Προς το περιεχόμενο

Καταθλιψη και αυτοκτονια


DenArl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φαση που εχεις διαφορα προσωπικα προβληματα και πρεπει να αντεχεις τους οικογενειακους καυγαδες λες και εχεις ορεξη ρε πουστη μου... Ειμαι 17 ετων, δινω φετος, και ειμαι τοσο χαλια ψυχολογικα αυτη τη στιγμη που θελω μα το θεο να αυτοκτονησω... Δεν ειναι αυτη η ζωη που ονειρευτηκα ρε πουστη μου.. Ζω με τη μανα μου μονο απο οταν ημουν μωρο, εχουμε βρεθει μεχρι και σε ξενωνα αστεγων αλλα δεν γκρινιαξα γιατι ειχα μαθει να ζω χωρις να εχω τα παντα... Αλλα νευριαζω που επαναπαυεται οταν ειναι χωρις δουλεια και εχουμε καποια λεφτα στην ακρη... Πχ το καλοκαιρι τη σιχαθηκα.. Ξερετε τι παει να πει να ξεχναω τι ειναι σπιτικο φαγητο?! Εβγαλα μεχρι και ραγαδες απο τα γαμω-σουβλακια.. Και ο εθισμος της στο facebook βαραει ταβανι σε σημειο να την ρωταω κατι και να μου απανταει μετα απο 30"... Να μην τα πολυλογω.. Σημερα εγραψα χαλια μαθηματικα, εχει πεσει υπερβολικα το ηθικο μου σε σημειο να κλαιω γιατι δεν το βλεπω να περναω εκει που θελω.. Γυρναω σπιτι και την βλεπω να κοιμαται, νευριαζω γιατι ολο το βραδυ ηταν στο ιντερνετ.. Την αφηνω και δεν τν ξυπναω, με παιρνει τηλεφωνο καποια στιγμη και της το κλεινω 2-3 φορες.. Ερχεται στο δωματιο να δει αν ειμαι σπιτι και με βριζει επειδη δεν ειπα τιποτα.. Επεσε γερος καυγας τωρα το βραδυ γιατι ηθελε ντε και καλα να παρουμε σουβλακια ενω της ειπα οτι δεν πειναω.. Το αποτελεσμα? Κοντεψε να με διωξει απο το σπιτι επειδη και καλα δεν τρωω.. Κοντευουμε να μεινουμε χωρις λεφτα παλι, και εχει αρχισει παλι να πεφτει σε καταθλιψη επειδη εφυγε ο "πατριος" μου (οχι πως ηταν και πολυ καιρο στο σπιτι).. Αλλα δεν αντεχω αλλο με την παρανοικη.. Σημερα εφτασα σε σημειο να θελω να παω αυριο για μαθημα και να πεσω στο κενο απο τον 3ο οροφο, να ψαχνω στο ιντερνετ για τροπους αυτοκτονιας... Μ αρεσει που θελω να σπουδασω κ εξω τρομαρα μου.. Να θελω ζησω οπως ολα τα γαμημενα παιδια στην ηλικια μου και να μην μπορω.. Πειτε μου τι να κανω δεν αντεχω αλλο...

 

Υγ: οσο ο πατριος μ ηταν εδω τσακωνοντουσσν πολυ συχνα γιατι η μανα μου τον εγραφε, δεν μπορουσαν να συννενοηθουν κλπ.. Καποια στιγμη πεταξα ενα μεσ στα νευρα μου "θες να κανεις και οικογενεια..." εννοωντας οτι δεν μπορει να συγκρατησει καλα-καλα μια μονογονειακη, δεν θα μπορουσε να συζησει σωστα και να κανει υποχωρησεις πχ... Σημερα ηξερε και μου το "χτυπουσε" αυτο στον καυγα...

Υγ2: ειναι υστερικη και παρανοικη.. Ντρεπομαι που μιλαω ετσι για την μανα μου αλλα ναι ειναι... Γι αυτο ειχα σκεφτει πχ να περασω θεσσαλονικη και να κοψω καθε επικοινωνια μαζι της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις καποιο συγγενη που να ειστε κοντα να πας να μεινεις ωστε να διαβασεις με ηρεμια και μετα να περασεις εκει που ειναι να περασεις? Βεβαια εισαι ακομα ανηλικος και μπορει να εχεις φασαριες. Αλλα και αν περασεις σε αλλη πολη πως θα συντηρεισαι? Μη σκεφτεσαι να αυτοκτονησεις απο τωρα, εχεις ακομα, εισαι 17 χρονων λολ :P

 

Η ζωη δεν ειναι μονο πανεπιστημιο-μεταπτυχιακο-στρατος και ευρεση εργασιας στα 30. Μπορεις να ξεκινησεις απο τωρα να δουλευεις, να μαζεψεις φραγκα και να φυγεις να κανεις αλλου τη ζωη σου (σε αλλη χωρα) ξεκινωντας απο κατι χαμηλο και αν εχεις μερακι θα βρεθουν και καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση που εχεις διαφορα προσωπικα προβληματα και πρεπει να αντεχεις τους οικογενειακους καυγαδες λες και εχεις ορεξη ρε πουστη μου... Ειμαι 17 ετων, δινω φετος, και ειμαι τοσο χαλια ψυχολογικα αυτη τη στιγμη που θελω μα το θεο να αυτοκτονησω... Δεν ειναι αυτη η ζωη που ονειρευτηκα ρε πουστη μου.. Ζω με τη μανα μου μονο απο οταν ημουν μωρο, εχουμε βρεθει μεχρι και σε ξενωνα αστεγων αλλα δεν γκρινιαξα γιατι ειχα μαθει να ζω χωρις να εχω τα παντα... Αλλα νευριαζω που επαναπαυεται οταν ειναι χωρις δουλεια και εχουμε καποια λεφτα στην ακρη... Πχ το καλοκαιρι τη σιχαθηκα.. Ξερετε τι παει να πει να ξεχναω τι ειναι σπιτικο φαγητο?! Εβγαλα μεχρι και ραγαδες απο τα γαμω-σουβλακια.. Και ο εθισμος της στο facebook βαραει ταβανι σε σημειο να την ρωταω κατι και να μου απανταει μετα απο 30"... Να μην τα πολυλογω.. Σημερα εγραψα χαλια μαθηματικα, εχει πεσει υπερβολικα το ηθικο μου σε σημειο να κλαιω γιατι δεν το βλεπω να περναω εκει που θελω.. Γυρναω σπιτι και την βλεπω να κοιμαται, νευριαζω γιατι ολο το βραδυ ηταν στο ιντερνετ.. Την αφηνω και δεν τν ξυπναω, με παιρνει τηλεφωνο καποια στιγμη και της το κλεινω 2-3 φορες.. Ερχεται στο δωματιο να δει αν ειμαι σπιτι και με βριζει επειδη δεν ειπα τιποτα.. Επεσε γερος καυγας τωρα το βραδυ γιατι ηθελε ντε και καλα να παρουμε σουβλακια ενω της ειπα οτι δεν πειναω.. Το αποτελεσμα? Κοντεψε να με διωξει απο το σπιτι επειδη και καλα δεν τρωω.. Κοντευουμε να μεινουμε χωρις λεφτα παλι, και εχει αρχισει παλι να πεφτει σε καταθλιψη επειδη εφυγε ο "πατριος" μου (οχι πως ηταν και πολυ καιρο στο σπιτι).. Αλλα δεν αντεχω αλλο με την παρανοικη.. Σημερα εφτασα σε σημειο να θελω να παω αυριο για μαθημα και να πεσω στο κενο απο τον 3ο οροφο, να ψαχνω στο ιντερνετ για τροπους αυτοκτονιας... Μ αρεσει που θελω να σπουδασω κ εξω τρομαρα μου.. Να θελω ζησω οπως ολα τα γαμημενα παιδια στην ηλικια μου και να μην μπορω.. Πειτε μου τι να κανω δεν αντεχω αλλο...

Υγ: οσο ο πατριος μ ηταν εδω τσακωνοντουσσν πολυ συχνα γιατι η μανα μου τον εγραφε, δεν μπορουσαν να συννενοηθουν κλπ.. Καποια στιγμη πεταξα ενα μεσ στα νευρα μου "θες να κανεις και οικογενεια..." εννοωντας οτι δεν μπορει να συγκρατησει καλα-καλα μια μονογονειακη, δεν θα μπορουσε να συζησει σωστα και να κανει υποχωρησεις πχ... Σημερα ηξερε και μου το "χτυπουσε" αυτο στον καυγα...

Υγ2: ειναι υστερικη και παρανοικη.. Ντρεπομαι που μιλαω ετσι για την μανα μου αλλα ναι ειναι... Γι αυτο ειχα σκεφτει πχ να περασω θεσσαλονικη και να κοψω καθε επικοινωνια μαζι της..

Έφαγες τον γάιδαρο στην ουρά κολλάς;

Σε λίγους μήνες είσαι ενήλικος (αν δεν είσαι ήδη) βρες δουλειά, βρες συγκατοίκιση και ξεκίνα την ζωή σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι τέτοια πράγματα. 

Αρχικά η κατάθλιψη ξεκινάει που κάθεσαι σε έναν χώρο που δεν νιώθεις καλά και ακόμα χειρότερα βρομίζεις το μυαλό σου με άχρηστες σκέψεις. 

 

Δεν τα λέω τυχαία και εγώ είχα περάσει αυτό το στάδιο στην ηλικία σου (όχι σε σημείο αυτοκτονίας). Μην έχεις τις σπουδές σαν κίνητρο για να φύγεις από το σπίτι γιατί αν θες να αυτοσυντηρείται και να σπουδάζεις από την πρώτη μέρα αυτό είναι αδύνατον. Σίγουρα θα πρέπει να σου δώσει η μάνα σου λεφτά και δεν μιλάμε για 100-200€. Άρα θα πρέπει να έχεις μαζέψει στην άκρη ,πόσο μάλλον για το εξωτερικό. 

 

Αρχικά σιγουρέψου πως θες να πας να σπουδάσεις και όχι απλά να φύγεις από το σπίτι. Το λέω γιατί άμα ξεκινήσεις σπουδές καλό είναι και να τις τελειώσεις και όχι να χάσεις 3-4 χρόνια από την ζωή σου και μετά να τα παρατήσεις. Διαφορετικά βρες μια δουλειά για 1 χρόνο για να βγάλεις κάποια λεφτά, μπες φαντάρος και πάνε νοίκιασε ένα σπίτι με το που βγεις. Βρες και κάποιον συγκάτοικο για να βγαίνει ο μήνας και θα τα πας μια χαρά. 

 

Ελπίζω όλο αυτό να σου βγει σε καλό και να μάθεις από τα λάθη των γονιών σου. 

Δεν είσαι μόνος σου σε αυτή την ζωή.

 

Για τώρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βγαίνεις για 30 λεπτάκια να περπατάς το απογευματάκι προς βράδυ να καθαρίζει το μυαλό σου και να ηρεμείς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να είναι κάποιος άνεργος και να παίρνει συνέχεια σουβλάκια; Αφού είναι πιο οικονομικό να μαγειρεύεις σπίτι (θέλει χρόνο & γνώσεις βέβαια). Αυτό με τις ραγάδες δεν το κατάλαβα, αλλά τεσπά...

 

Στα υπόλοιπα τώρα: καλύτερα να ξεγράψεις την μάνα σου (όσο σκληρό κι αν ακούγεται) και κοίτα να φύγεις εξωτερικό αν μπορείς. Εδώ και να σπουδάσεις, προκοπή δεν θα δεις επαγγελματικά... μάζεψε δυνάμεις και κάνε μια νέα αρχή! :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν είσαι σε θέση να κρινεις την μητέρα σου, ακομα δεν έχεις βγει από το αυγό σου. Άσε τι κάνει η μητέρα σου και δες τι ακριβώς κανείς εσύ , άλλοι στην ηλικία σου έχουν ξεκινήσει ήδη την δική τους ζωή..το τι κάνει η μητέρα σου είναι απλά μία φθηνη δικαιολογία για την δική σου ανικανότητα.

 

Συμπέρασμα : Σταματα να κρινεις την μητέρα σου και ξεκινά την ζωή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να κατηγορήσω την μητέρα σου για κάτι καθώς ούτε την ξέρω, ούτε ξέρω πως μεγάλωσε η ίδια, ούτε τι έχει περάσει στην ζωή της αυτή όπως και εσύ.

Ίσως να περνάει κάποια άσχημη περίοδο στην ζωή της, ίσως να έχει απογοητευτεί που δεν μπορεί να σου προσφέρει αυτά που χρειάζεται ένα παιδί ίσως απλά να μην είναι καλή μητέρα. και δυστυχώς είναι η μόνη.

 

Αν θέλεις να σπουδάσεις κάτι προσπάθησε να αφοσιωθείς στα μαθήματα σου όσο μπορείς και αν περάσει και αν μπορείς να πας να σπουδάσεις (Δυστυχώς πολλά παιδιά σήμερα δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να το κάνουν) φεύγεις και ξεκινάς μια νέα ζωή!

 

Διαφορέτικα βρίσκεις μια δουλίτσα και σιγά σιγά ξεκινάς να κάνεις αυτά που θέλεις. Υπομονή χρειάζεται μόνο

 

Τώρα αν θες μπορείς πέρα απ το διάβασμα να βρεις κάποιο χόμπι ωστε να έχεις μια ενασχόληση και να μην έχεις επαφή για πολλές ώρες με την μητέρα σου είτε να πηγαίνεις βολτούλες με τους φίλους σου.

Αν δεν έχεις φίλους ή γνωστούς στην ηλικία σου πιστεύω πως δεν θα δυσκολευτείς να βρεις, είμαι σίγουρος πως και εδώ στο ινσόμνια θα μπορούσες να βρεις κάποιον να πείτε 2 κουβέντες διαδικτυακά ή να πάτε μια βόλτα, Με προσοχή πάντα... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μην σκέφτεσαι για αυτοκτονίες κτλ δεν στο λέω για την ηθική κτλ και να αυτοκτονήσεις εγώ μια χαρά θα φάω αύριο το πρωινό μου χέστηκα.

Απλά δεν έχει νόημα για εσένα κάτι τέτοιο ξέρω ότι αισθάνεσαι πως τα πάντα ειναι σκατά και πως δεν βλέπεις φως στο τούνελ αλλά αυτό συμβαίνει επειδή λόγω ηλικίας δεν έχεις την εμπειρία να αξιολογήσεις την κατάσταση όπως έχει
 

ΕΙΣΑΙ 17!!!

έχεις άνετα άλλες 5 δεκαετίες ΖΩΗΣ στην ξεφτίλα !


Μπορείς να ΓΙΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΘΕΣ δεν σε περιορίζει ΤΙΠΟΤΑ ούτε και η μάνα σου...

ναι δεν μπορείς να γίνεις αυτό που θες όσο γρήγορα μπορούν τα παιδιά με σωστές και πλούσιες οικογένειες στο εξωτερικό κτλ αλλα αυτό για εσένα γιατι να έχει σημασία; 

για εσένα έχει σημασία ποτε ΕΣΥ θα γίνεις αυτό που θες και έχεις ΟΛΟ τον χρόνο μπροστά σου για να το πετύχεις υπάρχουν άνθρωποι που αποδράσανε απο φυλακές ασφαλείας με ενα κουταλάκι χρατσα χρούτσα να τρώνε το τσιμέντο... σίγουρα με γκασμα και φτυάρι θα πετύχαιναν το ίδιο πολύ πιο γρήγορα αλλά δεν είχε σημασία σημασία είχε ότι αυτοί θέλανε να αποδράσουν απο την φυλακή και πως στην διάθεση τους δεν είχαν γκασμά ούτε φτυάρι αλλά κουταλάκι

και κάνανε το καλύτερο με αυτό που έχουν! χρόνο είχαν μπροστά τους άπλετο σαν και εσένα!

Μην απογοητεύεσαι λοιπόν είσαι 17 σου ήρθαν άσχημα τα πράματα δεν λέω αλλά είσαι 17 φαντάσου λουκια που περνάει κάποιος που ειναι 47 και ειναι στο ίδιο τέλμα με εσένα... συγκεντρώσου λοιπόν και παίξε το καλύτερο παιχνίδι σου με τα χαρτιά που έχεις και ας μην ειναι ουτε κοντά στο φούλ του άσου! το δικό σου πλεονέκτημα ειναι ότι έχεις πολλά χέρια(παρτίδες) μπροστά σου να παίξεις! 


Τέλος μην την αποπαίρνεις τόσο την μάνα σου ειναι πολύ δύσκολο να είσαι γονέας και ακόμη πιο δύσκολο να είσαι σωστός γονέας η μάνα σου σε αγαπάει απλά τόσο ξέρει τοσο κάνει η γυναίκα αν ήξερε καλύτερα θα έκανε καλύτερα πίστεψε με! 

Τέλος έλα και στην θέση της πως γίνεται να αισθάνεσαι ό,τι αισθάνεσαι και να μην σκέφτεσαι ότι και η μάνα σου μπορεί να ειναι το ίδιο και περισσότερο χάλια από εσένα; φαίνεται και αυτή να έχει συμπτώματα κατάθλιψης και αυτή ειναι χειρότερα απο εσένα γιατι αυτή δεν ειναι 17 και απότι καταλαβαίνω μέσα σε όλα τα άλλα την παρατάει και ο σύντροφος της! καταλαβαίνεις τι βάρος ειναι αυτό και ειδικά όταν καταλαβαίνεις πως μεγαλώνεις και δεν ξέρεις αν θα βρεις άλλο άνθρωπο και βλέπεις πως απο την άλλη ούτε το παιδί σου δεν μπορείς να του δώσεις τα απαραίτητα; το facebook μπορεί απλά να ειναι το ναρκωτικό της για να μην σκέφτεται όλες αυτές τις μαύρες αλήθειες και αυτοκτονήσει! θες η μάνα σου να αυτοκτονήσει;

Είσαι ο άντρας του σπιτιού άντρας δεν είναι αυτός που πετυχαίνει πάντα και τι σαν απέτυχες μια φορά στα 17 σε ένα μάθημα που λέγεται μαθηματικά; άντρας ειναι αυτός που όταν το χτυπήσει δυνατά η ζωή και πέσει κάτω έχει το θράσος και το πείσμα να σηκωθεί πάλι και πάλι και ξανά και ξανά για το καλό του και αυτό των δικών του.

 

Εσύ είσαι ο δυνατός σε αυτό το ζευγάρι ειναι μεγάλο το έργο σου αλλά ειναι στα χέρια σου η ευτυχία σας απότι φαίνεται μιας και η μάνα σου ως πιο αδύναμη παράτησε την ζωή απο τις πολλές σφαλιάρες που έφαγε (και πολλές είμαι σίγουρος που δεν τις ξέρεις καν) εσύ λοιπόν πρέπει να βοηθήσεις και τους δύο σας! Ευτυχώς έχεις δύο μπάλες για να σε βοηθήσουν σε αυτό! βρες που τις έκρυψες ξέχνα τα αδερφίστικα περι αυτοκτονιών και ξεκίνα την δουλεια! 

Σφίξε τα δόντια σου λοιπόν πάρε ανάσα και προσπάθησε να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς όσο μικρό και αν ειναι αυτό κάθε μήνα να βελτιώνεσαι 1% μόνο (που είμαι σίγουρος ότι μπορείς πολύ παραπάνω !!) σε 10 χρόνια  θα είσαι 120% καλύτερα απότι είσαι τώρα!!! αν βελτιώνεσαι 10% κάθε μήνα θα είσαι σε δέκα χρόνια 1200% καλύτερα απότι είσαι τώρα!! στα 27 σου δηλαδή!! που θα είσαι 20century boy που λένε και οι placebo :P Ξέρεις τι θα έδινα για να γινόμουν 27 ξανά???!! 

και όλα αυτά μόνο με 10% βελτίωση κάθε μήνα μπορεί να ειναι το ότιδίποτε την μια να γίνεις λίγο καλύτερος απο πριν στα μαθηματικά την άλλη να μάθεις πως αλλάζει μια λάμπα την τρίτη να μην φας χυλόπιτα απο γκόμενα κτλ!

Δεν χρειάζεται όλα να γίνουν τώρα... Μερικοί ειναι τυχεροί και τους συμβαίνουν πολλά και γρήγορα... ας τους να τους συμβαίνουν να χαίρεσαι για αυτούς χωρίς να αισθάνεσαι ζήλια κοίτα εσύ με τον εαυτό σού τι κάνεις αν κάθε μέρα που ξυπνάς είσαι έστω και λίγο καλύτερος απο χθες έστω για την πιο ασήμαντη λεπτομέρεια αυτό ειναι καλό για εσένα και σημαίνει πως πας μπροστά και εσένα αυτό θα σε νοιάζει.

 

Μην κοιτάς τι σου λείπει! κοίτα τι έχεις όσο λίγα και αν ειναι αυτά (έστω και ένα "κουταλάκι") και δούλεψε με εκείνα σίγουρα έχεις ενα μυαλό!! πολύ μεγάλο προσόν 2 χέρια 2 πόδια υγεία και τα νιάτα σου! και που έχεις ραγάδες στα @@ σου κάποια στιγμή σκάς ενα τατου και στο γλύφει το πιο άγριο γκομενάκι στο πάρτι :P άλλος δεν έχει πόδια ή έχει φάτσα ουρακοτάγκου όλοι δεν έχουν πολλά ζουνε χαρούμενα όμως μόνο εκείνοι που εκτιμάν αυτά που έχουν!  Αν κοιτάς τι έχουν οι άλλοι πάντα στην κατάθλιψη θα είσαι γιατί όσο πετυχημένος και να είσαι παντα θα υπάρχουν άλλοι που θα έχουν περισσότερα απο εσένα..

 

Θα περάσεις και τα 20 και θα γίνεις πιο έμπυρος και θα βγάλεις την άκρη μην μασάς είπαμε δεν ειναι άντρας αυτός που νικάει συνέχεια χωρίς να χάνει.. αυτός ειναι ο κωλόφαρδος και κανείς δεν ειναι κωλόφαρδος για πάντα! άντρας ειναι αυτός που όταν χάνει συνεχίζει να προσπαθεί χωρίς να πτοείται

 

Man up λοιπόν soldier! 

 

 

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ξερετε τι παει να πει να ξεχναω τι ειναι σπιτικο φαγητο?! Εβγαλα μεχρι και ραγαδες απο τα γαμω-σουβλακια..

 

φιλε εγω τρωω μονο σπιτικο φαγητο, δηλαδη συνεχεια σκετο ρυζι και μακαρονια επειδη γενικα ειμαι φτωχομπινες...ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ που τρως συνεχεια σουβλακια!!!!!!!!! μακαρι να τα ειχα εγω........οποτε οπως βλεπεις ο καθε ενας εχει το δικο του προβλημα και την δικη του αποψη και αν τελικα δεις οτι υπαρχουν χειροτερα απο εσενα ισως τελικα μετα να αναθεωρησεις......εισαι μικρος, χαλαρωσε, αυριο μπορει να κερδισεις το τζοκερ και να εισαι εφοπλιστης...ποτε δεν ξερεις...προς το παρων βασισου στα ποδια σου και πιστεψε στον εαυτο σου...ολοι απο μικρα πραγματα ξεκιναμε και σιγα σιγα γινομαστε αυτο που θελουμε, στο χερι μας ειναι!!!!!!!!!!! σε δημοκρατικη χωρα ζεις...τι αλλο θελεις? βρες που εχεις ταλεντο και εκμεταλευσου το για επαγγελμα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται να είναι κάποιος άνεργος και να παίρνει συνέχεια σουβλάκια; Αφού είναι πιο οικονομικό να μαγειρεύεις σπίτι (θέλει χρόνο & γνώσεις βέβαια). Αυτό με τις ραγάδες δεν το κατάλαβα, αλλά τεσπά...

-Διατροφή

-Αποζημιωση

Ειναι για παραδειγμα λεφτα που μπορουν να μπουν στο σπιτι

 

Επισης ραγαδες βγαινουν απο την αποτομη αυξηση βαρους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύνελθε και βγάλε ένα ζευγάρι ΑΡΧΙΔΙΑ.

 

Ο πιο δειλός τρόπος για να αποφύγεις τα προβλήματα σου είναι η αυτοκτονία.

 

Είσαι 17 χρονών γαμώ το κέρατο μου όλη σου η ζωή μπροστά σου.

 

Και αν δεν περάσεις ποιος στο πέος χέστηκε; Σιγά τα μπουρδελοπανεπιστήμια του Ελλαδισταν που θα χάσεις.

Στην χειρότερη πας έξω και σπουδάζεις/πιάνεις δουλειά εκεί και αρχίζεις μια νεα ζωή.

 

Οι επιλογές αυτήν την στιγμή είναι ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ στην ηλικία σου.

 

Και όσο για το σουβλάκι που λες μην το θεωρείς τόσο δεδομένο γιατί έχω φίλους που τρώγανε 6 μέρες την εβδομάδα φασόλια και ρύζι σκέτο λόγο οικονομικών και σουβλάκι μια φορά το μήνα.

 

Στην τελική γιατί δεν μαθαίνεις να μαγειρεύεις; Δεν είναι πυρηνική φυσική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνεται, μην το γυρίσετε στο τρολλάρισμα. Αν δεν έχετε κάτι να πείτε, μη συμμετέχετε καθόλου. :)

αν όντως δεν κάνει ο ts τρολλάρισμα δεν καλείς καμιά αρχή λέω εγώ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...