Προς το περιεχόμενο

Μαλακτικά ρούχων


Θεkλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύετε στα μαλακτικά ρούχων; Αν ναι, ποιό χρησιμοποιείτε;

 

Το ερώτημα προκύπτει - όσο καιρό έπλενα μόνος μου τα ρούχα, δεν είχα βάλει ποτέ. Δεν εβρισκα ιδιαίτερα σκληρά τα ρούχα. Ουτε γαριαζαν (μάλλον). Σίγουρα το απορρυπαντικό μόνο του μύριζε καλύτερα. Εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα συμπαθώ γιατί νιώθω ότι αφήνουν μια γλίτσα και με ενοχλούν τα έντονα αρώματα. 'Εχω όμως Cajoline και Lenor γιατί ο άντρας νομίζει ότι του κάνουν τα ρούχα απαλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση που μόλις βγαίνεις απ' το ντους και πέφτεις σε φρεσκοστρωμένο κρεββάτι με σεντόνια/μαξιλαροθήκες τέντα στο Lenor είναι για τον ύπνο ό,τι τα προκαταρκτικά για το σεξ και αν δε το βλέπετε αυτό έχετε πεθάνει μέσα σας.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε στα μαλακτικά ρούχων; Αν ναι, ποιό χρησιμοποιείτε;

 

Το ερώτημα προκύπτει - όσο καιρό έπλενα μόνος μου τα ρούχα, δεν είχα βάλει ποτέ. Δεν εβρισκα ιδιαίτερα σκληρά τα ρούχα. Ουτε γαριαζαν (μάλλον). Σίγουρα το απορρυπαντικό μόνο του μύριζε καλύτερα. Εμπειρίες;

Τρισμέγιστη υπαρξιακή ανησυχία μέσ τα μεσάνυχτα.

Δεν έχω λεφτά για μαλακτικό και πέφτω για ύπνο χωρίς τέτοιες σκοτούρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και έναν χρόνο έχω καταλήξει σ'αυτό εδώ:

 

0063435_GR01408A___0_3.jpg

Καταλαβαίνω αμέσως την διαφορά στα ρούχα αν δεν βάλω το μαλακτικό. Βγαίνουν και πιο σκληρά και με πολύ λιγότερο άρωμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαζα το Quanto Κύθηρα. Φανταστικό άρωμα, σαν το ταλκ που βάζουν στα μωρά, και άφηνε ωραία αίσθηση.

 

Να το δοκιμάσετε οπωσδήποτε!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TA ΛΑΤΡΕΥΩ!!! H μαμά μου δε χρησιμοποιούσε ποτέ, αλλά όταν πήρα δικό μου πλυντήριο, και με τον ενθουσιασμό του πρωτάρη, πήρα 3 μαλακτικά σε προσφορά με διαφορετικά αρώματα, βρήκα τον παράδεισο. Απαλότητα, όμορφο άρωμα και φρεσκάδα.

 

Θεkλα, έχεις όντως πολύ ελεύθερο χρόνο για να ανοίγεις τέτοια thread, αλλά πάλι κι εγώ έχω πολύ ελευθερο χρόνο για να απαντάω #yolo  :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζηλευω τον θεκλα ...

πρέπει να εχει απειρο χρόνο για να τον απασχολούν τέτοια θέματα, ειδικά από το παρελθον.

Οχι. Απλά γυρίζω απο τη δουλεια στις 17.00 και δεν ξυνω τα @@ μου απο τις 15.30.

 

Αν απαντά στην απορία σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα τα καινουρια απορρυπαντικα εχουν κατι απο μαλακτικο μεσα γιατι μυριζουν ωραια τα ρουχα και μαλακωνουν.μιλαω για τις καψουλες ΑΡΙΕΛ 3 σε 1.οταν χρησιμοποιω τετοια δεν βαζω. αλλα επειδη παντα εχω και καποιο υγρο απορρυπαντικο σπιτι οταν πλενω  με αυτο βαζω μαλακτικο συνηθως Lenor μπλε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα συμπαθώ γιατί νιώθω ότι αφήνουν μια γλίτσα και με ενοχλούν τα έντονα αρώματα. 'Εχω όμως Cajoline και Lenor γιατί ο άντρας νομίζει ότι του κάνουν τα ρούχα απαλά.

Ε αυτό πιστεύω και εγώ!! :P μάλλον ειναι λόγω των διαφημίσεων όταν ήμασταν παιδιά...

 

μύθος ειναι δηλαδή; τα ρούχα που πλένει η μαμά μου πάντως πάντα μυρίζουν ωραία και ειναι μαλακά (και τα δικά μου αν τα φέρω) στο σπίτι μου ειναι πάντα στεγνά ξηρά άοσμα ρούχα ... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...