Προς το περιεχόμενο

Redmi 4 VS Redmi 4 Prime/Pro


SuPerMaNrE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

pro = 9 ωρες on screen time, 3μερες + . Αρα να πας στο απλό για μια ωρα παραπάνω δεν λέει... 

τες πα δική σου επιλογή!!!!!!

Πραγματικά , με κάνατε να το ξανασκέφτομαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά , με κάνατε να το ξανασκέφτομαι. :)

Αν είναι να την κρατήσεις τη συσκευή, δώσε τα 25€ για να μην ξαναχρειαστει να δώσεις λεφτά για άλλη συσκευή για μια διετία τουλάχιστον ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να την κρατήσεις τη συσκευή, δώσε τα 25€ για να μην ξαναχρειαστει να δώσεις λεφτά για άλλη συσκευή για μια διετία τουλάχιστον ;)

Νομίζω πως έχεις ένα point :D

Όσο περνάει ο καιρός, οι εφαρμογές θα γίνονται πιο απαιτητικές όπως και οι σελίδες στο ίντερνετ.Άρα θα χρειάζονται καλύτερο επεξεργαστή και μεγαλύτερη ραμ για να τρέξουν.

Αυτό εννοείς φίλε μου; 

Αν ναι, τότε πράγματι πρέπει να πάρω το πριμε :) :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το 4αρι παιδιά και είναι τέλειο να ξέρετε. Ότι ακριβώς μου χρειαζόταν.

Έχω μία ερώτηση με την rom που μου έβαλαν. Μου ήρθε το κινητό με china πειραγμενη και κάναμε αίτημα για ξεκλείδωμα και αφού έγινε αυτό , μου είπαν ότι θα μου βάλουν την global.Έτσι και έγινε. Έχει ελληνικά, όλα οκ κανένα πρόβλημα. Βλέπω όμως στο about phone αυτό το CN.Ρώτησα τον προγραμματιστή που μου πέρασε την ρομ και μου είπε να μη βλέπω το cn.Δε σημαίνει πως το cn είναι κινέζικο. Τι λέτε;

 

Βάζω φωτό σε δύο λεπτά .

Εδώ

.

εδω

post-343469-0-58485800-1484602325_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το 4αρι παιδιά και είναι τέλειο να ξέρετε. Ότι ακριβώς μου χρειαζόταν.

Έχω μία ερώτηση με την rom που μου έβαλαν. Μου ήρθε το κινητό με china πειραγμενη και κάναμε αίτημα για ξεκλείδωμα και αφού έγινε αυτό , μου είπαν ότι θα μου βάλουν την global.Έτσι και έγινε. Έχει ελληνικά, όλα οκ κανένα πρόβλημα. Βλέπω όμως στο about phone αυτό το CN.Ρώτησα τον προγραμματιστή που μου πέρασε την ρομ και μου είπε να μη βλέπω το cn.Δε σημαίνει πως το cn είναι κινέζικο. Τι λέτε;

 

Βάζω φωτό σε δύο λεπτά .

Εδώ

.

 

εδω

Πες του να σου βαλει την τελεταια εκδοση(8.1.4.0)αυτη ειναι η παλια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του να σου βαλει την τελεταια εκδοση(8.1.4.0)αυτη ειναι η παλια

πάλι θα είναι china ;

Αυτή μου κάνει.Η 8.1.4 που είχα πριν (κινέζικη) μου έτρεχε πιο πολύ την μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάλι θα είναι china ;

 

Αυτή μου κάνει.Η 8.1.4 που είχα πριν (κινέζικη) μου έτρεχε πιο πολύ την μπαταρία.

China ειναι.

Δεν ξερω αν υπαρχει στην κοινοτητα κατι για Ελληνικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα, πρόκειται να βγεί;

Βασικά, τι κερδίζω με την global έναντι αυτής που έχω δεν έχω καταλάβει.

post-330623-0-71805300-1484605500_thumb.jpg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλες και φίλοι,

η τελική απόφαση πάρθηκε.Ή το ένα ή το άλλο κινητό του τίτλου.Το θέμα είναι ποιο.

Τις διαφορές τους, για να μην ψάχνετε, σας τις γράφω παρακάτω.

Εξωτερικά είναι πανομοιότυπα.

(Τα  καλύτερα χαρακτηριστικά είναι του Πριμε)

 

1.RAM. 2 GB vs 3 GB

2.Snapdragon 430 vs Snapdragon 625

4. FHD vs HD

 

Αυτό που με ενδιαφέρει πάρα πολύ είναι η μπαταρία που είναι ίδια και στα 2 τηλέφωνα σε χωριτικότητα.Το θέμα είναι πιο την καταναλώνει πιο γρήγορα.Πιστεύω πως μεγαλύτερη ανάλυση συνεπάγεται περαιτέρω κατανάλωση. Να σημειώσω πως η ραμ δε με ενδιαφέρει και τόσο πολύ.Από τη στιγμή που έχω 2 δε με νοιάζει.Επίσης, να σημειώσω πως βρίσκω τα κινητά με τη χρηματική διαφορά των 25 ευρώ το ένα από το άλλο.Δεν έχω θέμα να τα δώσω , απλά σκέφτομαι για την μπαταρία.

Σε αυτό το άρθρο , όπου έχει και βίντεο για την κριτική που κάνει ο τύπος, αναφέρεται πως η μπαταρία του πριμε είναι απίστευτη και πως αυτός ο τύπος έχει πάθει την πλάκα του.Και αναρωτιέμαι εγώ, αν στο πριμε είναι τόσο καλή, τότε στο απλό θα είναι ό,τι καλύτερο έχει βγει ποτέ.

Άρθρο http://www.gizchina.com/2016/12/06/xiaomi-redmi-4-prime-review/

Σε αυτήν τη σύγκριση που παραθέτω παρακάτω βλέπετε ακριβώς το δίλημμα μου

Σίγουρα είναι γρηγορότερο το πριμε.Για την μπαταρία δείτε λίγο προς το τέλος του βίντεο.Σε μισή ώρα του κανονικού πέφτει 2% και του πριμε πέφτει 3%.Μικρή η διαφορά για μισή ώρα ,αλλά αν το κάνουμε για το 100% βγαίνει ότι του κανονικού θα κρατήσει 1500 λεπτά ενώ του άλλου 1000 λεπτά.Η διαφορά έγκειται στα 500 λεπτά που είναι 500/60 = 8 ώρες περίπου.

Τι λέτε;

***Μετά από αυτά, τι χρώμα λέτε να πάρω; Σε ποιο χρώμα δε θα φαίνεται πολύ το μαύρο πλαίσιο που έχει η οθόνη;Σίγουρα στο μαύρο, αλλά στα άλλα θα είναι καλό; Τι λέτε;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...