Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Το switch συμπεριφερθηκε μη φυσιολογικα πουλησε το 2018 Χ, πουλησε το 2019 το 1/3 απο αυτα και τι ξαφνικα μετα απο 3 χρονια(2020) ανακαλυψε ο κοσμος οτι βγηκε το switch και αρχισε να πουλαει το ιδιο και παραπανω απο το 2018?

Εγω τουλαχιστον το παιρνω σαν δεδομενο οτι δεν ειναι τυχαιο γεγονος.Απο εκει και περα οι πωλησεις ειναι πωλησεις δεν μπορεις να την αρνηθεις απλα δεν μπορουμε να δωσουμε τον τιτλο της προβλεψης της χρονιας σε οποιον προεβλεψε 100εκ (η τουλαχιστον 100εκ μεχρι σημερα) γιατι δεν εγιναν ορθολογικα αυτες οι πωλησεις και αντιστοιχα σε οποιον εκανε τις αντιθετες προβλεψεις.

Προσωπικά δεν παρατηρώ αυτό που περιγράφεις, ίσα ίσα βλέπω σταθερά ανοδική πορεία χωρίς σκαμπανεβάσματα…

1961706841_NintendoSwitchunitsalesworldwide2021Statista.png.3ddf9e67961a3340c5764749511409db.png

link

και πάλι, το πρόβλημα σου είναι το switch και αν διέψευσε τους απανταχού “αναλυτές”, ή ότι το forum έχει γεμίσει από δαύτους??

Στο λέω γιατί εμένα, αυτό με ενοχλεί…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα εγω επειδη δεν καταφερα να βρω μια κατασταση που να γραφει ακριβεις πωλησεις googlara πωλησεις

switch 2018 μου εβγαλε 32,7 συνολο

switch 2019 μου εβγαλε 19

switch 2020 μου εβγαλε 28,8

λαθος μου για το 19 γιατι μαλλον πηρα απο αλλου το νουμερο και ηταν κατι τυπου 10 εκ.Και τα 28,8 μου φαινεται υπερβολικη αυξηση και μη φυσιολογικη οχι οσο μου φαινοταν οταν νομιζα οτι ηταν 10 βεβαια.

Εμενα σαν παλιος φαν του snes (το οποιο στην εποχη του θεωρω δεν το εφτασε κανενα),n64 διαφορα gameboy το switch το θεωρω ενα μετριο comeback ισως γιατι εξακολουθει να αρμεγει remake τιτλων,ισως γιατι ειναι ακριβο για εμενα το store,ισως γιατι δεν ανταποκρινεται στα στανταρ που μου εχει θεσει η ιδια μεγαλωνοντας με τις παραπανω κοσνολες της.

Στο μυαλο μου την πρωτια δεν θα την αξιζει ετσι και αλλιως απο εκει και περα και να την παρει ουτε τη μουρη κρεας θα μου κανει ουτε θα νοιωσω οτι διαψευστηκα(γιατι αλλωστε δεν εκανα και καμια προβλεψη)

Τωρα για τους χ αναλυτες ενταξει φορουμ ειναι το ινσομνια τι περιμενες να γραφουμε χμμμ ενδιαφερουσα ειδηση,μπραβο μπραβο στην νιντεντο?Προφανως ολοι εχουν αποψη και ολοι καπου την στηριζουν.

Επεξ/σία από chrisxkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, chrisxkar είπε

Κοιτα εγω επειδη δεν καταφερα να βρω μια κατασταση που να γραφει ακριβεις πωλησεις googlara πωλησεις

switch 2018 μου εβγαλε 32,7 συνολο

switch 2019 μου εβγαλε 19

switch 2020 μου εβγαλε 28,8

λαθος μου για το 19 γιατι μαλλον πηρα απο αλλου το νουμερο και ηταν κατι τυπου 10 εκ.Και τα 28,8 μου φαινεται υπερβολικη αυξηση και μη φυσιολογικη οχι οσο μου φαινοταν οταν νομιζα οτι ηταν 10 βεβαια.

Εμενα σαν παλιος φαν του snes (το οποιο στην εποχη του θεωρω δεν το εφτασε κανενα),n64 διαφορα gameboy το switch το θεωρω ενα μετριο comeback ισως γιατι εξακολουθει να αρμεγει remake τιτλων,ισως γιατι ειναι ακριβο για εμενα το store,ισως γιατι δεν ανταποκρινεται στα στανταρ που μου εχει θεσει η ιδια μεγαλωνοντας με τις παραπανω κοσνολες της.

Στο μυαλο μου την πρωτια δεν θα την αξιζει ετσι και αλλιως απο εκει και περα και να την παρει ουτε τη μουρη κρεας θα μου κανει ουτε θα νοιωσω οτι διαψευστηκα(γιατι αλλωστε δεν εκανα και καμια προβλεψη)

Τωρα για τους χ αναλυτες ενταξει φορουμ ειναι το ινσομνια τι περιμενες να γραφουμε χμμμ ενδιαφερουσα ειδηση,μπραβο μπραβο στην νιντεντο?Προφανως ολοι εχουν αποψη και ολοι καπου την στηριζουν.

Πάλι αποφεύγεις να απαντήσεις…

Εσένα σε ενοχλεί ή όχι που ο κάθε τυχάρπαστος έμπαινε, μπαίνει και θα μπαίνει και θα γράφει στην καλύτερη “άπατο”?

Για όλους αυτούς τι πρέπει να κάνουνε για να μην βλέπουμε σε κάθε άρθρο τα ίδια και τα ίδια?

Μήπως αντί να την λέμε σε όσους καυτηριάζουν αυτή τη νοοτροπία, να την λέμε σε αυτούς που την συνεχίζουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω εγω τετοια σχολια τα αντιμετοπιζω σαν τις αποψεις των ινφλουενσερς, ειναι λογια χωρις βαρυτητα η σκεψη οποτε δεν τα δινω σημασια δημοκρατια εχουμε η καθε πορδη μπορει να γραψει οτι θελει.Ασε που στην χειροτερη μπορει να ειναι απλα τρολια μονο και μονο για να βαλει κοσμο να χτυπιουνται.

Λες και δεν τα ξερεις αυτα ειναι internet community 101

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...