Προς το περιεχόμενο

2 εργασιες σε Python


Giannis Xaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας,χρειαζομαι βοηθεια σε 2 εργασιες για τη σχολη σε γλωσσα Python..Οι εργασιες ειναι οι παρακατω:

 

 

1======Γράψτε ένα πρόγραμμα το οποίο παίρνει σαν είσοδο μία λίστα 
και μετακινεί τα μηδενικά στοιχεία στο τέλος της λίστας, 
χωρίς να αλλάζει την σειρά των άλλων στοιχείων.
 
 
2=====Γράψτε ένα πρόγραμμα το οποίο να βρίσκει τους 
αριθμούς Harshad μέχρι το 1000. Επιπλέον, 
επιστρέφει τους αριθμούς που το γινόμενο των 
ψηφίων τους διαιρεί τον ίδιο τον αριθμό.
 
Ευχαριστω!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ευχαριστούμε και εμείς για την προτίμηση

 

Τις απαντήσεις θέλεις να σου τις στείλουμε ή να τις δημοσιέυσουμε εδώ

.

Επεξ/σία από Giannis Xaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει καποιος ασχοληθει με την πρωτη και εχει κανει καποιον κωδικα παρακαλω αν γινεται να μου τον στειλει!

 

Αν δε δείξεις δείγμα ότι προσπάθησες, μάλλον δε θα βοηθήσει κάποιος.

 

Ξεκίνα βήμα-βήμα και ρωτάς όπου κολλάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ευκολο να μου τις στειλετε.Σας ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια!

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις μια και είσαι νέο μέλος στο φόρουμ αλλά το φόρουμ μπορεί να σου διαθέσει έναν εξεταστικάκια. Αντί να σου στείλουμε την άσκηση και να την παραδώσεις εσύ οπότε σε ένα πιθανό έλεγχο από τον καθηγητή να μην ξέρεις να την εξηγήσεις και να κοπείς, έρχεται και δίνει κάποιος άλλος για εσένα.

 

Πήραμε την ιδέα από τους αυτοφοράκιες και δημιουργήσαμε σιγά-σιγά αυτή την υπηρεσία. Πλέον έχουμε πολυπληθή εξειδικευμένη ομάδα ατόμων με γνώσεις πάνω στο προγραμματισμό, μαθηματικά, ηλεκτρολογία, κτλ οι οποίοι μπορούν να πάνε να δώσουν το μάθημα για εσένα. Η υπηρεσία είναι φυσικά δωρεάν για τα μέλη του φόρουμ μας πλην ενός συμβολικού αντιτίμου των 10 ευρώ που καταβάλλεται στο φόρουμ. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μοιάζεις με κάποιον από την ομάδα μας ώστε να μην τον καταλάβει ο καθηγητής.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει καποιος ασχοληθει με την πρωτη και εχει κανει καποιον κωδικα παρακαλω αν γινεται να μου τον στειλει!

 

Δεεε.........δε παίρνει χαμπάρι με τίποτα...! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.


Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις μια και είσαι νέο μέλος στο φόρουμ αλλά το φόρουμ μπορεί να σου διαθέσει έναν εξεταστικάκια. Αντί να σου στείλουμε την άσκηση και να την παραδώσεις εσύ οπότε σε ένα πιθανό έλεγχο από τον καθηγητή να μην ξέρεις να την εξηγήσεις και να κοπείς, έρχεται και δίνει κάποιος άλλος για εσένα.

Πήραμε την ιδέα από τους αυτοφοράκιες και δημιουργήσαμε σιγά-σιγά αυτή την υπηρεσία. Πλέον έχουμε πολυπληθή εξειδικευμένη ομάδα ατόμων με γνώσεις πάνω στο προγραμματισμό, μαθηματικά, ηλεκτρολογία, κτλ οι οποίοι μπορούν να πάνε να δώσουν το μάθημα για εσένα. Η υπηρεσία είναι φυσικά δωρεάν για τα μέλη του φόρουμ μας πλην ενός συμβολικού αντιτίμου των 10 ευρώ που καταβάλλεται στο φόρουμ. Το μόνο που χρειάζεται είναι να μοιάζεις με κάποιον από την ομάδα μας ώστε να μην τον καταλάβει ο καθηγητής.

Ευχαριστω αλλα δεν ενδιαφερομαι.Μου αρεσει h python και γενικα την ψαχνω απλα η αρχη ειναι αρκετα δυσκολη αν δεν εχεις ξαναασχοληθει.

Επεξ/σία από Giannis Xaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...