Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για επόμενη αναβάθμιση στο PC


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενε λιγο να παρεις εναν ξεκλειδωτο i3 που εχει σε single core perfomance επιδοσεις σαν i7 και σαν 4 core σαν i5 και θα ειναι κατω απο 200 ευρω ο συγκεκριμενος με υποστηριξει DDR4 2400mhz. Best Value for Money

Απάντηση σε αυτό ήταν ;) Μου έβγαλε VFM τον i3 στα 200€ έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Σκέφτομαι σιγά σιγά να κάνω κάποιες αναβαθμίσεις στο hardware του υπολογιστή μου.

Ενδιαφέρομαι για αναβαθμίσεις με βάση το gaming κυρίως.

Πρόσφατα αγόρασα την κάρτα γραφικών MSI RADEON RX 480 8GB θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου προτείνετε κάποια πράγματα για να αγοράσω.

Κάτω κάτω θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες του υπολογιστή σχετικά με το τι περιέχει αυτή τη στιγμή.

Επίσης κατά τη γνώμη σας καλύτερα να πήγαινα για intel τους καινούργιους που βγήκαν ή για AMD που θα βγουν σε λίγο καιρό?

Ευχαριστώ.

 

 

Με την AMD να φέρνει ολοκαίνουρια πλατφόρμα μετά από 5+ χρόνια στην αγορά και να υπόσχεται ανταγωνισμό σε όλα τα επίπεδα.

 

Με την AMD να φέρνει VEGA μέσα στο επόμενο τρίμηνο> ?

 

Με τις τιμές των Intel να είναι στον θεό  και με τους νέους της επεξεργαστές να μην διαφέρουν από τους παλαιούς.

 

Με την Intel να έχει χαζέψει και να ζητάει 200€ για διπύρηνο ξεκλείδωτο CPU.

 

Με τις τιμές των παλαιών AMD , των μεγάλων που υποστηρίζει η πλατφόρμα σου, να μην έχουν πέσει ακόμα σε τιμή ... λόγω επερχόμενης άφιξης των ZEN , ενώ θα έπρεπε.

 

Αυτή είναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ περίοδος να αγοράσεις Hardware !!!!

Το μόνο που ίσως να σε συνέφερε να κάνεις είναι να ψάξεις για κάποια πολύ πολύ καλή ευκαιρία για FX 8350/8370 στα μεταχειρισμένα.

 

Επίσης η ψύκτρα σου δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο αν θες κλόκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...