διακοπής (δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη-αλλά έτσι για να το παίξεις λίγο άσχετος). Αν θέλεις τους λές ότι θα πας COSMOTE TV για να βλέπεις Champions League.

 

Πιστεύω ότι θα σου κάνουν άμεσα αντιπροσφορά και ίσως καλύτερη κι από αυτή που έχεις τώρα. Εννοείται βέβαια ότι θα σε δεσμεύσουν για 1-2 χρονάκια πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το κάνουν όλοι αλλά 15 χρόνια πελάτης το να πρέπει να απειλησω για να πάρω καλύτερη τιμή από έναν που είναι καινούριος δε μου αρέσει. Επίσης τη Nova την ανοίγω μια φορά την εβδομάδα για έναν αγώνα οπότε η διαφορά τιμής 55€ με 27 είναι πολύ μεγάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl για να ξέρες αν είσαι πάνω απο 1000 μέτρα απο το αστικό παίρνεις απο kv του οτε κι συν 20 ευρώ ενεργοποιηση vdsl 

το ίδιο θέμα είχε ένας φιλος με forthnet και του εκαν καλυτερh προσφορα με vdsl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το κάνουν όλοι αλλά 15 χρόνια πελάτης το να πρέπει να απειλησω για να πάρω καλύτερη τιμή από έναν που είναι καινούριος δε μου αρέσει. Επίσης τη Nova την ανοίγω μια φορά την εβδομάδα για έναν αγώνα οπότε η διαφορά τιμής 55€ με 27 είναι πολύ μεγάλη

δυστυχως αυτο ισχυει παντου.ο καινουριος πελατης εχει τα περισσοτερα οφελη και μερικες φορες παιρνεις αυτα τα οφελη ειτε αμα πεις οτι θα διακοψεις ειτε αμα κανεις ανανεωση συμβολαιου με χ δεσμευση.επισης θα μπορουσες να αλλαξεις πακετο και να βγαλεις Nova και να βαλεις πχ vdsl αν υπαρχει υποστηριξη.

vdsl για να ξέρες αν είσαι πάνω απο 1000 μέτρα απο το αστικό παίρνεις απο kv του οτε κι συν 20 ευρώ ενεργοποιηση vdsl 

το ίδιο θέμα είχε ένας φιλος με forthnet και του εκαν καλυτερh προσφορα με vdsl 

αν εχουν αλλαχτεΙ τα kv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το κάνουν όλοι αλλά 15 χρόνια πελάτης το να πρέπει να απειλησω για να πάρω καλύτερη τιμή από έναν που είναι καινούριος δε μου αρέσει. Επίσης τη Nova την ανοίγω μια φορά την εβδομάδα για έναν αγώνα οπότε η διαφορά τιμής 55€ με 27 είναι πολύ μεγάλη

Εγώ είχα νόβα από την πρώτη στιγμή, δηλαδή από εποχής filmnet. Η μοναδική προσφορά που μου έκαναν ποτέ ήταν το 2011 όταν έπρεπε να μεταφέρουν όλο το πελατολόγιο τους από το αναλογικό στο ψηφιακό σήμα. Πέρυσι τους έγραψα κανονικά και διεκοψα την συνδρομή, ακριβώς λόγω της απαράδεκτης συμπεριφοράς προς τους παλιούς πελάτες. Από την μέρα που διεκοψα μου τηλεφωνούν ανελλιπώς κάθε μηνα για να μου προσφέρουν τις super dooper υπηρεσίες και τιμοκατάλογους τους. Ένα ματς που θέλω να δω τη βδομάδα πάω και το βλέπω με την παρέα μου σε ένα καφέ... Και τέλος.

Ας το κάνουν pay per view με λογικές τιμές και τότε τα ξαναλέμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως για ενα αγωνα τη βδομαδα που βλέπω για 8 μηνες πρεπει να δινω μαζι με vdsl 55e το μηνα

Γιατι να μη δινω 27,5 και να μου μενουν τα αλλα 27,5 στην τσεπη ή να πηγαινω για καφε

Κανονικα και η νοβα και ο οτε επρεπε να εχουν και pay per view πχ με 2ε τον αγωνα

Λιγοι διαθετουν πλεον 100ε το μηνα για να βλεπουν αγωνες

 

Επισης μου την ειχε δωσει αυτο με το novago που δεν μπορουσες να δεις με τη συνδεση σου σε μερος χωρις wifi και επρεπε να εχεις 2 κινητα και να κανεις το ενα wifi hotspot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις μέρες στην ίδια αναζήτηση είμαι κ εγώ. Μετά από κάποια χρόνια σε nova 3ple play, νομίζω ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω την τηλεόραση της nova την οποία και δεν παρακολουθώ πλέον (συνέβαλε σε αυτό κ ο αποκωδικοποιητής τους) και να μεταβώ στην προσφορά της wind με τα 22 ευρώ το μήνα. Αφού α) δεν χρειάζεται αλλαγή modem, κωδικών β) δεν θα επηρεαστεί η ταχύτητα γ) δεν παρακολουθώ άλλο τους αγώνες ή τα ντοκιμαντέρ δ) φθηνότερη τιμή ε) διάβασα και τις απόψεις σας στο παρόν thead, θα τολμήσω την αλλαγή.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως για ενα αγωνα τη βδομαδα που βλέπω για 8 μηνες πρεπει να δινω μαζι με vdsl 55e το μηνα

Γιατι να μη δινω 27,5 και να μου μενουν τα αλλα 27,5 στην τσεπη ή να πηγαινω για καφε

Κανονικα και η νοβα και ο οτε επρεπε να εχουν και pay per view πχ με 2ε τον αγωνα

Λιγοι διαθετουν πλεον 100ε το μηνα για να βλεπουν αγωνες

 

Επισης μου την ειχε δωσει αυτο με το novago που δεν μπορουσες να δεις με τη συνδεση σου σε μερος χωρις wifi και επρεπε να εχεις 2 κινητα και να κανεις το ενα wifi hotspot

καπου σε εχασα.πως θα δεις Novago αν δεν εισαι στο ιντερνετ?αν ειναι για ενα δυο αγωνες δεν εχει νοημα να βαλεις καν και δεν απευθυνεται σε αυτους ενα τετοιο πακετο οπως και τα αντιστοιχα απο ote,hol.

Εγώ είχα νόβα από την πρώτη στιγμή, δηλαδή από εποχής filmnet. Η μοναδική προσφορά που μου έκαναν ποτέ ήταν το 2011 όταν έπρεπε να μεταφέρουν όλο το πελατολόγιο τους από το αναλογικό στο ψηφιακό σήμα. Πέρυσι τους έγραψα κανονικά και διεκοψα την συνδρομή, ακριβώς λόγω της απαράδεκτης συμπεριφοράς προς τους παλιούς πελάτες. Από την μέρα που διεκοψα μου τηλεφωνούν ανελλιπώς κάθε μηνα για να μου προσφέρουν τις super dooper υπηρεσίες και τιμοκατάλογους τους. Ένα ματς που θέλω να δω τη βδομάδα πάω και το βλέπω με την παρέα μου σε ένα καφέ... Και τέλος.

Ας το κάνουν pay per view με λογικές τιμές και τότε τα ξαναλέμε.

δυστυχως αυτο ισχυει παντου οχι μονο στο χωρο του ιντερνετ.ακομα και σε ασφαλιστικη το εχω πετυχει.και η απαντηση ηταν οτι η προνομιακη τιμη ειναι για νεους συνδρομητες.

Αυτές τις μέρες στην ίδια αναζήτηση είμαι κ εγώ. Μετά από κάποια χρόνια σε nova 3ple play, νομίζω ήρθε η ώρα να αποχαιρετήσω την τηλεόραση της nova την οποία και δεν παρακολουθώ πλέον (συνέβαλε σε αυτό κ ο αποκωδικοποιητής τους) και να μεταβώ στην προσφορά της wind με τα 22 ευρώ το μήνα. Αφού α) δεν χρειάζεται αλλαγή modem, κωδικών β) δεν θα επηρεαστεί η ταχύτητα γ) δεν παρακολουθώ άλλο τους αγώνες ή τα ντοκιμαντέρ δ) φθηνότερη τιμή ε) διάβασα και τις απόψεις σας στο παρόν thead, θα τολμήσω την αλλαγή.  :-)

αν και θα προτιμουσα καμια αλλη εταιρεια παρα την wind εν τουτοις σε οποιο παροχο και να πας ζητησε 6 margin γιατι οι περισσοτεροι παροχοι δεν το εχουν απο Default.βεβαια και στην forthnet θα βρεις προγραμμα 2play αντι 3play

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...