Προς το περιεχόμενο

COSMOTE TV – Δοκιμάζοντας την υβριδική πλατφόρμα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 επισης σου γαμαει την ταχυτητα και την ποιοτητα της συνδεσης στο ιντερνετ... 

 

Λογικό. Και μια ταινία με κακής ποιότητας stream να δεις τα ιδια αποτελέσματα θα έχεις και θα πονέσουν και τα ματάκια σου. Και μην μου πεις θα την κατεβάσεις από torrent γιατί όση ώρα θα κατεβάζεις πάλι το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίζεις απλά εκεί χάνετε και η αμεσότητα δηλαδή τώρα θέλω, τώρα το βλέπω. 

 

 Χαχαχα hybrid και πρασινα αλογα φιλε μου!!!!

Τιποτα δεν αλλαξε!!!!Ολες αυτες οι υπηρεσιες τις ειχα κι οταν ηταν απλα το ονομα ote tv!!!!Απλα δεν ενημερωναν τον κοσμο!!!!Τωρα εγινε cosmote και διαφημιζουν τα on demand και replay tv σαν νεα υπηρεσια αλλα ειναι ενα ψεμα!!!!Ενα μαρκετινγκ κολπο για να μαζεψουν νεους πελατες και να πουν οτι και καλα μαζι με την cosmote κατι αλλαξε!!!!Τους τα ειπα ολα αυτα στο (οπως κι αλλοι πολλοι) στο προφιλ τους στο facebook και δεν απαντουσαν!!!!Οταν ειχα παει περσι κι εκανα συμβολαιο στον ote,κανεις δεν με ενημερωσε για τις υπηρεσιες αυτες.Δικαιουμουν εκεινη τη περιοδο μαλιστα (σαν νεος συνδρομητης) και να βαλω το ote go μαζι κι ουτε κι αυτο μου ειπαν στο καταστημα!!!Μου ειπαν οτι για να βαλω το ote go θα πρεπει να κανω και συνδεση κινητου συμβολαιου!!!Ευτυχως που ο τεχνικος που ηρθε για την εγκατασταση με ενημερωσε πληρως οτι με ενα καλωδιο ethernet μπορω να εχω ολες αυτες τις υπηρεσιες και μου το εφτιαξε!!!Πηρα επι τοπου τα κεντρικα και οντως μου ειπαν οτι δικαιουμουν δωρεαν την υπηρεσια ote go και μου το συνδεσαν!!!!Με ενημερωσαν και για το ethernet και τους ειπα οτι το εχω φτιαξει ηδη,ας ειναι καλα ο τεχνικος και με ρωτησαν γιατι δεν με ενημερωσαν απο το καταστημα και τους απαντησα,ε,να μη προωθησουν συνδεσεις κτλ;!!!!Φανταστειτε τι κοροιδια μας ταιζουν ολες αυτες οι υπηρεσιες κι αν καποιος δεν ενημερωνεται,δεν το ψαχνει απο μονος του,τρωμε το παραμυθι και ειμαστε και ευχαριστημενοι!!!!ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ!!!!!

 

Φίλε για να το έχεις από πέρυσι σημαίνει ότι σου άρεσε η υπηρεσία, πράγμα που δεν μας έγραψες στο κατεβατό σου. Προφανώς και ήθελες μόνο επίδειξη να κάνεις!!! Γι'αυτό κι εγώ για να σε τονώσω λίγο παραπάνω για το κατόρθωμα σου θα σου πω ότι είσαι ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι και κορόιδα που δεν ψαχτήκαμε!!! Εύγε  

Επεξ/σία από polteris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικό. Και μια ταινία με κακής ποιότητας stream να δεις τα ιδια αποτελέσματα θα έχεις και θα πονέσουν και τα ματάκια σου. Και μην μου πεις θα την κατεβάσεις από torrent γιατί όση ώρα θα κατεβάζεις πάλι το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίζεις απλά εκεί χάνετε και η αμεσότητα δηλαδή τώρα θέλω, τώρα το βλέπω. 

 

 

Φίλε για να το έχεις από πέρυσι σημαίνει ότι σου άρεσε η υπηρεσία, πράγμα που δεν μας έγραψες στο κατεβατό σου. Προφανώς και ήθελες μόνο επίδειξη να κάνεις!!! Γι'αυτό κι εγώ για να σε τονώσω λίγο παραπάνω για το κατόρθωμα σου θα σου πω ότι είσαι ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι και κορόιδα που δεν ψαχτήκαμε!!! Εύγε  

Δεν το ειπα σε καμια περιπτωση για να το παιξω εξυπνος.Θυμωσα απλα μαζι τους γιατι δεν μ'αρεσει η κοροιδια τους!Αλλα εσυ βλεπω δεν εχεις IQ (και φαινεται που δεν ψαχτηκες) για να καταλαβεις οτι το ειπα ειρωνικα γι'αυτους και σε καμια περιπτωση δεν εννοουσα τους αλλους κοροιδα.Μεγαλα παιδια ειμαστε,μυαλο για τα αυτονοητα εχουμε!!!Οσο για το ote tv ''κυριε εξυπνε'' το εβαλα σε προσφορα περσι μονο το family pack (για τις ελληνικες ταινιες ολο το 24ωρο που εχει πιο πολυ και τα παιδικα για την κορη μου να χαζευει που και που) με 10 ευρω το μηνα!!!!

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειπα σε καμια περιπτωση για να το παιξω εξυπνος.Θυμωσα απλα μαζι τους γιατι δεν μ'αρεσει η κοροιδια τους!Αλλα εσυ βλεπω δεν εχεις IQ (και φαινεται που δεν ψαχτηκες) για να καταλαβεις οτι το ειπα ειρωνικα γι'αυτους και σε καμια περιπτωση δεν εννοουσα τους αλλους κοροιδα.Μεγαλα παιδια ειμαστε,μυαλο για τα αυτονοητα εχουμε!!!Οσο για το ote tv ''κυριε εξυπνε'' το εβαλα σε προσφορα περσι μονο το family pack (για τις ελληνικες ταινιες ολο το 24ωρο που εχει πιο πολυ και τα παιδικα για την κορη μου να χαζευει που και που) με 10 ευρω το μηνα!!!!

 

 

OK φίλε μου. Εγώ δεν έχω IQ κι εσύ δεν θέλεις να το παίξεις έξυπνος. Για την υπηρεσία θα μας πεις πως σου φάνηκε ή θα μας πεις και τι αμάξι έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό. Και μια ταινία με κακής ποιότητας stream να δεις τα ιδια αποτελέσματα θα έχεις και θα πονέσουν και τα ματάκια σου. Και μην μου πεις θα την κατεβάσεις από torrent γιατί όση ώρα θα κατεβάζεις πάλι το ίδιο πρόβλημα θα αντιμετωπίζεις απλά εκεί χάνετε και η αμεσότητα δηλαδή τώρα θέλω, τώρα το βλέπω. 

 

 

Φίλε για να το έχεις από πέρυσι σημαίνει ότι σου άρεσε η υπηρεσία, πράγμα που δεν μας έγραψες στο κατεβατό σου. Προφανώς και ήθελες μόνο επίδειξη να κάνεις!!! Γι'αυτό κι εγώ για να σε τονώσω λίγο παραπάνω για το κατόρθωμα σου θα σου πω ότι είσαι ΤΙΤΑΝΟΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και όλοι οι άλλοι είμαστε άσχετοι και κορόιδα που δεν ψαχτήκαμε!!! Εύγε  

Προσωπικα ποτε δεν ειχα το τωρα το θελω να το δω. αν δεν ηταν ο πατερας μου με την λατρεια του προς τον ΟΤΕ / COSMOTE ουτε για φτυσιμο δεν θα τους ειχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

OK φίλε μου. Εγώ δεν έχω IQ κι εσύ δεν θέλεις να το παίξεις έξυπνος. Για την υπηρεσία θα μας πεις πως σου φάνηκε ή θα μας πεις και τι αμάξι έχεις?

Χαχαχα :-D  δεν εχω αμαξι.Ειμαι στην αναζητηση ακομα!Ξερεις κανα καλο φτηνο;

Τωρα για την υπηρεσια.Δεν ξερω βρε παιδια τι λετε εσεις,αλλα εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.Μια χαρα παιζουν ολα απ'οσο βλεπω.Φυσικα on demand δεν το εχω τσεκαρει καθως δεν με ενδιαφερει να νοικιαζω-αγοραζω ταινιες απο ote tv γιατι ειναι κι αυτο κοροιδια!!! :-D Η τηλεοραση και το replay tv παντως μια χαρα παιζουν.

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουραστηκα με την γκρίνια για τα πάντα σε αυτήν την χώρα. Δεν υποχρεώνει κανείς κανέναν να βάλει συνδρομητική. Και επειδή λόγω επαγγέλματος έχω βάλει άπειρα δορυφορικά συστήματά και των δυο παρόχων (και όχι μόνο!!) τόσα χρόνια έχω βαρεθεί να βλέπω κόσμο που δεν έχει ιδέα τι αγοράζει και γιατί. Ξεχάσατε μάλλον πολύ γρήγορα τα 70άρια τον μήνα που είχε φτάσει η Nova με τα HD κανάλια έξτρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tαχυτητα οτε στην περιοχη μου 5-7mbps αν παει να φτασει τα 7mbps κανω παρτυ,επισης πολλες αποσυνδεσεις τους εχω παρει τηλ πολλες φορες μεχρι εκει δινουν στην περιοχη μου. Πληρωνω 45ε το διμηνο κ ληγει η προσφορα σε μερικες μηνες για φουλ πακετο κ δεν συγκινουντε,για τους σημερινους μισθους φουλ πακετο 45ε που το εκανα πριν δυο χρονια ειναι πλεον ακριβο ,οποτε παει κ ο οτε ,οσο για ιντερνετ αλλου αλλωστε δεν συγκινηθηκε να φτιαξει την περιοχη γιατι να συγκινηθω ωστε να παραμεινω σε αυτον . 

  Α οσο για τον οτε τβ μονο ποδοσφαιρο ,οποτε αν εχετε να προτεινετε κατι για να βλεπω ποδοσφαιρο μου λετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δινω ενα 60αρι το μηνα(μαζι με τους φορους 10% tv και 5% double play) αλλα εχω καθαρη 50αρα ταχυτητα με download 5.4mb και ote tv cinema pack με σκληρο δισκο που δουλευει αψογα μαζι με το ote go στο κινητο/tablet.Στη nova εδινα 40 ευρω για το αντιστοιχο πακετο αλλα με 24mb και κατεβαζα με 4mb οποτε δωρο αδωρο με ειχε βγει η παναγια με το χαλια internet κολλαγαν τα παντα.Ο ote ειναι αξιοπιστος οταν πληρωνα 24mb επιανα 21 οταν πληρωνα 30 επιανα 30.Επισης χρειαζομαι κατι περνω τηλεφωνο σε δευτερολεπτα μιλαω με καποιον υπαλληλο.Στη nova επιανα 45 λεπτα καθε φορα στο τηλεφωνο και παλι ακρη δεν εβγαζα.Οποτε στην περιπτωση μας ειναι οτι πληρωνεις περνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πιστεύω ότι το cosmotetv είναι μία αρκετά καλή υπηρεσία για τηλεόραση. Δεν θα μιλήσω για τιμές καθώς ο κάθε ένας μας το βλέπει διαφορετίκα το θέμα αυτό. Το μεγάλο μου παράπονο μόνο από την υπηρεσία του cosmotetv είναι το cosmotetvGo το οποίο, για χρήση για υπολογιστή, είναι απλά τραγικό. Δεν ξέρω πως είναι η εφαρμογή για tablets και κινητά, αλλά για σταθερό υπολογιστή είναι απίστευτα δυσλειτουργικό με πολλά error και κολλήματα. Δεν έχω εμπειρία απο άλλες ανάλογες υπηρεσίες εκτός οτε αλλά νομίζω ότι θα μπορούσαν να το κάνουν πολύ καλύτερο και user friendly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι υβριδικές υπηρεσίες δίνουν σίγουρα πρόσθετη αξία, ιδίως σε κινηματογραφικό περιεχόμενο, καθώς ... οι ταινίες οι οποίες προβάλλονται από τα κανάλια του ΟΤΕ είναι το λιγότερο απαράδεκτες. Η δωρεαν τηλεόραση βάζει νεότερες ταινίες!!!! 

Για να μπορέσουν να "κονομήσουν" και από το payTV το περιεχόμενο των κινηματογραφικών καναλιών θα το χαρακτήριζα ΤΡΑΓΙΚΟ!!!! (αν ήταν δωρεάν τα κινηματογραφικά κανάλια, απλά θα ήταν κακό). 

Το replayTV είναι μία πολύ ωραία προσθήκη, καθώς το χρησιμοποιώ συχνά για να δω μπας και έβαλαν καμία ταινία που να βλέπεται τις τελευταίες 2 μέρες (συνήθως φυσικά απογοητεύομαι!!) 

 

Το επόμενο τραγικό είναι το GO. Να το περιορίσουμε στους συνδρομητές ..χμμ ..είμαι συνδρομητής ΟΤΕ ΤV γιατί πρέπει να είμαι και COSMOTE ???? Το συγκεκριμένο θα έπρεπε να διαφημίζεται σαν υπηρεσία της cosmote και όχι της TV. 

 

Συμπερασμα: 

Αν δεν είχα το συμβόλαιο θα το είχα ξηλώσει από τον πρώτο μήνα. Αξίζει αποκλειστικά και μόνο για τα αθλητικά, άντε και 1-2 κανάλια δοκιμαντερ που δεν έχει η NOVA. Για ταινίες... πεταμένα λεφτά!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

κυριοι καλησπερα σας, υστερα απο αναβαθμιση σε hybrid η ποιοτητα εικονας ειναι πλεον μαυρα χαλια.Σαν να βλεπω ελευθερο καναλι SD. Ο τεχνικος δε μπορεσε να εντοπισει κατι και εριξε την ευθηνη στην παλαιοτητα της τηλεορασης(σ.σ. 2010 LG LCD 42") καθοτι οπως ανεφερε δεν ειναι LED αλλα LCD. Στο τμημα εξυπηρετησης πελατων εκαναν σαν να ακουγαν πρωτη φορα το περιστατικο και μου προσεφεραν δωρεαν αντικατασταση αποκοδικοποιητη.

 

ξερει κανεις κατι να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Χαχαχα hybrid και πρασινα αλογα φιλε μου!!!!

Τιποτα δεν αλλαξε!!!!Ολες αυτες οι υπηρεσιες τις ειχα κι οταν ηταν απλα το ονομα ote tv!!!!Απλα δεν ενημερωναν τον κοσμο!!!!Τωρα εγινε cosmote και διαφημιζουν τα on demand και replay tv σαν νεα υπηρεσια αλλα ειναι ενα ψεμα!!!!Ενα μαρκετινγκ κολπο για να μαζεψουν νεους πελατες και να πουν οτι και καλα μαζι με την cosmote κατι αλλαξε!!!!Τους τα ειπα ολα αυτα στο (οπως κι αλλοι πολλοι) στο προφιλ τους στο facebook και δεν απαντουσαν!!!!Οταν ειχα παει περσι κι εκανα συμβολαιο στον ote,κανεις δεν με ενημερωσε για τις υπηρεσιες αυτες.Δικαιουμουν εκεινη τη περιοδο μαλιστα (σαν νεος συνδρομητης) και να βαλω το ote go μαζι κι ουτε κι αυτο μου ειπαν στο καταστημα!!!Μου ειπαν οτι για να βαλω το ote go θα πρεπει να κανω και συνδεση κινητου συμβολαιου!!!Ευτυχως που ο τεχνικος που ηρθε για την εγκατασταση με ενημερωσε πληρως οτι με ενα καλωδιο ethernet μπορω να εχω ολες αυτες τις υπηρεσιες και μου το εφτιαξε!!!Πηρα επι τοπου τα κεντρικα και οντως μου ειπαν οτι δικαιουμουν δωρεαν την υπηρεσια ote go και μου το συνδεσαν!!!!Με ενημερωσαν και για το ethernet και τους ειπα οτι το εχω φτιαξει ηδη,ας ειναι καλα ο τεχνικος και με ρωτησαν γιατι δεν με ενημερωσαν απο το καταστημα και τους απαντησα,ε,να μη προωθησουν συνδεσεις κτλ;!!!!Φανταστειτε τι κοροιδια μας ταιζουν ολες αυτες οι υπηρεσιες κι αν καποιος δεν ενημερωνεται,δεν το ψαχνει απο μονος του,τρωμε το παραμυθι και ειμαστε και ευχαριστημενοι!!!!ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ!!!!!

μπορει απλα να φταει το καταστημα που πηγες, να μη σε ενημερωσαν....οχι ολοκληρος ο οτε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...