Προς το περιεχόμενο

Μας κλεβει COSMOTE??


mar10s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβαλα μια καρτα εχθες (κυριακη) των 10Ε.. παιρνω τηλ 1330 και παταω  το 1 για να ακουσω το μενου επιλογων.. στο τελος χωρις να εχω επιλεξει κατι μου λεει (το΄χουμε θα σας ενημερωσουμε με γραπτο μνμ) και βαλανε οτι να΄ναι  :mad: :mad: :mad: :mad:

 

παιρνω τηλ 13838 για να τους το πω.. μου λεει ενταξει θα σας στειλουμε τα λεφτα πισω εαν δεν εχει γινει χρηση του πακετου (χωρις ενιμερωση με μνμ,, απλα παιρνω καθε 3 και λιγο 1314 για να δω αν μου στειλανε τα λεφτα) :shifty:

 

σημερα μεσημερι ξανα τηλ 13838 για να δω τη εγινε..

τα λεω παλι απο την αρχη, μου λεει να περιμενω να το κοιταξει και μετα απο λιγο μου το κλεινουν ετσι απλα...

 

η καρτα ηταν για ατομο που δεν ηθελα να εκτεθω και οπως ειπα (δεν πρεπει να γινει χρηση του πακετου)

του ειπα να μη παρει τηλ μεχρι να δουμε τη θα γινει...

 

ΤΩΡΑ!! αν η COSMOTE το εκανε αυτο σε 1.000.000 ατομα πχ. Χ 7Ε που εκανε το πακετο???? (εγω τα βγαζω 7 εκ ευρω, μπορει να κανω και λαθος)

 

 

Τη θεωρειται αυτη η πραξη και εγω θα'πρεπε να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ φιλε ακου τι εκανε σε εμενα η cosmote εχει απο 25 δεκεμβρη και τωρα απο αρχες ιανουαριου με τραβαει 1Ε για ιντερνετ χωρις τα δεδομενα κινητης να ειναι ανοιχτα, τους εχω παρει 5 φορες τηλεφωνο  λενε δεν ειναι απο εμας το προβλημα κατηγορουν την συσκευη μου και οι ανθρωποι απλα πασχουν, πραγματικα δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση απο την cosmote με εφαγε και 3Ε απο την καρτα μου, ευτηχως με εβαλε μια ασφαλεια λεει να μην τραβαει το ιντερνετ, δεν το παραδεχονται και δεν φτιαχνουν τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ φιλε ακου τι εκανε σε εμενα η cosmote εχει απο 25 δεκεμβρη και τωρα απο αρχες ιανουαριου με τραβαει 1Ε για ιντερνετ χωρις τα δεδομενα κινητης να ειναι ανοιχτα, τους εχω παρει 5 φορες τηλεφωνο  λενε δεν ειναι απο εμας το προβλημα κατηγορουν την συσκευη μου και οι ανθρωποι απλα πασχουν, πραγματικα δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση απο την cosmote με εφαγε και 3Ε απο την καρτα μου, ευτηχως με εβαλε μια ασφαλεια λεει να μην τραβαει το ιντερνετ, δεν το παραδεχονται και δεν φτιαχνουν τιποτα

Ναι γιατι εκει πονταρουν αυτοι οτι κανενας δε θα πει τιποτα για ενα ευρω... αλλα οταν το κανουν σε πολλους το ενα ευρω μετατρεπεται σε μια περιουσια... ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΕΦΤΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι τιποτα αλλο ειπα να παω σε αλλη εταιρεια (wind, vodafone) και ζητανε 30Ε για να με κανουν το ιδιο νουμερο απο cosmote (πριν 2 μηνες ηταν δωρεαν λενε) στην εταιρεια τους  και απο την στιγμη βεβαια που το πηρε ο οτε την cosmote   λεω παει αυτο ηταν, θα χαλασει και η cosmote  η μονη εταιρεια που ηταν λιγο αξιοπιστη απο τις αλλες

 

αν εχεις χρονο διαβασε λιγο και το θεμα μου αναλυτικα    http://www.insomnia.gr/topic/633072-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-cosmote-%CE%AE-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι τιποτα αλλο ειπα να παω σε αλλη εταιρεια (wind, vodafone) και ζητανε 30Ε για να με κανουν το ιδιο νουμερο απο cosmote (πριν 2 μηνες ηταν δωρεαν λενε)

Κάνε την αίτηση online, κι εγώ στην αρχή είχα πάει σε κατάστημα και μου ζήτησαν 30€ αλλα ας την κανεις ηλεκτρονικά σου ζητάνε 10€ τα οποία στα επιστρέφουν δίνοντας σου μια ισόποση κάρτα χρόνου ομιλίας, συν ότι έρχεται με κούριερ σπίτι σου και δεν χρειάζεται να τρέχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ φιλε ακου τι εκανε σε εμενα η cosmote εχει απο 25 δεκεμβρη και τωρα απο αρχες ιανουαριου με τραβαει 1Ε για ιντερνετ χωρις τα δεδομενα κινητης να ειναι ανοιχτα, τους εχω παρει 5 φορες τηλεφωνο  λενε δεν ειναι απο εμας το προβλημα κατηγορουν την συσκευη μου και οι ανθρωποι απλα πασχουν, πραγματικα δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση απο την cosmote με εφαγε και 3Ε απο την καρτα μου, ευτηχως με εβαλε μια ασφαλεια λεει να μην τραβαει το ιντερνετ, δεν το παραδεχονται και δεν φτιαχνουν τιποτα

Είχα ίδιο πρόβλημα.

χωρίς να κάνω καμμία ενέργεια μου ήρθε μύνημα για χρέωση 1 ευρώ(έλεγε το μνμ ότι μπήκα με χρέωσαν δεδομένα)κάτι που δεν έκανα ποτέ.

μίλησα με cosmote,μου επέτρεψαν το ποσόν(αιτιολογία δήθεν πρόβλημα)σύν μου πρόσφεραν κάποια δωρεάν Mb για μια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δυστηχως μου εδωσαν απο τα 3Ε μονο το 1Ε  γιατι υπηρχε λεει χρεωση μεγαλη,  εγω τις πρωτες μερες νομιζα οτι ειναι τιποτα δωρο για το 4g εε και λεω ας κανω ενα speed test εκει εφαγε τα πολλα mb  μετα οταν πιασαμε αρχες ιανουαριου μεχρι και σημερα ακομα με χρεωνει, με εβαλε αυτο την ασφαλεια που λενε οτι για να ενεργοποιησω πρεπει να στειλω στο ιντερνετ πακετο, αλλα ερχεται το μυνημα οτι τελειωσαν τα δωρεαν mb και τετοια καθε μερα πραγμα το οποιο σημαινει οτι αν δεν ηταν αυτος ο τροπος να κλεισει τοτε θα ειχα φαει ποσες καρτες  και ακομα αυτοι λενε οτι ειναι η συσκευη σου πως γινεται λεω αφου ειναι κλειστος ο διακοπτης, λεει δεν εχει σημασια ειναι ψηφιακος δεν ειναι κουμπι στο κηνιτο,  και λεω αν κανω επαναφορα στα εργοστασιακα; λενε δεν ειναι φορματ αυτο δεν θα γινει τιποτα, λεει ξερω καλυτερα απο σενα. Σημερα εστειλα αυτο το μυνημα το end day ελπιζω να εκλεισε τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται οτι κλεβουν. Τα ιδια κι εμενα 2-3 φορες αυτο με τα δεδομενα(1ευρω) κι επισης ο λογαριασμος μου οτε τηλ. και ιντερνετ ενω ειναι στανταρ 50 ευρω με 3 ωρες κινητα(ουτε μια ωρα δεν καταναλωνω) και τις τελευταιες φορες μου ρχεται παντα 52 ευρω. Βαλε σε αλλα ποσα εκατομμυρια κοσμο γινεται αυτο.. 2? 3?  χ 2 ευρω, βαλε αλλα 5-6.000.000 ευρω κλεψιμεικα εκτος τις κλεψο-τιμες που εχουν ετσι κι αλλιως..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι,   τελικα εβαλα  αυτο το end day-> 1333   οπως με ειπε κι αυτη στο καταστημα  και ελπιζω να μην με ξανα ενοχλησει ή αν δω να φευγει χωρις λογο παλι ποσο απο την καρτα μου εχω φυγει με 1000 απο την cosmote  γιατι εγω το λεω τωρα που το πηρε ο ΟΤΕ θα χαλασει και η cosmote η μονη εταιρεια που ηταν ποιο αξιοπιστη απ οτι οι αλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι να ναι,   τελικα εβαλα  αυτο το end day-> 1333   οπως με ειπε κι αυτη στο καταστημα  και ελπιζω να μην με ξανα ενοχλησει ή αν δω να φευγει χωρις λογο παλι ποσο απο την καρτα μου εχω φυγει με 1000 απο την cosmote  γιατι εγω το λεω τωρα που το πηρε ο ΟΤΕ θα χαλασει και η cosmote η μονη εταιρεια που ηταν ποιο αξιοπιστη απ οτι οι αλλες

Πάντα του ΟΤΕ ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το θέμα δεν είναι αποκλειστικά του ΟΤΕ /wind /Vodafone πολλές φορές φταίμε και εμείς που αρκετές φορές δεν βλέπουμε τη άδειες δίνουμε στις εφαρμογές, πχ κατέβασα widget καιρού που χωρίς να πάρω χαμπάρι είχε άδεια να ανοίγει τα δεδομένα οπότε ήθελε και τελικά αυτός ήταν ο ένοχος που προσπαθούσε να συνδεθεί και με χρεώνε 1-1 ευρώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι λιγο δυσκολο να σε χρεωνει για internet χωρις να το χρησιμοποιεις. Κατι αντιστοιχο ειχε γινει και σε εμενα με μια εφαρμογη που ειχα κατεβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Επειδή γνωρίζω καλά τον τηλεπικοινωνιακό χώρο, αυτό που έχω να προτείνω σε όσους αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα ή άλλα με τις τηλεπικοινωνιακές τους υπηρεσίες, αν δεν βρίσκουν άμεσα λύση με τον πάροχό τους και αρχίζει ο εξευτελισμός του πελάτη ... ας προχωρήσουν σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, να δουν πώς στρώνουν οι κ.λοι άμεσα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα στην παρέα,

 

Επειδή γνωρίζω καλά τον τηλεπικοινωνιακό χώρο, αυτό που έχω να προτείνω σε όσους αντιμετωπίζουν τέτοια προβλήματα ή άλλα με τις τηλεπικοινωνιακές τους υπηρεσίες, αν δεν βρίσκουν άμεσα λύση με τον πάροχό τους και αρχίζει ο εξευτελισμός του πελάτη ... ας προχωρήσουν σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, να δουν πώς στρώνουν οι κ.λοι άμεσα. ;)

Εγώ να σου κάνω μια ερώτηση?

Αν εγώ κατεβάσω 10 εφαρμογές και απλά επειδή επειδή απλά πατάω επόμενο και δεν βλέπω τι άδειες δίνω δεν φταίει κανένας παροχος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...