Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, cameranek είπε

με ελεγχο και αποθηκευση απλα βλεπεις αν ειναι οκ ή οχι .

ΔΕΝ κανεις υποβολη μια αιτηση που δεν εγκρινεται .

Αν δεν εχεις ενεργη αιτηση , κανεις οποτε θες αλλη

Να το ξεκαθαρισουμε?

Μπορω να διαγραψω μια ενεργη αιτηση που δεν εγκρινεται? Ποιος ο λογος να την κραταω?

Αρα μετα θα ειμαι ελευθερος να ξανακανω οποτε θελω χωρις να περιμενω 6 μηνες?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cameranek είπε

εχεις ενεργη αιτηση; μπορεις να βαλεις μια φωτο σαν την δικια μου να καταλαβω, γιατι καπου τα εχεις μπερδεψει

Αν τα ειχα ξεμπερδεμενα δε θα ρωτουσα τωρα. Ωστοσο το ερωτημα μου ειναι απλο.

Δημιουργω μια αιτηση, βλεπω οτι δεν εγκρινεται και τη διαγραφω. Μπορω να ξανακανω μετα απο 1 μηνα ή πρεπει να περιμενω 6 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cameranek είπε

μπορεις να βαλεις μια φωτο σαν την δικια μου να καταλαβω

 

Μα αυτο που ρωτησα ειναι απλο. Δεν εχει νοημα να βγαλω φωτο γιατι δεν ειναι προσωποποιημενο, ειναι γενικο. Τι ισχυει για ολους θελω να μαθω.

Οπου "διαγραφω" στο ερωτημα βαλε "ακυρωνω", νομιζω αυτο ειναι το σωστο ρημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αιτηση κλειδωνει για 6 μηνες. ΔΕΝ μπορεις να κανεις κατι, μονο τροποποιηση. Γενικα και αοριστα δεν γινετε δουλεια ετσι. Αν δεν λες ακριβως αυτο που θες, δεν μπορω να μαντευω. Λοιπον αν δεν δω φωτο οπως εβαλα εγω, δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν ξερω τι εχειες κανει. Απλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, cameranek είπε

η αιτηση κλειδωνει για 6 μηνες. ΔΕΝ μπορεις να κανεις κατι, μονο τροποποιηση. Γενικα και αοριστα δεν γινετε δουλεια ετσι. Αν δεν λες ακριβως αυτο που θες, δεν μπορω να μαντευω. Λοιπον αν δεν δω φωτο οπως εβαλα εγω, δεν μπορω να βοηθησω γιατι δεν ξερω τι εχειες κανει. Απλα πραγματα

Tωρα που το ξανακοιταξα ναι, δεν υπαρχει επιλογη ακυρωσης απο το χρηστη. Υπαρχει ομως επιλογη ανακλησης, που υποθετω ειναι το ιδιο. Παντως αυτο που μου λες ειναι οτι απο τη στιγμη που δημιουργεις μια αιτηση αυτη κλειδωνει για 6 μηνες, ok αποσαφηνιστηκε. Δεν εχω κανει κατι ιδιαιτερο, απλα δημιουργια αιτησης. Πιο απλο δε γινεται 🙂

Το αλλο που μενει να αποσαφηνιστει ειναι, ποιος ο λογος να ξανακανεις σε 6 μηνες απο τωρα οταν δε θα εχουν προλαβει οι νεες φορ. δηλωσεις, και το κεα θα διαβασει τα ιδια ακριβως στοιχεια (εισοδηματα, τοκους κλπ)?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει μεγαλη διαφορα :D 

αν απλα ειχες κανει ελεγχο και αποθηκευση, και ΟΧΙ υποβολη που εκανες, θα μπορουσες τωρα να κανεις αλλη αιτηση οποτε θα ηθελες. Τωρα αν δεν εχεις εισοδημα για 6μηνο και η αιτηση βλεπει, τοτε πας στο δημο με τα χαρτια που θα σου πουνε και τα σβηνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cameranek είπε

αν απλα ειχες κανει ελεγχο και αποθηκευση, και ΟΧΙ υποβολη που εκανες, θα μπορουσες τωρα να κανεις αλλη αιτηση οποτε θα ηθελες.

Μα δεν εκανα υποβολη. Δημιουργια αιτησης μόνο και μετα το εκλεισα.

Ανακληση τι σημαινει?

kea-mar-2.png

3 λεπτά πριν, cameranek είπε

Τωρα αν δεν εχεις εισοδημα για 6μηνο και η αιτηση βλεπει, τοτε πας στο δημο με τα χαρτια που θα σου πουνε και τα σβηνουν.

Οχι, θα υπαρχει εισοδημα. Αρα λοιπον περιμενω την επομενη δηλωση την ανοιξη ή οποτε ειναι, μηπως και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, cameranek είπε

τωρα που εβαλες φωτο καταλαβα. θα πατησεις αποθηκευση , και θα δεις τι θα σου βγαλει. ΜΗΝ πατησεις οριστικοποιηση .

Δηλαδη αν πατησω  "αποθηκευση" μπορει να μου βγαλει κατι διαφορετικο απο το image που εβαλα στη προ-προηγουμενη σελιδα και λεει οτι δεν εγκρινεται λογω "μηδενικου μηνιαιου ποσου εισοδηματικης  ενισχυσης"?

Αν πατησω "ανακληση" το 6μηνο δε θα ισχυει?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, cameranek είπε

πατα βρε αποθηκευση να δουμε τι γινετε :D 

Δεν αλλαξε κατι. Απλα σου λεει απο κατω τι ακριβως να συμπληρωσεις απο τα ασυμπληρωτα (οικ.κατασταση, email, iban, τηλ.κατοικιας, κινητο). Eνας περιττος κοπος δηλαδη, απ τη στιγμη που εχεις απορριφθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, cameranek είπε

τι ποσο σου βγαζει; 

και συμπληρωσε οτι λειπει

Ειπαμε, ισχυει ο πινακας που εβαλα στη προ-προηγουμενη σελιδα.

Γιατι να κατσω να συμπληρωσω σε μια αιτηση που εχει ηδη απορριφθει λογω εισοδηματος?

Τι εννοεις 'τι ποσο μου βγαζει'?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...